Alfa Başlangıç

oymak beyi

Moderator
Medeniyet ayrı ileri teknoloji ayrı ustam...
o halde şöyle sorayım ustam, adem babamız bu yere geldikten sonra sıfırdan başlamış olamaz mı? yani mu denilen yer Bi anda zirve değil ki, zamanla olan bisey ve bunun başlangıcında adem babamızın olması niçin imkansız olsun ki.

oymak beyi

Moderator
şunu da unutmayın yanılmıyorsam hz ademin dünyaya geldiği yer hindistanla arabistan arası olması lazım mu kıtasının olduğu yerle alakası yok insan yaratıldığında tekneloji okadar ilerimiydi birde nufus o kadar ilerlemiş olamaz bazı şeyleri düşünürseniz alakası olmadığının farkına varırsınız herşeyin doğrusunu ALLAH u taala bilir fazla muya filan kafayı takmayın
ustam hepsi bir rivayet. ama söz konusu eserde adam ispata yürümüş. M. k. Atatürk de bu eseri özellikle Türkçe ye tercüme ettirmiş. iş olsun diye yazılmış bir eser değil yani

sedegor

Yetkili
sorunuzun cevabı söz konusu eserde var ustam. @sedegor ustam bu adam ve eseri hakkında, mu kıtası hakkında ve Adem as. in koyuldugu cennet hakkında ne düşünüyor acaba. ☹.. Bi süredir yazı da yazmıyor ki ufkumuz açılsın. inşallah bir iki kelime döker buraya
Gardaş Türkler tarihten silinse dünyada hiç bir şey kalmaz.Bu kıta Türkle başlar, Türkle bitecektir vakti var.Mu kıtasıda batmış kaybolmuş olsada bilinen ama açıklanmayan bir kıta oldugu gibi asıl önem arz eden yönüde, şu anki durumdan her yönüyle üstünlügüdür. Kaybolan sadece bir toprak parcası degil yani. Bir adam düşün yada üç beş adam son bir bucuk asırda yani 150 yılda ne buluş yapmışsa şu an dünya onlar sayesinde bir nebze olsun Aydınlıkta. Sen var düşün bir şekilde dünya kuruldu kurulalı tüm buluş ve içatların var oldugunu. Ve hayal et dünyayı.Başlangıçda Mu de sen.
Bize ögretilen gibi taş devri insanları degildi bizden öncekiler o yönden sana ögretilen yönüyle bakarsan dünyaya, belki takdirle sınıfları gecer, eline bir diploma alır yalan dünyanın içinde yalanla yetiştirilmiş bir ögretmen olabilirsin. Lakin dünyanın gercekleri Egitim müfredatıyla asla bagdaşmaz. Sadece Türkiyede degil tabiki. Ayrıca Ülkemizinde henüz kendi müfredatı yoktur. Dünyada önümüze üç beş aile bir şeyler koyarlar biz onu yer içer ve okuruz. Yani ne olmamız isteniliyorsa biz onu oluruz. Şimdi bagımsızlık hürriyet gibi kavramları geç öyle bir Ülke yok. Derin mevzu iki kelamla bitmez ben yazıncada düzelmez. Bak hala ülkeler terörle bastırılıyor. Üç beş capulcu devlete karşı gelip devlet kurmaya calışıyor, terörü fonlayanı dost görüyor. Halbuki devleti kurmuş olsa kii izin vermezler buna bak o zaman nasıl sömürülüyor. Laf kaydı belki. İşin özü şu insanlık gözünü açmadıkca geçmişi göremez, gelecekte geçmişin aynasıdır. Geçmişi bilmeyene gelecekte yer yoktur. Mu kıtası gibi yerler çok batan kaybolan neden niye diye irdeleyip araştırmak lazım. En son Hz Nuhun gemiye aldıgı bilgiler olsaydı elimizde oda yerterdi bize. Yani teknolojik olarak bakıyorsan olaya bizden çok üstünlerdi. Her helak oluşla dünyaya reset cekildi ve sıfırdan başladık. Ve bir son reset varki oda ebedi son önümüzde ve ismi Kıyamet.

Hz. Ademin Cenneti demişsin. Bizde Ademin varisleriyizki bizimde Cennetimiz pay düşerse tabii. İnsan Cennet yada Cehenneme sadece Ölüm sonrası bakmamalı. Dünyadada vardır o Cennet ve Cehennem kii , zaten dünyada olan her şey Cennet ve Cehennemden çok küçük bir örnektir. Bu örnegin Bahcesi gülü Gülistanıda vardır, Kızgın ateşide benzer ama gerçegi başkadır. Yani bu dünyada aldıgın tadın belki milyon fazlası, yine cektigin acı ve ızdırabın tahmin edemeyecegin kadar fazlası. Hangisini hak edersen artık.
Evet kovulma demeyelimde aklımızı başımıza almamız için gönderildigimiz yer diyelim dünyaya. Gör işit ve ibret al işte . Şehit Muhsin Yazıcıoğlu nun degimiyle. Üç günlük dünya için fırıldak olmaya degmez. Diyelim.
Biz şunun farkındamıyız ??? İnsan olarak bir icat yaparız örnek otomobil biz niye yaptık bunu amaç ne ? Bir yerden bir yere götürsün diye demi ? Bizim yarattıgımız aracın bir işlevi vardır aramızdada bir sözleşme demi ? Yani beni yola götürmeyecekse ben neden yapayım onu ??? Henüz tasarımdayken aramızda bir mukavemet var demi ? Motor calışınca degil henüz düşüncende var oluşunda sana ve niyetine cevap vermiyorsa onu yapmazsın.
Tıpkı böyledir insanın Yaratılışıda, Galu-bela demişler onada. Sen henüz var olmadan Allaha biat etmişsin. Daha dünyada yoksun Düşüncede varsın o an.

Ve bu gün ne emri tanırsın ne yasagı. Bize Galu-bela nedir ögretilmemiş. Bizde ögrenmeye aciz insan görünümlü varlık haline gelmişiz. Ama günü geldiginde niçin yaratıldık hatırlatılacak. Allahın senin yaptıgına ihtiyacıda yok tabi senin belki bir arabaya ihtiyacın oldugundan onu yaptın. Senin görevin sadece kendin içindir. İyilik yaparsın o döner, kötülük yaparsın o. Belki bu dünyada belki ötekinde.

Yani Allah bizi neden yarattı önce bu soruyu sorar ve cevap bulursak. Gerisinde bulunmayacak şey kalmaz.
Adam konu başında Alfa Başlangıç demiş. İşte başlangıç budur Galu-Belâ. Henüz var olmadan İnanmak, Henüz var olmadan söz vermek. Şimdi durup düşünmek lazım. Niçin Başladım nasıl Başladım. Neden oldugunu bilmeden Ezbere kabirde sual verilmez. Sor en iyi Müslümana azı bilir belki. Ama ezbere gelince, Kim yarattı seni, kimin kulusun, Peygamberin kim, Kitabın ne, takır takır söyler. Ezberci olmuşuz. Her konuda öyle olmuşuz.Önemli olan ezber degildir götürmez o seni bir yere. Önemli olan bilmendir, bildigininde ne oldugunu bilmektir, Aynel- Yakin mi, İlmen- Yakin mi yoksa Hakken- yakin midir bildigin. Efsaneler hikayeler çoktur, içindede yanlış yada dogru bulunur. Tek gerçege bakmak lazım, oda Kuranı Kerimdir.

Son düzenleme:

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Evet tek gerçeğe bakmak gerekir oda Kur'an, işte şifre bu... Kur'an insanın ilk yaratıldığı zamanı da yaratılmadan önceki düşünce halinide bu şifreli kitaptan öğrene bilirsin...benimde demek istediğim bu , sadece buna inan Kur'an a ...gerisi hikaye kitabında yazilandan ibaret...bu arada adem babamız değil dedemiz...

oymak beyi

Moderator
@sedegor ustam eline yüreğine sağlık. sorulacak ilk soruyu dile getirmişsiniz. öyle bir soru ki cevap bulununca başka da soru sormak gerekmez zaten. insan niçin yaratıldı? çok uğraştım bu sorunun cevabına, Bayadır zaman önce. cevap üzgünüm ki yok. kuran diyorsunuz evet işin sırrı orda lakin çözebilmek ciddi bilgi ve saflık istiyor. cevap olarak ulaştığım genel sonuç, sevgi.. daha fazla Bi sonuç yok yada ben bulamadım. ustamizin dediği gibi suyun durulacagi yok ☺️

Kamhi Leonard

Anu_ŞaVaN
Kayıtlı Üye
Güneş Imparatorluğu
64 milyon nufusuyla birlikte
günümüz teknolojisinden daha üstün bir teknolojiye sahipken yok oluşu
dünya kendini yeniledi mi sizce?
bu mu kıtası ile ilgili bir canli yayına katılmıştım oda tesadüfen
tahminim canli yayındaki bir Ateistti

kendi düşüncesini şu şekilde ifade etti
Tanrı insanlarin başarısını gördükçe
onları bozuk kaset gibi başa aliyor
yeniden başlangıç ismiyle ..

Bu ifadeden sonra ben yayından ayrıldım
ama bugüne kadarki yapılan araştırmalar
bulunan bulguler ve edinen bilgiler
tüm kavimlerce bunu doğruluyor
doğruladığı kısım şu
yıl 2021 Mu Kavmi gerçektende günümüz Teknolojisi,nin daha ilerisine sahipse
Nuh tufanından ve en eski uygarlık olan mısır uygarlığından da eski tarihçesine sahip ise
mu kavminden kalan teknolojik bir bulgu ize nasil rastlanmaması tesadüfmü ?

Son düzenleme:

sedegor

Yetkili
Güneş Imparatorluğu
64 milyon nufusuyla birlikte
günümüz teknolojisinden daha üstün bir teknolojiye sahipken yok oluşu
dünya kendini yeniledi mi sizce?
bu mu kıtası ile ilgili bir canli yayına katılmıştım oda tesadüfen
tahminim canli yayındaki bir Ateistti

kendi düşüncesini şu şekilde ifade etti
Tanrı insanlarin başarısını gördükçe
onları bozuk kaset gibi başa aliyor
yeniden başlangıç ismiyle ..

Bu ifadeden sonra ben yayından ayrıldım
ama bugüne kadarki yapılan araştırmalar
bulunan bulguler ve edinen bilgiler
tüm kavimlerce bunu doğruluyor
doğruladığı kısım şu
yıl 2021 Mu Kavmi gerçektende günümüz Teknolojisi,nin daha ilerisine sahipse
Nuh tufanından ve en eski uygarlık olan mısır uygarlığından da eski tarihçesine sahip ise
mu kavminden kalan teknolojik bir bulgu ize nasil rastlanmaması tesadüfmü ?

Daha Firavunun cesedi bulunmadı. Ortada gezen gerçek degil. Yani her şey günü geldiginde. Kayıp yada rastlanmayan degilde vaktine aşikar olana bakmak lazım.
Öyle bir şeylere erişmek sadece iyi bir araştırmayla olsaydı, biz definecilerden zengini bulunmazdı, nitekim sadece Allahın verdigi rızıkla yetiniyoruz, aramak evet önemlidir ama bir yerde verene bakmak içab eder. Günü gelir ibret alınsın diye fravunda ortaya cıkar, firavunu diriltmeye çalışanın yüzüde. Kim bilir belki Mu kıtasıda. Birde niyete bakmak lazım araştırmacı belgeselci çok zira.

Son düzenleme:

sedegor

Yetkili
çok büyük sırlar var ama dur bakalım ne zaman aydınlanacak.
Sır yok aslında, görmek bilmek istemeyen çok. En büyük sır Allahtır. Sen şimdi Allahın görülemeyecegine inandırılmışsın. Bir imama sorsan basit bir cevapla Allah gözükmez der sıyrılır sorudan. İşte hayatın sırlarının kacamak cevabı budur ve adına sır derler. Halbuki Allahı baktıgın her yerde bir parca görüyorsun. 99 Esma vardır demi ? Tabiiki bilinen budur Her olgu her yaratılış aslında bir Esmanın tezahurudur. İnsan dahil, Ve bakıp görüp idrak edince, her şeyin Allahın kendinin bir yansıması parcası tehazuru oldugunu bilince, Allahı göremiyorum diyemezsin. Ama şu var sen ne kadar görüp anlayabiliyorsun. Baktıgına bakma amaçın ne ? Al sana en büyük sırrın cevabı gerisi teferruat. Ve daha basit. Define işi daha basit konu acar yazarız yanlışın ne oldugunu.

Son düzenleme:

sedegor

Yetkili
şunu da unutmayın yanılmıyorsam hz ademin dünyaya geldiği yer hindistanla arabistan arası olması lazım mu kıtasının olduğu yerle alakası yok insan yaratıldığında tekneloji okadar ilerimiydi birde nufus o kadar ilerlemiş olamaz bazı şeyleri düşünürseniz alakası olmadığının farkına varırsınız herşeyin doğrusunu ALLAH u taala bilir fazla muya filan kafayı takmayın
Aden körfezi varya Adem körfezidir ilk indigi yer olarak inanılır. Mu kıtasıda toplumun çag atladıgı yer olarak tahmin edilir.

Üst Alt