Lahit mezarda ne olur

sedegor

Kayıtlı Üye
SURFERCİLER
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
281
Tepkime puanı
713
Puanları
92
Gün geçmiyor haber cıkıyor lahit mezar bulunmuş diye.
Arkadaşlar o haberlerde gördügünüz lahitlerden hiç bir şey cıkmıyor cıkmazda.
Safsataya bakarsan içindeki hava bile çok paradır. Evet bir kaç kez bilim adamları lahit içindeki havayı alıp incelemiş, o günün şartlarını vbs incelemiş ve bitmiştir o iş :( Yinede incelemek isteyen bilimci bitmez ancak bunun için kimse defineciye para vermez.

Gidin özellikle Egeye zetinlikler içerisinden bir sürü lahit cıkar. İster işlenmiş granüt olsun ister figürlü ister düz, KISACASI ŞU TOPRAKTAN BİR LAHİT CIKIYORSA İÇİNDEN DEGERLİ HİÇ BİR ŞEY CIKMAZ. Öyleydi bir dönem fakir için bile Lahit yapılırdı. Topraktan cıkanlar diye ayırt ediyorum altını ciziyorum. Bunlar kültür varlıgıdır devlet için önemlidir. Definecisinden için ise baş belasıdır. Satarım derseniz alıcı cıkar o alıcıda gelir sizi kodese tıkar :( Bunların içinde en zengin olanda bir cömlek ibrik yada neydi o :( kandil :( bir kandil olur hiçmi hiç değmez. Bir lahit bulunmuşsa sırası üstüne iki üç metre arayla onlarca cıkar. Aynı yerden. Buarası bir lahit mezarlıgıdır ve hiç biri uydurulan hikayeler gibi agzına kadar altın dolu degildir. Bırakın onu tek bir altın sikke bulmak zordur. Nadiren tektir başka yoktur topluluk degildir azda statü sahibidir belki hadi diyelim agız göz parası buldun, degmez kardeşim. Degse gider günde 50 tane cıkarırır yarım metre bir metre derinlikleri. Devlete verir zengin ederiz öyle olsa kiiii devletin başına belâ bunlar koyacak yer koruyacak adamı yok:(

Gelelim mi zengin Lahite :(
Bu lahitler toprakta olmaz hatta şöyle diyeyim size topraga degmez bile. Gömülü degil, bir oda bir magra gibi yapının içerisindedir hatta cogu tümülüs odasındada bu dedigim zengin lahit vardır.Yani gömülüdür ama bir odadadır bu yada bunlar. Yine bunların içerisi altın dolu degildir. Lahit bir sanduka bir tabuttur ölüyü koymak için yapılmıştır define saklamak için degil. Ama bu dedigim lahitler içerisinde yatan meftanın takı olarak az çok neyi varsa üzerinde vucutundadır. Yine yanına dirildigi zaman ne lazımsa az çok gereç koyarlarki bunlarda degerli metalden olur. Adam sonuçta ya kral ya komutan veya kralice statülü yani. Asıl define varsa aynı lahit odası içerisinde veya diger mal odalarında olur ki. Genelde lahit etrafına dizilmiştir neyi varsa.

Yani her gördügün waw bende bulsam degil o haberlerde gördüklerin ya tesadüfi yada defibeciyim diye gecinen başını boşuna belaya sokanlardır.
 
Son düzenleme:
Üst Alt