Sohbet

sedegor

Yetkili
Degerli arkadaşlar Selam olsun. Gecenin bir yarısı cayı demledim sigarayıda yaktım ))) Üç beş kelam yazayım dedim.

Bu iş b......tan bir iş insanın yakasını bırakmıyor, sen ne kadar bıraktım dersen de ))) Madem bırakmıyor o halde dogru yapılmalı. Dogrudan kastımız izinli kazı ise elbette, ama izinli kazı yap demeklede her yere izin cıkmıyor. Dikkat edilmeli tabii.

Öte yandan ben dahil her yazana itibar edip emek harcanmamalıdır. Şu internet ortamında yazılıp cizileni okuyup uygulamakla bir yere varılmaz. Malum bir sitede acemiyim o dönem, parantez içinde biraz bir şey ögrendiysem sitelerden degildir bu. Geceyi gündüze katıyor yazıp ciziyoruz. Derdimize derman bulamamışken renkli olup başkasının işaretine yerine ahkam kesiyoruz o dönem. Renkli olmamda bilmiş olmamdan degil her gelene cevap verip ahmaklık yapmamdan haa ))) Mesele ne sitede cevapsız konu kalmasın . Halbuki önemli olan işe yarayanı dogru olanı biliyorsan yazmak bilmiyorsan suamak. Ögrendik tabiii geç olsada her yerde köpeklik yapılmayacagını)))Bizimde kıytırık bir yerimiz var içinden cıkamıyoruz )))) Sitenin en baba ustası kılavye definecisi cıkıyor. Eeeeee dönelim geriye......

İki tane haç işareti )))) elbette kıytırık derken haç işareti gercekten zordur şayet define işaretiyse kiii haçın define için kullanılanı gercekten zor bulunur.

Tabii yine böyle bir yandan bilmiş bilmiş ahkam keserken öte yandan kendi konuma kendi işaretime çözüm arıyorum. Usta diye gördügüme özelden ısrar edip )))) sorsamda bilmedigini yada klavye definecileri arasında boşuna zaman gecirdigimin farkında olmuyor )))) öte yandan bildigim varsada kopyala yapıştır cı lardan medet umuyor. Ve ve ve bende onlardan biri haline gelirmuşumda haberim yokmuş.

Neyse bir haç işaretine kırk deli kırk nokta koydu bende kırk yeri yokladım ))) Ama yok ))) Neyse bir zaman sonra aklım başıma geldide bilerek yada bilmeyerek çözdük olayı vardı yada yoktu bir şey önemi yok. Önemli olan işareti ve noktayı çözmekti )))

Kimi dedi uzun kol kimi dedi farklı kol kimi dedi arkası kimi dedi önü. Kimi dedi haçın kimin yaptıgına göre degişir kimi dedi kutsama alanı kimi dedi mezar kimi dedi şapel yada kilise vbs.

Tek bir şey biliyordum hiç bir şey bilmedigim halde ))) yer önemli ve işaret gercek bir işaretti.

Bir haç işaretine bir deli sizce ne kadar zaman ayırabilir ))))

Ögrendigim bildigim şu oldu.

Kimse buraya işaret koydum katalogda şu 5 metre 10 metre sagına soluna bak kaz demez yok öyle bir şey yok )))) hiç bir işarette bu yok. Mesele önceden ellenmiş toprak taş ise gömü yapan senden benden çok zekiii onuda düşünmüş adam boş kazı yapıp doldurmuş hatta boş mezar bile yapmış, bir çok yerde soygun yemiş denilir bir çok yere soygun süsü verilmiş denilmez ))))
Bir şey daha ögrendim )))) Define arayan ne kadar zeki olursa o kadar şansı azalır )))) Kim saf temiz birazda aptal hesapsız kitapsız çalışırsa inanın onun şansı daha fazladır. Biliyorum diyen varsa bu işi siz bilmiyorum diyene takılın ))))

Çünkü gömü yapan çok zekidir ve zeki bir insanın nereye kazma vuracagınıda bilir. Bu yüzden aptala göre yer yer seçer çogu kez. Şu işaret şu kadar adımmış şu tarafmış geç kardeşim bunlar hikayedir. Ummadıgın taş yarar baş sözü gecerlidir çogu kez.

Özellikle haç işaretleri yanında kesinlikle define olmaz. İstavroz ayrıdır oda kapalı yerde olacak göz önünde olmayacak toprak altında yada kapalı bir yerde olacak kendinde yada hemen yanında bir şey olsun eger ıstavroz ise.

Kimi haç işareti için bir klm ye kadar atar desede, 20-30 adımdan yakın 600 adımdan uzak olmaz.

Bu İşaret yön vermez haç işareti yön veren bir işaret degildir. Neresinde ne olursa olsun fark etmez sadece aldatmacadır teferruatlar.
Bir tarafına konulmuş nokta yada bir kolun degişik oluşu bu hikayelere aldanmayın.

Haç işaretinin define işareti olması için en büyük kuralda yol gecen hanında olmamasıdır. Yani yanından gecen görmeyecek bu işereti. Bu işarete ulaşmak için ugraşması lazım hatta kazıp zar zor görmesi lazımki o haç işareti define işareti olsun. Yoksa kayanın yüzünde bir haç varmışta yada bir çok haç sen orda define var diyeceksin öylemi ???? Dersin mezarlık diye her kes der dersin kilise şu bu diye çevrede ne var tek tek sayarsında. Amaaaa define var diyemezsin orda. Yaaa varmıdır çevre şüphelidir evet olası yerler çoktur evet. Amaaaa demek istedigim şu varsa bile cevrede o definenin işareti o her kesin gecerken gördügü Haç yada haçlar degildir.

Şimdi bu konudan kim ne anlayacak aslında her işaret için dedigim şeyi )))) define işaretlerinin katologu olmaz.

Her işaret dünyada tektir. Onu gömende tektir. Onu yapanda tektir. Anahtarı gercek harita ve belgedir. Belgesiz yer olmaz.

Ulaşamadın diyelim o halde teksin sende o işaret ve gömücü gibi teksin. Kimse sana resimle vidyo ile yardım edemez. Evet faydası olan vardır zararı olan yanlış calıştıranın haddi hesabı olmaz bu ortamlarda. Çünkü kendisine faydası olmayanın başkasına asla olmaz. Yardım aldıgın yere bak derdi ne ???. Kimse sana beleş yardım etmez üç beş neyin ne oldugunu bilmeyen adam vardır ayrı yada henüz bu sitede görmedim mesala birinin reklamını yapayım bir cihaz satayım yada cubuk kakalayım diyeni.

Siteye giren çok olsun üye sayısı tıklanma vakti zaman geçirme süresi yani yan gelir olsun üç beş aklı kıt gece güzdüz yazsın dogru yada gercek önemi yok. Amaaa düzeni bozan olmasın )))) insanlar kaçmasın yeterki yaw olsun yalan olsun önemi yok )))))

Yada şu yuotuberler )))) yani sen beleş bilgi aldıgını sanıyorsun fakat ortadaki yalanlarla zehirlenirken birileri defineyi senin zehirlenmenle bulmuş oluyor zaten. Adamın daga cıkıp aramasına gerek yok. Google amca yada yutup amca sen zaman geçirdin diye define adına hiç b. .k bilmeyene para ödüyor zaten.

Sende ordan aldıgın gazla yalan yanlış bilgiyle gidip boş calışma yapıyorsun. Cocugun nafakasını bir boş bogazın söyledigi laf için harcıyorsun. Buralarda kimsenin agzı büzülmez. Sorsan hepsi bilir kişi))) Bizde yapmadık degiliz ama farkına varınca sevilmedik.

Bu iş coluk cocuk işi degil sanalda belki 15 yaşındaki bebe aklına eseni yada okudugu bir şeyi yazar ve sende azıcık ahmak olursan evin yolunu bulamazsın kardeş.

Ne define nede işaretler ortada yazılıp cizilen gibi degil inan.

Site yönetiminden Delilik belgesiyle futursuzca her şeyi yazıyorum. İznim oldugunu sanıyorum. Gocunan olursada bassın Banı önemi yok . Yazdıklarımada kesin dogrudur demiyorum benim dogrum budur diyorum. Başkasına göre dogru olan başka şeydir oda yazar çizer okuruz .

Kafa eser bir gün günü der defineciligi yazarsam şurda her kes bildigini unutur. Ama gerçekler ortada gezmeyecek kadar degerlidir. Bakmayın bilgi paylaştıkca artar diyene bu işte ))) o artan sadece yalanlardır )))).

Delinin aklı bilir yinede )))) Son bir şey, bildigim yanlışları unutalı belki bir yıl oldu, Buldugum gerçeklere dokunacak zamanım henüz olmadı. O eski ben olan Sedegore fazla itimat etmeyiniz ))))) eski yazıları okuyan olur çoguna ben katılmıyorum şu an ))))
Bu gününe gelirsek.
.........
Ama dokunmasamda gerçek ancak yalan dünya kadar gerçektir ve ancak o kadar önemi vardır. Bu kadar yazdıktan sonrada gerisi gelir. Ben üç kuruşa tamah edip kendi platformumu kurmadım. Burdada görüyorumki mesele paradan ziyade gercekler. Belki yerini arıyordum yazmak için ))) Neyse estikce gelir bundan sonra. Sırtımıza sarıp götürecek degiliz. Haaa yine kimse alınmasın yazın cizin arkadaşlar her yazılan yanlış demiyoruz az olup dogru olanı seçmeniz dilegi ile. Kendi ' yazdıklarımada kesin dogru demiyorum ben defineden önce defineye götürecek gercegi arıyorum halâ, buldugum vardır aradıgım çok fazladır halâ.

Ben bir ara düşünürdüm define aramak yasak )))) böyle kaz kır şurası burası diye açık açık yazan platformlara neden müdahale edilmez diye. Meğer görenler bilirmişki yazılan yazılar buldurmamak için bire birmiş ))))

Son düzenleme:

Defineci

YÖNETİM
Hocam bak yazının içinde şöyle bir ifade var.

"Kimse buraya işaret koydum katalogda şu 5 metre 10 metre sagına soluna bak kaz demez yok öyle bir şey yok )))) hiç bir işarette bu yok. Mesele önceden ellenmiş toprak taş ise gömü yapan senden benden çok zekiii onuda düşünmüş adam boş kazı yapıp doldurmuş hatta boş mezar bile yapmış, bir çok yerde soygun yemiş denilir bir çok yere soygun süsü verilmiş denilmez ))))
Bir şey daha ögrendim )))) Define arayan ne kadar zeki olursa o kadar şansı azalır )))) Kim saf temiz birazda aptalca hesapsız kitapsız çalışırsa inanın onun şansı daha fazladır. Biliyorum diyen varsa bu işi siz bilmiyorum diyene takılın )))) "

Burdaki saf temiz işi az bilen benim işte. Araziye çıkarken alın götürün beni. Şansınız artsın :D

oymak beyi

Moderator
gerçekler ortada gezmeyecek kadar değerlidir... güzel laf ustam... Bi usta vardı kullandığı kelime '' sistem '' Di.. işareti görünce şurada bu var burada bu var gömü orda olmalı diye hemen çözerdi. işareti paylaşan kişi heyecanla cevap yazıyordu, evet ustam evet... ☺☺ şimdi böyle bir 'sistem' denilenebilecek bir döneme ait standartlaşmış saklama gizleme işaretleme yöntemi yok mu yani ustam. mesela sizin daha önce yazdığınız meşhur mağara tarifiniz var. hiç görmediğiniz yerde ki bir mağara yi gözünüzün önünde imiş gibi tarif ediyordunuz. Bu bir sistem değil mi? sizin o tarifiniz (tecrübeniz dışında) bir sistem bir standart olduğunu bize göstermez mi?

Üst Alt