Dedektörünüzü Test Etmeden Araziye Çıkmayın

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
1,047
Tepkime puanı
2,635
Puanları
151
1579860710620.png

Degerli arkadaşlar dedektörünüzü test etmeden araziye sakın çıkmayın, dedektörünüzün tüm metallere vereceği sinyalleri bir bir test edip hepsini dedektörünüde kayıt altına alın aksi taktirde boşa kazı yapabilirsiniz.bunu dikkate alıp sonra araiye çıkın....


Genel olarak konuşmak gerekirse, Hava Testi dedektörün hassaslığını en iyi anlayabileceğiniz test yöntemidir. Cihaz hava testinde yapamadığklarını zeminde yapması mümkün değildir. en küçük parçaları hava testinde deneyerek yapmanız gerekir.

Hava testi dedektörün metal öğeleri nasıl anlattığı hakkında basit bir derstir.

Hava testine başlamadan önce çeşitli madeni paraları, altın ve gümüş, alüminyum parçaları ve paslı ve normal demir parçasını hazırlayın. Test alanında elektromanyetik dalgaların olmadığından emin olun. , çünkü bunların çoğu, test ettiğiniz nesnelere müdahale edebilecek veya sinyali tamamen maskeleyebilir.

Her bir parçayı arada boşluk bırakarak sıraların, metalleri yerleştirmeden önde zeminde başka metal olmadığını kontrol edin. testinizi yaptıktan sonra her bir metale verdiği tepkiyi kaydedin.

Hava testinizi tamamladıktan sonra şimdide gömerek test edin.
Metal tespiti sabır gerektirir şimdi yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, metal dedektörünüzün toprakta farklı metal türleri için verdiği tepkiyi öğrenmek.

Belirli aralıklarla çukurlarınızı açın ve farklı metalleri çukurlara koyup kapatın, hangi çukura hangi metali koyduğunuzu kaydedin.

Normal sağlıklı bir dedektörün toprak altındaki metallere vereceği tepkiler şu şekilde olmalıdır.

Gümüşe biraz gevreksi net gıcırtı çıkaracaktır.

Nikele keskin ve yüksek tonda tepki verir

Altın ve bakırda ses tonu biraz düşüktür fakat çok temiz bir sesle tepki verir.

Paslı bir metale kaba ve cızırtılı bir ses tonuyla karşılık verir.

Dedektörünüzün ayarları ses tonlarında değişikliğe neden olabilir. Düşük mod sesi biraz daha gevrekleştirebilir bunları bilmeniz farklı ayar modlarında tekrar tekrar test yapmalısınız. Dedektörünüzü en sağlıklı kullandığınız ayarı bulun çok fazla ayar dedğişikliğini tazvsiye etmem. Özellikle hassasiyeti iyi kullanın size hitab eden hassasiyet ayarını bulun ve kaydedin.


En Sık Karşılaşılan Sorunlar
1- Dedektörünüzü hassasiyeti çok düşükse küçük metalleri kaçırabilirsiniz hassasiyet ayarını yüksekten başlayım kademeli olarak aşağı çekmeyi deneyin.

2- Gümüş paraları duyabiliyorum ama altın nikeli duyamıyorum.

Muhtemelen düşük iletkenlik malzemelerini filtreleyen bir ayrımcı ayarına sahipsiniz. Hedefleri duyabildiğinden emin olmak için metal dedektörünüzü “tüm metal” moduna geçirmeyi deneyin.

3- Tüm metallere aynı ses tonuyla cevap veriyors.

Metal dedektörünüzü yanlışlıkla pinpoint modunda alabilirsiniz. Pinpoint modunu kapatın ve tekrar deneyin. Bu çok yaygın bir hatadır. Ayrıca dedektörünüz doğru şekilde ayarlanmamış olabilir. Lütfen kullanım kılavuzunuza başvurun ve bir başlangıç modunu bulmaya çalışın. o kadar çok marka model varki burada net konuşmak çok zor. Şunu diyebilirim yeni başlayanlar için en iyisi para moodudur.

4- Sahte Sinyaller üretip garip ve tutarsız davranıyor

Metal dedektörünüz çok sayıda sahte sinyal üretiyorsa Frekansları, yer dengelerini veya hassasiyeti azaltmanız gerekebilir. Ayrıca elektriksel parazitlere de yakın olabilirsiniz. Ek olarak toprak ayarını yeniden yapmanız gerekebilir. Metal dedektörünüzü yanlışlıkla pinpoint modunda alabilirsiniz. Pinpoint modunu kapatın ve tekrar deneyin. Bu çok yaygın bir hatadır.
 
Üst Alt