Remil İlmi Hakkında ___ herkes içeri__

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Cenabı Hak, Kurân-ı Kerîm'in Cin sûresi 26. ayeti kerimesinde mealen şöyle buyurmuştur:

"Mugayyebatı yani bütün gizlileri bilmek yalnız Allah'a (cc) mahsustur. Gaybını da hiçbir ferde açıklamaz, ancak resullerinden ve razı olduğu kimselerden dilediğine onun bazısını bildirir."

Remil ilmi peygamberlerden Hz. Danyal'a verilmiş bir mucizedir.

Remilde 16 değişik şekil vardır. Bu şekiller 32 hat ve 32 noktadan meydana gelmiştir. Her hat iki noktaya denk gelmektedir ki 32 hattan 64 nokta çıkar. Remilin 32 noktasını da bunlara ilave edince yekun 96 olur ki ebcedle hesap edilmiş olan Hz. Danyal'ın ismine denk gelir. Remil ilmi, halka Hz. Danyal tarafından öğretilmiştir. Bu itibarla bu ilme çalışıp öğrenebilenlere bazı hususlarda müşkillerini halletme imkanı verilir.

Bugün dünyada harikalar meydana getiren bilgisayarların esası da hat ve noktalarla yapılmış 16 şeklin çeşitli sentezlerinden meydana getirilen bağlarla düzenlenmektedir. 16x16=256 eder ki Allah'ın Nur ismine denk gelmektedir.

NUR isminin anlamı: İstediği kişilere ve gönüllere maddi ve manevi yönden ilim ve irfan dağıtan demektir.

Mahsusatı yani elle tutulan şeyleri görebilmek için ışık, makulatı yani zevken bilinen şeyleri idrak edebilmek için de irfan nurunu devamlı surette ihsan ve inayet buyuran ve bütün varlığı kavrayan Zat-ı İlahinin bir tecelli ve zuhuru nurudur.

Remilin başlangıç ve kökü hakkında kısaca bilgi verebildim kanısındayım. Şimdi Remil in nasıl atılacağını şekillerini, işaret etikleri manaları kısaca yazarak siz değerli ziyaretçilerimizi elden geldiği kadar aydınlatmaya çalışacağım.

Remil atmakta bir çok usüller vardır. Remil Arapça kum demektir. Çok eski zamanlarda kağıt henüz yaygın olarak kullanılır olmadığından atılan remiller kum üzerine yazıldığı için ismi ilmi remil kalmıştır. Kağıdın icadından sonra atılan remiller aynı sistemle kum yerine kağıt üzerinde yapılmaya başlanmıştır. Remil atmada kolaylık olmak üzere bazı memleketlerde zar kullanılmıştır. Şöyle ki remil attırmak isteyen kimselere 16 kere zar attırılarak gelen zarın tek ya da çift oluşuna göre (tek sayılar için nokta ve çift sayılar için çizgi) remil tablosu düzenlenerek sonradan yoruma geçilirdi.

Bundan başka yine bazı yerlerde kolaylık olması bakımından 16 remil şeklinin her birinden 4 er adet küçük kağıt parçalarına yazılıp bükülerek bir torbaya konur ve remil attırmak isteyen kimseye niyet ettirildikten sonra torbadan kağıtlar birer birer çektirilerek remil tablosu düzenlenir ve yoruma geçilirdi.

Son düzenleme:

aga_0074

Kayıtlı Üye
Cenabı Hak, Kurân-ı Kerîm'in Cin sûresi 26. ayeti kerimesinde mealen şöyle buyurmuştur:

"Mugayyebatı yani bütün gizlileri bilmek yalnız Allah'a (cc) mahsustur. Gaybını da hiçbir ferde açıklamaz, ancak resullerinden ve razı olduğu kimselerden dilediğine onun bazısını bildirir."

şimdi yukarıda gördüğünüz ayettte allah cc. apaçık buyurmuş ve demiş ki gaybı yani geçmişi ve geleceği allahtan başka kimse bilemez sadece allahın emrettiği kişilere bu mucie verilir...oda hz. danyal peygambere verilmiştir...biim beygamberimize de verilmiştir ama oda sadece allahın ona vahi olarak gönderdiği kadarını bilmektedir...demek istediğim bu gün bizim peygamberimize bile böyle bir mucize verilmediği halde , cinci hocalar hüddamlar, medyumlar , yada rütuellerle ruh çağıranlar , devlet başkanları nasıl olurda cinleri kullanıp geçmişi öğreniyorlar....geçmişten haber alıyorlar , şimdi peki böyle birşey var ise cinler geçmişten gayb dan haber veriyorlarsa ???? allahın apaçık ayeti buyuruyor gaygı hiç kimse bilmez bilemez benden başka.....sadece hz danyal peygamberden başka kiii oda allahın emrettiği kadarını biliyor....bu konu tartışmaya açıyorum.....şimdi dyeceksini ki allahın ayeti tartışılmaz evet tartışılmaz çok doğru...ama bu gün bir cinci hoca yada hüddamlar senin ne zaman banyo yaptığını veya evinde nerede muska konulduğunu yada kaybolan bir eşyanı evinde nerde olduğunu söylüyor ve gerçekten de biliyor ...peki bu nasıl oluyor??????

Baykan

Kayıtlı Üye

şimdi yukarıda gördüğünüz ayettte allah cc. apaçık buyurmuş ve demiş ki gaybı yani geçmişi ve geleceği allahtan başka kimse bilemez sadece allahın emrettiği kişilere bu mucie verilir...oda hz. danyal peygambere verilmiştir...biim beygamberimize de verilmiştir ama oda sadece allahın ona vahi olarak gönderdiği kadarını bilmektedir...demek istediğim bu gün bizim peygamberimize bile böyle bir mucize verilmediği halde , cinci hocalar hüddamlar, medyumlar , yada rütuellerle ruh çağıranlar , devlet başkanları nasıl olurda cinleri kullanıp geçmişi öğreniyorlar....geçmişten haber alıyorlar , şimdi peki böyle birşey var ise cinler geçmişten gayb dan haber veriyorlarsa ???? allahın apaçık ayeti buyuruyor gaygı hiç kimse bilmez bilemez benden başka.....sadece hz danyal peygamberden başka kiii oda allahın emrettiği kadarını biliyor....bu konu tartışmaya açıyorum.....şimdi dyeceksini ki allahın ayeti tartışılmaz evet tartışılmaz çok doğru...ama bu gün bir cinci hoca yada hüddamlar senin ne zaman banyo yaptığını veya evinde nerede muska konulduğunu yada kaybolan bir eşyanı evinde nerde olduğunu söylüyor ve gerçekten de biliyor ...peki bu nasıl oluyor??????
Ah ah usta yaramı deştin yine. Hoca, cin vs. Zor unutmuştum biraz, yaram tam kabuk tutmuştuki yaramı kaşıdın ve yine kanadı.

Baykan

Kayıtlı Üye

Ustam geçmişi bilmek ayrı, gaybı(geleceği) bilmek ayrı şeylerdir.
Allah c.c. muhakkak doğru söyler.
Gaybı ondan başka kimse bilmez.
Ama geçmişi bilir mi onu bilmem.
Gördüğümüz hocalar geçmişi biliyordu, ama geleceği onlarda diyordu; Sadece Allah bilir.
Bu durum böyle olsa bile geçmişi bilmenin bize bir faydası yok, gaybı bilsek iyi olurdu ama onada yüce Allah müsade etmiyor ve kimse bilemez.

aga_0074

Kayıtlı Üye
herkesin düşüncesini yazmasını isterim ama bu konuda...ayet ortada, ama cincilerin yaptığı ve cinleri kullanarak bilgiği geçmiş de ortada ????

Baykan

Kayıtlı Üye
bakın bu gelecek ve geçmişde de aynı allahın emrettiği kişiler dışında kimse bilemiyor..?
Tamamda usta Allahın dediği doğru elbet ayet ortada tamam.
Bizim bir hoca vardı sabah yanına gittiğimizde evde konuştuklarımızı kelimesi kelimesine bize söylerdi.
Onun aleyhinde konuşana sen bana bunu dedin şunu söyledin diyordu.
Arkadaşiarımızdan kumar oynayana sen kumar oynuyorsun,
İçki içene sen içki içiyorsun diyordu.
Zina yapana sen zina ediyorsun diyordu.
Bir kere sabah oldu kazı yerine gidecez hocada gelecek ayıptır söylemesi bir arkadaşımız hanımı ile beraber olmuş gusül abdesti almamıştı ona dedi gel bakalım arkadaş geldi dedi aç ellerini, arkadaş ellerini açtı ellerinin içine baktı dedi yazıklar olsun sana niye duş almadın.
Peki soruyorum usta, bunları nerden biliyordu. Dedikleri hepsi doğruydu.

kaan5557

Yetkili
Cinler vasitasiyla cinli insanlarin bir baskasi hakkinda ne zaman banyo yaptigi..nerelerde bulundugu...muska yapilip yapilmadigi gibi onlarca bilgiyi bilmesi mumkun...
Cinlerin sayisi insanlarin sayisinin 10 katidir...yani gunumuzde yeryuzunde yasayan 70 milyar cin vardir ve heryerdedir..ve hatta herkezin yaninda kendi cinide vardir...bu cinlerin şerrinden insanlari yine her insana mahsus görevlendirilen melekler korur...
bu melekler insani sadece banyo ve tuvallette yalniz birakir...kapida bekler...bunun icindir ki tuvalette konusmak iyi degildir...melek acaba cinler musallatmi oldu insani rahatsizmi ettiler diye kaygilanir ve iceri girmek zorunda kalir...bu melek icin zul ve utanc verici birseydir...
konumuzdan ayrilmayalim...sonuc olarak cinler bir baska cinin görgü tanikligindan bilgi edinir ve kendisi şahit olmasada diger cinlerle iletisime gecerek bilgi sahibi olabiliyor...
lakin buyuk veliler alimler cin sınıfınin yalanci bir karakterde olmasi hasebiyle soyledikleri herseyin dogru olmasi suphelidir demislerdir...
cinler insanlar gibi muhakeme yetenegi yoktur..insan gibi zeki canlilar degildir...yani bir yerde az , cok..yavaş hizli...dogru yanlis..sayi rakam kalabalik tenha gibi kavramlarda zayiftirlar..cok açik ve basit bir olaya cok alakasiz abzurt bir yorum getirebilir..yorumlayabilir..ve kendi kucuk akliyla cinci insana bunu bildirir...ne kadar dogru olabilecegi suphelidir...
Peygamber efendimizin dogumuyla gök kapilari kapanmistir...cinler seytanlar arşı alada meleklerin konusmasini dinleyerek bazi bilgiler alabiliyorlardi...kahinlik cok modaydi..ve bu kahinler bazi seyleri bilebiliyorlardi...cok uzakta olan seyleri yada yakin zamanda olacaklari...yalniz bu kapilar simdi kapalidir...

Baykan

Kayıtlı Üye
Aynen usta peygamber efendimizin s.a.s doğumuyla beraber cinlere semanın kapıları kapandı ve o dediğiniz bilgi çalma olayı bitti. Bu bahsettiğiniz bilgi çalma olayı gayptan gelen bilgilerdir.Şimdilik cinler gayptan bilgi çalamıyor.Benim anlatmak istediğim geçmişi ve içinde bulunduğumuz anı biliyorlar. Bunu gerek uzun süre yaşamalarına gerekse çok hızlı hareket etmelerine bağlı. Bizim bir hoca vardı ben ona birkere sordum sen bu işaretlerden niye bu kadar anlıyorsun. Bunlardan en iyi ermeniler anlar sen onlardan mi öğrendin diye sordum. Bana verdiği cevap şuydu: Ben kimseden öğrenmedim benim cemahat( cinlerim) bana söylüyor şu işaretin malı yada mezarı şu yönde. diyorlar dedi.
Mesela dedi ben seni soruyorum diyorlar şöyledir böyledir böyle kötü alışkanlığı var, şöyle iyi huyu var. Hepsini bana anlatıyorlar. İşareti de bana onlar(cinler müslüman olanları, müslüman olmayanları yalan söyler) söylüyor diyordu. Bizimle alakalı ve işaretle alakalı söylediklerinin hepsi doğruydu.

Baykan

Kayıtlı Üye
@ aga_0074 ustam remil atılması dinimizce uygun olmadığını düşünüyorum yanlışım varsa beni düzeltirmisiniz.
Ayrıca günümüzde bu işi yapacak yetenekler olduğunu sanmıyorum.
Remil derken bunların içinde su ile yapılanı da var biliyorum. Nasıl yapıldığı konusunda fikrim yok tabi.

aga_0074

Kayıtlı Üye
@ aga_0074 ustam remil atılması dinimizce uygun olmadığını düşünüyorum yanlışım varsa beni düzeltirmisiniz.
Ayrıca günümüzde bu işi yapacak yetenekler olduğunu sanmıyorum.
Remil derken bunların içinde su ile yapılanı da var biliyorum. Nasıl yapıldığı konusunda fikrim yok tabi.
aslında remil işi biraz karışık ve herkesin yapacağı bir ilim değil....doğrusun

Üst Alt