Mithras Madalyonu

sedegor

Kayıtlı Üye
SURFERCİLER
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
281
Tepkime puanı
713
Puanları
92
Zerzevan Kalesi ve Mithras Tapınağı
Ülke topraklarımızın, yaşadığımız coğrafyanın çok köklü bir tarihi var ve geniş bir yelpazeye yayılıyor. Ülkemizin hemen her köşesinde araştırmalar devam ettikçe ve kazı çalışmaları yoğunlaştıkça önemli tarihi buluntular ile karşılaşılıyor. Son yıllarda Diyarbakır ili Çınar ilçesinde yine böyle önemli bir yerleşim gün yüzüne çıkarıldı.

Diyarbakır Mardin karayolunun 45. kilometresinde surlarla çevrili tarihi MÖ 9. yüzyıla dayanan Roma’nın sınır garnizonu olan Zerzevan Kalesi’nde kazı ve restorasyon çalışmaları sürüyor. Dünyanın en iyi korunmuş askeri yerleşimde dünyada bulunmuş son Mithras Tapınağı ortaya çıkarıldı. Yapının önemi Roma’nın doğu sınırındaki ilk tapınak olmasından kaynaklanıyor. Öyle ki Morgan Freeman’ın sunduğu İnancın Hikayesi isimli proje belgesel çekimlerini Zerzevan Kalesi’nde yapmayı planlıyor ve yetkililer ile görüşülmüş. History Channel ise belgesel çekimlerini yakın zamanda tamamladı. Zerzevan Kalesi’ndeki ilk kazı ve restorasyon çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izinleri ile Doç.Dr. Aytaç Coşkun’un başkanlığında, Dicle Üniversitesi, Türk Tarih Kurumu, Diyarbakır Valiliği, Safir Tuz, Büyükşehir Belediyesi, Çınar Kaymakamlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı, GAP Kalkınma İdaresi, İŞKUR’un desteği ile 2014 yılında başlatıldı ve halen devam ediyor.

Buraya kadar bilmeyen yok zaten yazıda alıntıdır. Son dönemlerde Türkiyede bir şeyler oluyor ve üzeri anında kapatılıyor. Cogunu biz defineciler acıga cıkarıyoruz ama yaptıgımız iş yada edindigimiz buldugumuz gördügümüz hakkında en ufak bir bilgi sahibi olmuyoruz. Tarsus kazısı keza öyle üzeri kapatılmışken, Ülkenin bir cok yerinde gizemli adamlar hiç olmadıgı kadar hareketli. Tabii hepsinin bir sebebi var. Konuşmak ise ya teori yada iddia oluyor çünkü deliller karartılıyor.

Konu Mithras kalesi ya, definecinin biri tek bir madalya buluyor ve ortalık karışıyor. Tarihine bakarsak çok eski degil zaten tek tek yapan biri 25 cm den cıkarıyor etrafı arıyor varmı daha diye bulamıyor. Zaten olması imkansız. Çünkü bu madalyadan Türkiyede sadece 3 tane olması lazımdır ve biri daha önce Adıyamanda bulunmuş ve derhal konu kapatılmış gizlenmiştir. Kaldı biri oda muhtemelen Ege bölgesinden cıkacak. Hatta kesin diyebilirim.

Bu üç madalyon Misyoner Nişanıdır. Abd kurulurken bir misyon üzerine kurulmuş ismide halâ teoriden ibaret denilen ancak gercek olan İllimunatinin kendisidir. O günkü ismide Mihtras dır.

İşte bu misyonu dünyaya yaymak için her Ülkeye görevliler gönderilmiştir. Türkiyeye ise üç kişi gönderilmiştir başata tabiiki Osmanlıya dayanıyor tarih, bu üç kişinin her birinde bu madalyon vardır. Türkiye kurulduktan sonra ise 40 bin küsür papaz kılıklı kişi Diyanete sokulmuştur, iddia olsada bu ben gercek olduguna inanırım. Bu gün halâ hoca kılıgı altında papazlar çok vardır, Allahu Ekber diyerek arkasında namaz kıldıgın kişiye bakmak gerek. Neyse burayı karıştırırsam başıma iş acarım, lakin insan susamıyor bazen yeter artık demek istiyor ama.

Konuya dönecek olursak, bazen beşbin yıllık küp dolusu altın bulsan bir hiç ken o, bazen tek bir sikke yada madalyon dünyayı karıştırıyor işte. Bulunan madolyon müze müdürlüğünde denilsede yalan, çünkü segilenmiyor. Öte yandan bunu bulan kişinin akibetide belli degil . Aslında bu madalyon okuyabilene Amerikanın kuruluş amacından dünyadaki hizmeti misyonu, şeytana biatı hakkında her şeyi söylüyor. Lakin bu Ülke bunu dile getiremiyor bile. Çünkü bu Ülkede gözüktügü gibi degil. Osmanlı yıkılmış dünyada iki Yahudi devleti kurulmuştur biri Türkiye digeri İsraildir. Bu iki ülkenin Misyonu aslında birdir lakin milleti halkı tamamen zıttır. Milletleri düşman Hükümetleri hep kardeştir perde arkasında.

Madolyonu merak eden google amcaya sorabilir. Doların üzerinde ne varsa madalyonun üzerindede o vardır. Bulunmayan bir tane kaldı.
 
Son düzenleme:

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
1,047
Tepkime puanı
2,635
Puanları
151
emeğine sağlık çok muhteşem yorumlamışsın...madalyonu google amcaya sorduk ses çıkmadı garp de
 
Üst Alt