Definecilikte Sayıların Şifrelerinin Anlamı

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
1 ) Tek dikili olan.Taş kaya.Ağaç son nokta.Dere yol.hayatın başlangıcını vede sonunu anlatır.

2 ) Taş geçit, kapı kaya: 2.geçit işereti başlangıcı.2.tepe.2.ağaç.2.taş.2yol.burası define başlama yeridir.

3 ) Tepe.Yemin.Kutsal Üçleme;3 tepe.3 ağaç.3 kuyu.3 yol.3 yol.3 dere..ama hepsi 3.olacak.Buda malın olduğu yeri gösterir.

4 ) Mezardır.(40 ila400.çoğul mezarları verir.)yani o yerde çoğalarak geniş alanda mezarları aramalı.

5 ) Taş Öbek:Kaynak.pınar.aranmalı.(5.50.500.5000.çoğalan metreler anlamındadır.)hediyeleri vede malın yerini verir.

6 ) Değirmen.Dibek.Yuvarlak oyma.kuyu.havuz.gibi yerler aranmalı.malın yerini verir.ayrıcada son noktasıdır.

7 ) Sıra kayalar.sergen.:Şapka veya tereğe benzer taşlar aranmalı.malı ya önündedir.yada arkasında aranmalı.

8 ) Köprü veye Kemerdir.burda kırmızı taşı ara.kırmızı toprak ara.ayrıcada köprü veya Viraj aranmalı.

9 ) KaraTaş ara.yılan işareti ara.bu mezarı verir.genellikle mezarları boştur.zor dolusu bulunur. ama çok kıymetlidir.

10) Büyük su.deniz.gölet.nehir.ırmak .dere verir.çevresinde dikili taşlar aranmalı .çünkü malı bu taşların altındadır.

11) Taş döşeme.taş döşeli veya patika yol verir.bol kıvrımlı yollar aranmalı.malı ise lahit veya kaya mezarlardır.

12) Kervan veya Bağdat yolunu verir.hediyeleri ve malı yola yakın dikili taşların altında içinde vede dikili yakın ağaçların içinde olur.buralar aranmalı.

13) Askeriye verir.asker mezarı olur.dere veya yol çatalı aranmalı.malı azdır ama değerlidir.hepsinde kesin olmaz.

14) Dere Çatalındaki Bağ Bahçe ara.yol çatalındakide kuyu.ağaç.dikili taş.ara bunlar malın yakınındadır.

15) Küçük Kiliseleri yani ev kiliseleri ve ibadet yerlerini verir.malı sutunda.ilk duvarında yada giriş salonunun tam ortasında olur.

16) Tek değirmen aranmalı.arkasında üç adet kayalık olur malı ortadakinde hediyesi aranmalı.ama esas malı hemen sağındaki taşın yanındaki mezarın içindedir.özel eşyaları olur.

17) Ulu ve Büyük Ağaçları verir.ağacın içinde veya üzerindeki emareler malın yerini veya yönünü verir.malı ağacın hemen önündeki dört köşe veya şekilli taşların içinde veya altındadır.

18) Kıral veya İdareci Mezarı verir.Komutan .piskopaz. papaz gibi ileri gelenlerin mezarlarını verir.mezarları çok zengin olur.

19) Çeşme veya Pınarı verir.çeşmelerin malı arkasında veya doğusunda bir ile beş adım mesafede olur.

20) Kuyu Verir.3.adet olmalı.Değirmenler yakın olmalı.malı iki metre içinden girilen gizli odasında olur. 21 ):Vezir Tepe veya Ulu Tepeyi verir.yedi tane mezar aranmalı.mezarların dördü ayrı üçü ise ayrı yerdedir.malı dört mezarın birindedir ama o mezar değildir.sadece şeklidir.

22) Önemli Kişilerin veya Vezir Mezarlarını verir.bu mezarlar çok zengindir ama alması çok zordur.çünkü engeli ve tuzakları çoktuır.

23) Toplu Kişilerin Yeminli Malı Olur.çok zengin olur. malıda oda içinde olur ama çok zor alınır.

24) Bütün İşaretlerin Son noktasıdır.malı her zaman 24 adım mesafede olur. .ama en son noktayı bulman gerekir.çokta tehlikeleri vardır. malıda çok kıymetli olur pahada biçilmez fakat çok dikkat edilmesi gerekir. çünkü çok tetikli kurulu tuzakları olur...her zaman güneyinde aranmalı. Bazı örnekler vereyim..örneğin.1912: (1+9+1+2:13.şifresi ise asker mezarı veya çatallı yoldur. ).. ( 9+8:17:yaşlı ağaçtır.. (9+8+7:24.vezir tepe veya vezir mezarıdır.) . (9+2+4:15.küçük kilisedir. )..... (1+3:4.buda mezar demektir.. ) buna benzer bazı rakamların sayısal şifreli doğa yapılarıyla beraber arayacağımız nokta veya yerleri bulmamızda yadımcı olmaktadır..

25) Bazı kayaların üzerinde bunun gibi veya buna benzer harflerlede karşılaşırsak bunlarında sayısal eder değerlerini açıklanması vede buna benzer hesaplanarak açıklanmasında faydası olur amacıyla bunlarıda yazmak istedim...ÖRNEĞİN:O..M..P..A..B..Ap..Ob..Op..Mo..B u gibi rakamlar la büyük kayalar üzerinde karaşılaşanlar olmuştur.bilgi amaçlı bende bu harflerin sayısaleder değerlerinide yazamak istedim.yani bu değerler eski arşın hesabına göredir..

Açıklamalarıda budur....O:70 .....M:40.....P:100.....A:1.....B:2.....Ap:11000.. ...Ob:702.....Ap:1100.....Ob:702.....Op.70100..... Mo:4070.....olarak santim hesabı veya arşın ile adım hesabı olarak ta yapılmaktadır, tabiki bu yazıların kayalardaki yazılış şekilleri vede kayanın baktığı yönde göz önüne alınarak hesaplanmalı.

Kaynak

Yorumlarım Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Kayıtlı Üye
Bu konuya ek olarak öncelikle hiç birşey göründüğü gibi değildir.
Bir harfin veya bir şekilin anlam olarak hem sayısalı hem yönü hem metrajı olabilmektedir.
Sembol olan emareler medeniyetler içerisinde farklı anlamlar taşıyabilir.
Soyut semboller ise genelde hayvan figürleridir.
Define bazlı işaretlerse tamamiyle bireysel hareket olmasına rağmen inandığı değerler dışına çıkmadan hareketle onu saklar.
Biz bu tip hareketleri şifreli olarak görür ve zayıf noktasını bulmaya çalışırız bunun içinde araştırmacının bilgi donanımı yüksek bakış açısı zengin olmalıdır.

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

Anu_ŞaVaN
Kayıtlı Üye
Bu konuya ek olarak öncelikle hiç birşey göründüğü gibi değildir.
Bir harfin veya bir şekilin anlam olarak hem sayısalı hem yönü hem metrajı olabilmektedir.
Sembol olan emareler medeniyetler içerisinde farklı anlamlar taşıyabilir.
Soyut semboller ise genelde hayvan figürleridir.
Define bazlı işaretlerse tamamiyle bireysel hareket olmasına rağmen inandığı değerler dışına çıkmadan hareketle onu saklar.
Biz bu tip hareketleri şifreli olarak görür ve zayıf noktasını bulmaya çalışırız bunun içinde araştırmacının bilgi donanımı yüksek bakış açısı zengin olmalıdır.
E buldum rutueline uygun konuyu bir tarafından tutmadan edemedin demi ????
aga ikinizinde emeğine saglik de yerli bilgilendirmeler için var olun her daim ...

Kaynak

Yorumlarım Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Kayıtlı Üye
E buldum rutueline uygun konuyu bir tarafından tutmadan edemedin demi ????
aga ikinizinde emeğine saglik de yerli bilgilendirmeler için var olun her daim ...

Sayısalda belli bir çizgiye geldik sayılır :)
Eyvallah (y)

Son düzenleme:

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Emeğinize sağlık paylaşım için

Kafkasli

VİP Üye
Her sayının kendine özgu bir açılımı vardır ama Sayilara sadece sayi değeri vererek bazen çözüme ulaşılamaz sımya ilminede vakıf olmak hereki kanınmaca yanlısmıyım mübarek

Kafkasli

VİP Üye
Diyelimki bir kayada (K) harfi görduk 20 adim ileridede M harfi görduk bunu nasil anlamalıyız?

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
gurban buyur açıklada bizlerde öğrenek k20 m40 roma rakamları işaretlerde deyişik anlamlar ifade edebilir rakamlar harici ne anlam ifade ediyor mesafe harici birşeyler anlatıyordur ben bilmiyorum

Son düzenleme:
Üst Alt