Hazineler sizin olsun bana küpemi verin

oymak beyi

Moderator
talihsiz gencin biri defineye merak salmış. hazine bulmak için bir çok kişide gördüğü, herkesin meth ettiği define çubuğu öğrenmeye karar vermiş. almış eline kaynak elektrodu başlamış denemeler yapmaya. bir gün iki gün derken almış eşinin parmağında ki yüzükleri, kulağında ki küpeleri başlamış altınlar üzerinde çalışma yapmaya. sag eline altın alıyor, sol eline altın alıyor, aşağı gidiyor yukarı gidiyor çubuklar çok da güzel çalışıyor, altınları gösteriyormuş. sonra delikanlı eşine demiş ki '' hayatım şu altınları sen sakla, ben çubuklar la bulacağım '' eşi saklamış altınları, delikanlı çubukla başlamış ev içinde aramaya Bi kere bulmuş. Bi kere daha. tekrar sakla tekrar bulayım, bir bulurken bir bulamaz, iki bulamazken bir bulur olmuş böyle denemeler yanılma lar yaparken en son çubuğa kundak yapmaya karar vermiş, başlamış kundak yapmaya hemde hazneli. eşinin kupesinin tekini hazneye koyarken, ayar yaparken deneme yaparken ani bir telefon ile iki günlüğüne evden çıkıp giderler, altınlar evdedir. iki gün sonra tekrar eve döndüklerinde genç delikanlı tekrar çubuk çalışmalarına devam eder ama kundak içine koyduğu küpenin tekini bulamaz. diğer hersey tamam ama küpenin teki yoktur. delikanlı başlar telaşlanmaya, bakmadık yer bırakmaz, evi arar tarar yok, bu kez başlar çubuklar la gerçekten aramaya, ama nafile, çubuklar göstermez küpe nerede. delikanlının eşi durumu farkeder. başlar baba hediyesi kupeyi istemeye. delikanlı şaşar kalır. ne yapacağını bilemez. bildiği bütün teknikleri denemiş ama bulamamıştır. bir gün işten eve geldiğinde çubuklarını bulamaz. eşi çubukları saklamış. ve kupesinin derhal bulunmasını istemektedir aksi halde hayat zindana dönmek üzeredir. talihsiz genç '' hazineler sizin olsun, bana küpemi verin '' diyerek ne yapacağını bilemez bir halde gelecek yorumları ve çözüm önerilerini beklemektedir..:cry:

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Şaka bir yana birinci seçenek iyi bir cihaz bulacan ikinci seçenek kafayı toparlayacan o güne odaklanacan en son nereye bıraktın hade düşün bakalım üçüncü seçenek yenisini alacan ????

oymak beyi

Moderator
usta benim dedektörüm var ama apartmandayim. cihazı ilk aldığımda burda çalıştırdım ama cihaz sorun çıkardı elektrik hattı olayı sanırım. ama cihaz memlekette bildiğiniz üzere on gün içinde gitmeyi planlıyorum. emanet dedektör de açmam Ustalarim ya bozmak istemiyorum kimsenin makinasini. düşünüyorum nereye koymuş olabilirim. yok aklıma gelmiyor

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
usta benim dedektörüm var ama apartmandayim. cihazı ilk aldığımda burda çalıştırdım ama cihaz sorun çıkardı elektrik hattı olayı sanırım. ama cihaz memlekette bildiğiniz üzere on gün içinde gitmeyi planlıyorum. emanet dedektör de açmam Ustalarim ya bozmak istemiyorum kimsenin makinasini. düşünüyorum nereye koymuş olabilirim. yok aklıma gelmiyor
apartmandaysan dedektör olmaz evin heryerini güzelce aramaktan başka yapacağınız yok biyere gitmez evin içinde biryerdedir