Define Bulmak İçin Esmaül Hüsna

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
1580306932671.png

Değerli arkadaşlar şimdi ledün ilminde definenin yerini bulma gibi bir ilmin olduğunu biliyoruz...havas ilmindede bu var..şimdi benim araştırmalarımda allah cc. bir ismi azamı var bu isimi ise kuranda 3 yerde geçmekte...ve birşeye daha değinmek isterim ki bu konu biraz daha derindir...allahın kayıp ve hiç bilinmeyen ve bu ismi azamlar la her işi yapapileceğin bir azamdır bu 3 ismi kimse bilmiyor..normalde 7 taneydi şuan 3 tane..diğer 4 ismi vattikan buldu...ama diğer 3 ismi bulamıyorlar...ki bulamicaklar..bu 7 isim birleşince tesiri buyuk oluyor....şimdi burda anlatmak istediğim allahın ismi azamları ile neler yapılabileceğini düşünün diye bu örneği verdim..madem bu güçlü ismi azamlarla büyük bir güç sahibi oluyorsun (tabiki allahın izni ile) o zaman ismi azam ile neden yerin altındakileri görmeyelim???? havas ilmindede var böyle bir şey yılandan yapılan..onun tarifini tam ve eksiksiz biliyorum...ama günahı çok olduğu için hiç denemedim ve cesaret edemedim..ve yapmayıda düşünmüyorum..ve bunuda ismi azamla yapıyorsun yılanla yapılan büyüyü...

şimdi konumuza gelelim...

Bu ad Allah’ın azametli adlarından biridir. Hazine veya define gömülü bir yerde bu adı çokça anan bir kimseye, o hazineyi örtüp gizleyen veya görünmesine mâni olan bir gizlilik perdesi (Hicâb) kalkarak, hazine o kimseye görünmüş olur. Bu adın sayılarından yaratılan hizmet meleğinin adı (Samsımâil) dir. Bu kerametli meleğin buyruğu ve kumandası altında 4 kumandan melîke bulunmaktadır. Bu kumandanllardan her birinin buyruğu altında 312 melâikeden oluşan 312 sıra Melâike bulunaktadır. Bu Melâikelerin tümü, Rabbin gözü yerinde olan fâni olacaklarla bâki kalacakların isbâtını koruyan melaklerdir. Bu adı çokca anan bir kimseye yukarda adı geçen hizmet meleği inerek yüksekçe bir makam veya rütbe vermiş olur.

Defineyi Bulmak İçin
Ebced harflerinin ilk dört harfini, bu harflerin idmarları ile birlikte üç parça çamur levha üzerine yazdıktan sonra, bunları bir horozun boynuna asacak olursan, horoz saklı definenin bulunduğu yere gidip durmuş olur.Orayı kazdığın takdirde defineyi bulmuş olursun...

Er Rakip isminin manası nedir? Zikrinin faziletleri nelerdir? Esmaül Hüsna
"Her varlığı, her işi her an görüp, gözeten, kontrolü altında tutan" anlamına gelen Er Rakip Esmaül Hüsnası'nın faziletleri nedir? Er Rakip Esmaül Hüsnası hangi durumlarda okunur? Ebced değeri nedir? İşte sizlere Er Rakip ismi şerifin anlamı, fazileti ve sırları...

Rakîb Esması
Er-Rakib : Gözetleyip kontrol eden.

Er-Rakib : Bakıp gözeten ve kendisinden hiçbir şey gizlenemeyen.

Er-Rakib : Bütün varlıklar üzerinde gözcü, bütün işler murakabesi altında bulunan.

Er-Rakib : Bir şey’i koruyan ve devamlı kontrol altında bulundurana Rakîb derler; bu da bilgi ve muhafaza ile olur.
Allah Teâlâ, bütün varlıkları her lâhza gözetip duran bir şâhid, bir nâzırdır. Hiçbir şey’i kaçırmaz. Her birini görür ve herkesin yaptığına göre karşılığını ecrini ve mükafatını mutlak verir.

Er-Rakib
Cenab-ı Hak Buyuruyor:

BismilahirRahmanirRahim
“Allah her şeyi gözetler” (Ahzab, 52)
“Şüphesiz Allah sizin üzerinizde gözetleyicidir.” (Nisa, 1)

“Ben onlara, ancak bana emrettiğini söyledim: Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah’a kulluk edin, dedim. İçlerinde bulunduğum müddetçe onlar üzerine kontrolcü idim. Beni vefat ettirince artık onlar üzerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeyi hakkıyla görensin. “ (Maide, 117)

Er-Rakib İsmi Kur’an-ı Kerim’in 3 Yerinde Geçmektedir.

Rakib, koruyup gözetleyendir. Öyleki hiçbir şey O’ndan kaybolmaz. Gizlilikleri ve sırları bilen, görendir. Hiçbir söz ve gizli konuşma O’na gizli değildir. Allah, unutmasının mümkün olmadığı mutlak ilmiyle bütün varlıkları gözetleyip denetleyendir.

Er-Rakîb Esması

Her müslüman, Yüce Allah’ın kendini ve bütün varlıkları gözetlediğini, onları murakebe ettiğini, bunun için herkese iki melek tayin ettiğini, bu meleklerin insanın her sözünü ve her fiilini yazıp kaydettiğini, Allah’ın ahirette ceza veye mükafatı bu murakebeye göre vereceğini heran bilmesigerekir.Kullar olarak gaflete dalnadan uyanalım ve herdaim uyanık olalım…

Allah’ın kendisini gözetlediğine dair bilgisi kesinlik (yakîn) derecesine ulaşan kimse, ömrünü boş ve yararsız işlerde harcamamalıdır.

Bu Mü’minun suresinde Rabbimiz çok güzel açık ve net olarak açıklamıştır.

Mü’minun Suresinin birinci ayeti de:

“Şüphesiz o müminler kurtuluşa ermiştir.”

Mü’minun ikinci ayeti de:

” Onlar ki, namazlarında huşûludurlar.”

Mü’minin suresi 3. Ayetinde de Rabbimiz buyuruyor ki;

“Onlar ki, beyhude işe boş lafa bakmazlar.”

Yani bir kul önce iman edecek, imandan sonra da namaz kılarak kurtuluşa erecek.

Bunu Rabbimiz Kuran-ı Kerimin birçok ayetinde açıklıyor… Mü’minin kurtuluşu kalbdeki imanından sonra namazıdır…

Kul olarak alıp verdiğimiz nefesleri bile O’nun zikriyle almaya çalışırız. Her nefes zikrullah. Kalb ile dil ile huşu ile Allahı zikret…

Bütün davranış, işlerinde ve sözlerinde O’nun emir ve yasaklarına uygun hareket ve davranışlarda bulunur, insanlarlailişkilerini bu esas üzere düzenmesi gerekir. Rabbin kendisini gözetlediğini unutmayan kalp, kalp ilimlerinde ileri derecelere de böylelikle ulaşmış olur.

Er-Rakib İsminin Ebced Değeri ve Zikir Saati:

Zikir Adedi : 312

Zikir Saati : Zühre

Zikir Günü : Cuma

Bu zikir Er-Rakîb – Ya-Rakîb diyerek zikir saatlerinde çekilir.

Er-Rakib Esmasının Fazileti, Havas ve Esrarı

Er-Rakib ism-i şerifi, gizli ve aşikar, maddi ve manevi bütün işlerinden Cenab-ı Allah’ın koruması altında olmak ve yapılan büyü ve tılsımların bozulması için, “Ya Rakîb Celle Celalühü” diyerek 312 defa okunacak.

Er-Rakib ism-i şerifi hayatından korkulan cenin üzerine 7 defa “Ya Rakîb Celle Celalühü” diyerek okunması gereklidir.

Er-Rakib ism-i şerifi çocuğun dışarı çıktığında kötü hareketlerinden bizinillah emin olunmak için elini çoçuğunun boynu üzerine konulduktan sonra 7 kere “Ya Rakîb Celle Celalühü” deyip okunacak.

Er-Rakib ism-i şerifi, kişi endi üzerine, yahut ehli veya evladı üzerine veyahutda malı üzerine “Ya Rakib Celle Celalühü” diyerek yedi kere okusa onlar Hak Tealanın emanında olur, Allah onları emniyeti yani koruması altına almaktadır.

Bir Hadis

“Kim bu dünyada bir müslüman kardeşinin ayıbını örterse Allahda onun bu dünyada ve ahirette ayıbını örter.”

Kuran-ı Kerim’den Bir Dua Ayeti

“Rabbimiz! Doğrusu Sen gizlediğimizi de, açığa vurduğumuzu da bilirsin.Yerde ve gökte hiçbir şey Senden gizli kalmaz.”

İbrahim Suresi : 38. Ayet

aga_0074....saygılar...

Üst Alt