AV olan Defineciler

sedegor

Yetkili
VİP Üye
Definecilik Ülkemizde diğer Ülkelerden daha yoğundur.

Her Evde illâ defineyle uzaktan yakından ilgilenen birileri vardır.
Kimi elinde kazma kürek gezerken kimide sokak köşelerinde yada kahve hane köşelerinde dedikodusunu yaparlar.
Eskiden çoğunluk erkeklerdi kadınlar pek bulaşmazdı, günümüzde kadınlarda aktif artık.

Para kime cazip gelmez ki ? Kim bir anda köşeyi dönmek istemez ki :(

Nitekim gel gör ki İşin içi hiçte öyle değildir. Ülkede Define Avına giderken, Definecileri Avlayan bir üst Grubu, kendisini defineciyim sanan bilinçsiz saf defineci genelde ya çok geç anlar yada ömrü boyunca onların ellerinde oyuncak olur gider.

Üst gruplar derken, bunlar kendi icerisinde kaç gruba ayrılırlar cakallıkta ve olası bulunacak defineyi pay etme hususunda Allah bilir.

Onların Tabiriyle Keriz Avlayan bu üst grupları söyle sıramak belki mümkün.

Parayla bilgi satanlar, ki bedava bilgi fare kapanında dahi olmaz. Sende yazıyorsun amaç ne dersen ? 25 yılımı çalanlar başkasının bir gününü calmasınlar diye belkide.

Bilen yazmaz gider define çıkarır ve hiç bir yedede defineciyim demez.

Ama bilmeyen bilgisi olmayan defineciyim der. Ava giderken avlandıktan sonrada yavaş yavas anlar.

Bilgi Satanlar , aslında bilgi calanlardır genelde. Hiç bilmeyenin Sorduğu doğru iken, bilmeyene Hocalık edenin bilgisi yanlıştır genelde. Ancak Soranların Tümünün Sordukları bir yapbozun doğru parcalarıdır.

Cihaz ve çubuk satanlar için defineci bir avdır. Her konuda her yerde istisnalar vardır. Adam gerçekten çubuk yapar, yaptıgına kendiside inanır, bilmeyene yapar satar. İstisna her yerde.

Bu arada insanın biyo enersini açığa çıkarıp çubukla define değil her şeyin bulunacağı inancında biriyim bu arada.

Ama bendeki yok başka demek ayrı, kıvır bir teli, al bir ağaç catalı, işte sana çubuk.

Harita ve Belge satanlar için defineciler bir avdır.

Devlet için Defineciler bir avdır.

Kırk yıl kar yağar bir gün av olur, o gunde definecinin carığı yırtık olur.

Kim ne bulursa el el dolaşır Tüm eller Ülkede Tek bir ele varır. Kime satarsan sat aynı kişiye satmış olursun . Ancak değerinin ancak binde birini belki alirsın. Bunu alırsan da kannat et. Hem malını verip hem canından olanlar da vardır.

Satarken Alıcı diye Polise satanda. Vardır. Yurt dışında bağlantı var satarız cart curt laflar duyarsınız, geçin bunları.
Bu ülkenin sınırında hava limanında denizde sinek vızıltısı olsa En üstteki Defineci Avcıları bunu duyar bilir.

Diyelim altın buldun bunuda kendin hallettin diyelim, bir kuyumcu yada bir ahbab buldun, yinede olacak şey değildir. Bir yerde bir açık bulunur. Bir kişinin bildiği sırdır, aslında yer vardır oda sır değildir de .
Kısacası bulmaktan zor olan bozmak tır.

Ülkede bulduk satıyorum diyenin haddi hesabı yoktuk. Piyasa olmuş ve bu günkü değil eskiden beri böyle.

Her türlü Tarihi eseri birebir yapan basan mı dersin, bırak bronzu gümüşü altını her taraf doludur.

Osmalı altınları resatları ortada, adam iki tane gercek gösterir gerisi sadece resimde. Hâlbuki Sarraf bozar bunu geçer akcedir, yasakta değildir. Ama bizim kuş gider av olur hırsıza.

Gider araziye bir şeyler gömer. Sonra gider senle kazar çıkarırlar, çıkanı sana verir, ne koparirsa alır giderler, müşteri getirecek sözde.

Eski davulları toplayıp, bu keci derisini bu ceylan derisi diye üzerine harita işleyip satandan, Deri Kitapların haddi yoktur ortada. Eskitmeyi iyi bilirler, erbabı olmuşlar. Her insanın bir mesleği var işte. Biz bilmeyiz ama duyarız, birde duymadıklarımız var. Kırmızı civa satanlar bile var :(

Adalardan geldim, yok Bulgar Yunan papazından bu belge deyip Defineciyi sömüren Defineci Avcıları mı dersin .

Çok yazarım çok hikaye vardır, uydudan define bulduğu iddasında olanların uğraştığı işin aslida defineci Avlamak içindir aslında.

Cihaz satanların Defineciyi avladığı yetmez. Birde Eline Cihaz diye kıyrık bir şey alıp, işlevi hakkında belkide hiç bilgisi olmayanlar vardır, sor cihaz nasıl, kesin öylesi yoktur der geneli, kendisi av olmuş, av olanda kendisine av arıyor bilerek yapanda çoktur bilmeyip cihazı olduğundan fazlası bilende vardır. Hâlbuki cihaz define bulmaz, cihaz insanın bulduğu defineyi çıkarma aracı bile değildir çoğu zaman. Üstüne basar geçersin ötmez, ve seni yanıltır. Elindeki kazmanın dahi dilini bilen adama defineci derim ben.

Nice yazsamda doğrunun lafı yabana gider yalanciyi Millet doğru eder.

Behlül Dahna Hazretlerini Zamanın Sultanı Pazara Ahkâm atar Sorumlu eyler. Behlül sabah gider Akşam istifa eder. Sultan sorar Sebeb ne ola ? Behlül der ki gezdim dolaştım baktım, Pazarın var bir Sahibi, her kişi hak ettiğini kazanıyor bana gerek yoktur der.

Defineciyi kaziklayanda suç varda definecide hiç mi suc yok dersin.

Ben yazsamda birileri okusada, Avcı Avcı, Av olanda Av olacak..

Ben yazarım her şey düzelir diye düşünsem gece gündüz her an bir beyaz sayfa bulur yazarım bir yerlerde.

Kanun var yasakta yok ulkede. Bak önceleri yazdığımıda hep okudu her yerde devlet, şu an bu yazıyıda okuyor devlet.

Devleti geç . Düşmanın Ağında kâfirin icadında yazıyoruz, yapay zeka nın sahibi bize düşman, her yazılanı okuyor.

Ama her şey Pazardaki gibi oluyor. Kim ne hak etmişse artık. Aç gözlülük Hırs insanı abat etmez. Çölde deve Dikenli Ot yer. Bu dikenler devenin ağzını kanatır, bu kan deveye tatlı gelir , o zanneder dikenin tadıdır bu. Bu dikenin Adı Hars tır. Hırs kelimesi ordan gelir. Deve yerken yerken kan kaybından ölür gider. Karnını doyurmaya çalışan bu deve misali Hars ile değilde. Bilgi ile Gerçek Bilgi ile, İnsanın fıtratını haddini aşmayan değerler çerçevesinde aramak doğru olandır.

Kezâ define bulmak yerine , cebindeki parayı kaptıranların haddi hesabı yoktur ulkede. Girip şikayette edemez Polise, çünkü Av olanda suçlu dur.

Bilen biriyle bulayım adam arkeolog olmadı tarihçi yok cart curt , isaretten iyi anlıyor, af edersiniz Nah ta anlıyor, ev yok bark yok cebinde parası yok, birlerine umut tacirligi yapıyor O.

Bilen ortada dolasmaz Hacı. Hatta bilen definecilige hiç bulaşmaz yada bırakır bu işleri.

İllâ yapacaksan Kırk yıl tefekkür etmeli, geriden izlemeli, kurnaza yem olmamalısın. Definecilik Milletin Muhabbeti ezberi gibi bir şey değildir. Arkeoloji bilim dalına ise zıt alakasız bir konudur. Alman Arkeolog gelir ulkenden eliyle koymuş gibi alır gider, senin Millî Arkilogun hikaye anlatır çekirdek çitler boynunda kravat vardır ayrı.

Şimdi buraya kadar kötüleri yazdık öylemi? Kim kime göre kötüdür? Allah ın yarattığı olurmu hiç kötü. İnsanın olsa olsa kendisi olur kötü:( Pazarın durumuda yukardaki gibi. Kötü olan yoktur, Avcıda Allah kulu, Avlananda Allah kulu. Hırsızı asıp davayı kesemeyiz ki. Çıkar adam ben suçsuzum der ise, Avkat değiliz Hakim değiliz.

İnsanın Bizzati kendisi düzgün olursa, kötü kimse olmaz karşısında belkide.

Ben bıraktım defineciligi Öyle bir derdimde kalmadı , kim iyi kim kötü. Eskilerden yazdım, duyduklarımı yazdım, hâlbuki yaşadığın yoksa gerisi yalandır.

Sonuç define ararsan başına gelecekler çok, yani riskli iş.

Peki olmazmı dersen ?

Olur Allah izin verirse , vermişse olur.
Yukarıdaki kişilerden uzak dur olur, ekibini hem bilge, hem teknik kur olur, tek başına ancak tek para yaparsın. Olursa tek kişiylede olur, nasip. Ama nereye gidersen tek gitme , hele defineye, naçizane tavsiyem en az üç kişi, bu guruptada bir baş seçin, sözünden çıkan olmasın. Her biriniz bir baş olursanız o iş başta olmamaya girmiştir. İzinli yapın olur, burda kimse görmez demeyin, burası dağ başı demeyin. Birde tılısım işleri var :( dikkat edin, inanan olur inanmayan olur, başta bende inanmazdım :( Besmelesiz kazı yapmayın. Kazı yaparken bir karıncayı dahi incitmemek için uğraşın, kurdun kuşun yuvasını bozmayın, açtığınız kuyu varsa geri doldurun, bir hayvan gider düser vebal atında kalırsınız. İyi olun hoş olun, iyilik sizi bulur.

Son düzenleme:

sedegor

Yetkili
VİP Üye
Bilir Kişi Kazığı vardır bu işte bilirmisiniz ?

Bu işi bilen su koca ülkede üç beş kişidir. Gerisi defineyi bulmak için bilen kişi arar.

Her bilirim diyen bilir mi ? Yok !

Her yerde define olurmu ? Yok !

Bilir kişiler Şehir Şehir gezerler. Kimi çok eski definecidir Sorsan … kimi arkilog kimide Yahudi yada bağlantılı kişilerdir.

Tek bir ortak özellikleri vardır Saklarlar yada itiraf ederler bunlarda İman yoktur. Vardır aslında bizim tagutumuz altın dır demezler.

Her işarete gitmezler, cihaz sorarlar, ama cihaz olsun istemezler aslında. Çünkü bilirler ki cihaz zaten define bulmaz.

Define işareti olan yere giderler. Şöyle bir gezinince Görmek istediklerini görür ler.

Onların orda ne gördüğünü anlaman için kırk çuval ekmek yemen gerek, buralarda yada sağda solda ulu orta konuşulacak şeylerde değildir bunlar. Aslı olan konuşulmaz. Bende bu işleri bıraktığım için laf tıngirtisi yaparım. Bildiğimden yazmam , ama onları bilirim.

Saf defineci götürür işaret çozdurup define çıkaracak güya. Bak bunlar müslümana define cikartırmaz. Eee halılarda bu günün insanı aç gözlüdür adam çıkarsa bilir başına ne işler gelecek. Öyle sinek vızıltısına kulak asmazlar.

Alanı gezince dedik ya gördüklerini görürler, siz baksaniz göremezsiniz aynı yeri aynı şeyi. Çünkü sizin bu güne kadar bildikleriniz hep yalandır.

Adam yada kadın işte o bilir kişi derseki hadi kazın bilinki ordan bir şey çıkmaz. Size oyun verir yorulun diye.

Sonra gelir tek başına uzun bir Aradan sonra Tek cekiç bir murç ile alacağını 15 dakika yarım saatte toplar gider. Vardır aynı yerde dahası ugraşmaz , delimi, arkada hadi gel gidelim diyen nicesi yolunu bekler adamın. Haftalarca kazı yapıp risk almak yerine, bir murç ile hayal edemeyeceğin şeyleri toplar.

Sen kazı yapsan kuple altın bulsan onun aldığı tek bir parça etmez, sendeki. Ondaki tek bir taş ona yeter.

Konuyu okudum bunun dediği müjdedir al git parasıdır, yarın dedektörü alıp giderim bende yaparım dersin şimdi:( Nah yaparsın. Gözünün önüne koyduğum parayı alamazsın sen.
İşaret nedir bilmezsin sen, gider işaret olmayan gel burda boş kazı yap manası taşıyan yeri iyi kazansın ama.

Adam aldı gitti alacağını, aynı yere git, nerden para aldı üzerinden geç , ordan para alınmış onu dahi bilmezsin.

Sen ancak adını defineci koyar, asıl definecileri götürür elindekini verirsin.

Her adam altın olan define olan yer bulamaz, bulupta o Avcıya av olabiliyorsan bir ömür boyu öylede gidersin. Buda bir meziyettir.

Var daha çok yeter bu kadar. Ben gidin define bulun diyede yazmıyorum bunları. Bana ne san ki :( Cebindekine sahip olursan buda bir kazanç tır belki sadece bu tarafını yazmaya calışıyorum.

Unutma ülkede bir elin parmağı kadar ancak defineci vardır ve sen onlar için dağ bayır işaret arar ve gider sorarsın, sen sormazsan gider yanındaki sorar.

Allah Kuran'da ilk Ayette Oku der, sen okumaz gider başka okuyana Trilyonluk iş sorarsın. Varmı öyle üç kuruşa beş köfte ?

sedegor

Yetkili
VİP Üye
Sitede sorun var, zaten kimsede yazıp cizmiyor. Diğer sitelerde Ban attı yazamıyorum. Bu yazıda son olsun burda. Belki düzelir ve katılım olur ilerde yazarız yine duruma göre. Yada acemiler okur, bu deli ne yazmış diye.
Yeni bir başlık altında bu konuyu yazmak isterdim ama Form sayfaları açılmıyor, giriş yapılırken güçlük yaşanıyor.

Yazacağım şey Tılısım olayları

Gömü yapan kişilerin gömüye tılısım yaptıkları doğrudur. Eskiden inanmazdım öyle olaylara insan yaşayınca inanıyor. Her yerde olmasada iki üç yerde ciddi tılısımla karsilamastım.

Araştırmalarım üzerine cinlerin defineyi korumaları için oraya bir ritüel ile bağlanıp koruma yaptırıldığını öğrendim.

Yada sahipsiz bir defineyi kimse almaz ise yerde 70 yıl kadar beklerse, yetmiş yıl sonra kendileri sahiplenirmiş.

Bu durumda ben çözerim diyen sahte üfürükçüler bu işleri halledemez ama definecinin üç kuruş parasını almayı, yada olası çıkacak defineden pay alma umudu ile bir şeyler yaptıkları olur.

Sonuç tılısımı gerçekten gören üfürükçü olay yerinden defineciden önce kaçar:(

İşi bilen ilim sahibi olan kişilerde genelde ilgilenmez işi bilsede.

Kuran'da Tur Suresi 37 ayet gibi bir kaç ayette daha yazar. Mülkün sahibi Allah tır diye.

Yani Cinler sahiplenmis olsada , itikatle, Allah a sığınıp giden insana cinler hiç bir şey yapamaz.

Ama defineci de doğru düzgün iman yoksa, tılısimli olan bir yerden define almak kolay olmaz.

Öte yandan dedik ya Mülkün sahibi Allah tır.

Her şerde bir Hayr, her Hayrda bir şer aranmalıdır ve vardır.

Kul ister dünyada her şeyi olsun. Ama Allah sevdiği kula, parayla azmasın diye vermediği olur.

Ancak kul zanna kapılır, Allah beni sevmiyor, bu sebebten vermiyor diyebilir. Bu yanlıştır. Bazen olmuyorsa, zorlamadan bırakmak gerekir. Her şeyi böylesi durumlarda cinlere bağlamak, tılısımla bağlamakta doğru değildir.

Allah tan istemek yerine, ufurukcüden istemek ise Şirktir.

Her şeyin sahibinin Allah olduğuna inanan biri ne isteyecekse Allah tan istemeli.

Bunu yapanın gönlüne bakar Allah, açılmayacak kapıları açar belkide.

Nasipten ötesi olmaz. Nasip oluncada ayağına gelir.
Ben oturayım yatayım o nasip gelmez diyene gelmez zaten. Ol deyince Olduran Allah ne yücedir.

Ama bizler masilef insan olmaktan uzak olduğumuz için, bize oturduğumuz yerde Allah zor verir. Kalkıp aramak bir adım atmak Allah ın gönlüne hoş varır. Madem kul arıyor istiyor diye kulun yüzüne bakması kolay olur belkide.

Tılısımın en büyüğü define ekibinin içinde olur, bazen her kafadan bir ses gelir kazılması gereken yer değil başka yer kazılır. Akıl durur bazen o mekanda, yada başka türlü çalışır beyin. Bunun sebebi ise insanın fikriyatı zengin olmadan zengilik hırsı, belki parayı bulduğunda yapacağı yanlış harcama gibi.

Bizim millet Defineyi bulsa önce arabayı sonra avradı değiştirme derdinde.. eeee yukarıda senin kalbini gören bir Allah var. Yengenin üzülmesine varsa çocuk göz yaşı dökmesine Razı olurmu?

Biz insan oğlu gider sebebler dairesine çarpar, kendi kuyumuzdan çıkamayız bazen. Sonra suçu Cinlere, şeytana, olmadı Haşa Allah a atarız. Çiğ süt emmisiz. Duvarın ötesini görecek göz olmadığından bazen tılısım olmayan yeri kendi emelimiz tılısımlar.

Definecinin kendisi ve ekibin tümünün itikati ve takvası önemlidir.

İmansız Define bulamaz mı? Elbette bulur. Allah Çalışana verir, arayana buldurur. Kimine bu dünyada daha kolay verirki Öbür tarafta isteyecek yüzü olmasın. Yada adam zaten bozuktur, düzelecek tarafı niyeti olmayan adama az daha define para olsa da olur.

Aslında zor bir konu, ve Allah bir çok sebebten kişiye verir yada vermez, bu sebebleri yazmaya bizim ne gücümüz yeter ne aklımız. Ama varsa bir tılısım Tur süresi 37 . Ayeti, Ayetel Kürsi, Haşr süresi gibi koruma ayetleri okunabilir. Abdestli yola gitmek doğru olandır.

Olmuyorsa niye olmuyor diye can sıkıp sitem etmek doğru değildir. Allah bilir kime ne zaman ne kadar Nerde vereceğini. Mülk Allah ındır, Allah ın mülküne ancak Allah ın irade ettikleri belirli süre bekçilik edebilir. Öbür tarafa kefen bile gitmez.

Sağlıcakla. Yazdığım sebebler dolayısıyla, bir daha define konusu açmam herhalde. Ban göre en büyük hazine Kuran' dır. Gerisi üç günlük bile olmayan dunyada oyun ve boş umuttur. Dünyayı bir insana verseler, insan insan olmayı bilmez ise ha eşek ha eşek. İnsan olmak tüm definelere değer, eğer olabilir isek. Ahirette görüşmek üzere.