İyi bir dedektör nasıl olmalı? Kullanışlılığını nasıl anlarız?

karaçalı

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba, bu konuda usta ola arkadaşlardan yardım alalım. Bu yeni model dedektörlerden pek anlamıyorum. Şuan piyasada yeni modeller arasında kullanıp da memnun kaldığınız var mı? Yeni bir tane almak istesek neye bakmalıyız.

TEVFİK

VİP Üye
Arkadaşlar merhaba, bu konuda usta ola arkadaşlardan yardım alalım. Bu yeni model dedektörlerden pek anlamıyorum. Şuan piyasada yeni modeller arasında kullanıp da memnun kaldığınız var mı? Yeni bir tane almak istesek neye bakmalıyız.
dedektör.png
Selamunaleyküm ben bu dedektörü kullanıyorum tek,tek için İdeal'dir gerci Kaan ustamda gördüğünde size yanıt verecektir.kolay gelsin

sedegor

Yetkili
@kaan5557 bakar konuyada elimizden geldigi kadar yardımcı olalım. Kardeş öncelikle şunu bilmelisin define arama cihazı henüz bulunmadı keşfedilmedi varsada sana bana yok. Metal dedektörler ise konu, defineyi bulan cihaz degil insanın kendisidir.
Defineci noktayı tam tutramaz 5 cm yanına tutarsa cihazı o cihaz ötmez. Yeni nesilden kastın allayıp pullayıp satılanlardan ise uzak dur. Görüntülü her cihazdan bilhassa. Manyometre derler Nanometre derler bunlar cakmadır sıralı hafızada veri cıkarır karşına kandırır seni. Gercek bir görüntülü cihazada bir servet veririm dersen Marka isim veririz garibansan sorma zaten.

Alacagın iki tip cihaz var biri vlf digeri pulse ben markaya takılmıyorum o yüzden şu marka iyidirde demem İsim yapmış ünlü olmuş BMW Mercsdesin amblemi degil içindeki motora bakar ve motor harici sadece o logoya adam kaç para istiyor ve degermi ona bakarım.
İşin özü şu yani aynı calışma prensibine dayalı bir cihaz 35-40 bin tl iken tanınmamış aynı kalitedeki bir cihazı 5 bin tlye alırsın.
Evet Pulse olsun Vlf olsun calışma prensibi aynıdır aynı mantıktır diyede hepsinin güçü aynı demek degildir. Seçim senin marka vermem ben ))) Biri var mesala Okm gibi büyük firmaların bire bir kopyasını calıp üretiyor satıyorda ))) 100 bin liralık set 15 bin tl gibi )))yine isim marka yok bende )))

Kardeş vlf ye üreticileri ayrımlı ve derin derler çok inanma vlf Yüzey arama tek tek cihazıdır. Ayrımıda pulseden iyidir. Dikkat et ayrımı ekrandan yapana itimat etme vlf dedigin ayrımı seste yapar asıl. Ve iyi kulak ister oda. Derinlik 10- ila maksimum 50 cm ama cihazda degil marifet metalin yogun ve büyük oluşunda aslında. Kezâ pulsede öyledir.

Pulseler vlf ye göre çok daha derindir ve kesinlikle ayrım yapmazlar ekrana menüye bakma aldanma. Ama iner derine bayagı iner. Yeterki metal olsun özerine tutmayı başarırsan öterde ))) üç beş cm yanından geç geçmiş olsun )))) bundada derinlik metalin büyüklügüne göre degişir ama maksimum 4 metrede biter )))) 4 metreye bindigin arabayı göm zar zor görür görmez )))

Diger bir husus cihazla bütünleşmek cihazın gücünü bilmek ve dogru kullanmak. Cihaz define bulur düşüncesinide aklından silmek. Çünkü cihaz buluyor bulur diye inanır cihazın gücünü bilmezsen definenin üzerinde boş boş dolaşır durursun. Yok dedigin cihazın ötmedigi kaç yer doludurda seni yanıltan elindeki cihazdır aslında. Yani yardımcı bir araç olarak yanında bulunması iyidir.
Cubuk işi yada görüntülü cihaz işi uzun konular sen şimdilik vlf yada pulsede tercih yap kardeş acemiysen.
Bir şey daha var acemiysen benim cihazım şu kadar derine iniyor deyip 6 metre 10 metre yok daha ne 30 metre diyeni kovala yanından. Üstüne başına bindigi arabaya bak hatta resmini cekip cihazın at bana )))) milyarlar harcadık elimizdeki belli ))) adam Cin malını almış dünyada tekdir diye caka satıyor )))

Son düzenleme:
Üst Alt