ustalar burası nasıl bir yer bakın

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
ikinci resim ayakmı banamı öyle geldi üçüncüde kadın mezarrı kalp olan ensondan üçüncü yatmış bekliyor hemen yanındadır hepsi aynı yerdeyse mezarlık alan ikinci ayaksa kalp ve yatanı bul yeter gerisi sonra çubukla yerlerini tespit edebilirsin güzel bir yer
konuyu buraya taşıdım

Kafkasli

VİP Üye
Çok hoş bir yerdesin hep ayni yerdemi ?
Artı isareti olan son nokta etrafinda degerli tespiti yaptınmi,? Mubarek

sedegor

Yetkili
Deli adam burası Nekrapol kaya mezarları.Oyma ve kanallar Sunak alanları mezarlarda çok yakınlarında olur. Hepsi kayada degil toprakta olanda olur. Resimle nokta vermekse zor saatlerce zaman harcamak gerekir vidyo gerekir. Diger sitelerde cizer yön verirler kırk akıl verirler kafan daha çok karışır.

Cihaz kullanma burda. Hiç dikkatini cekmeyen kayayı bile çekiç le tıkla boşluk ara en az 20 mezar vardır orda. Topragıda şişle.

Kayadaki oyma göz gibiyse kayanın altı dibine bak toprakta giriş olur. Düz durup havaya bakanın altına bak. Kayallıktan uzak duvarda olmayan oyma ve kanallar içinse topragın alt ivme yapan yerine bak. Şu incelige dikkat edersen hepsini bulursun yatan kesinlikle yattıgı yerden sunu cukurunu görecek yani ya sunu yerinin altında olacak cogu zamanda yatan daha altta sunu yeri yukarda kalacak. Bana sorarsan ugraşılırmı diye değmez yinede sanştır. Tavsiyem yakın zaman bir iki asırlık sarı gömüler tarafında araştırma yap. Dönem işi yani bin yıllar önceki işaretler seni mezara götürür. Definede ise bariz işaret olmaz. Göze carpan her şeyin çogu mezar işaretidir insanı zengin etmek yerine boş umuda götürür. Kısacası ermeni, eşkiya, rum ve sahış gömüleri zengin eder ve sarı cıkar.

Burda parmak girecek delikler ara varsa kasaya işarettir mezardan çok iyidir.

Bak bu kayalıkla aşagı dere ortasında etekte bir tatlı su gözesi yada ceşme olacak, onun sag yukarı yani derenin suyunun geldi yönde yine orta etekte kilise yeri olacak Deli adam. Birde oraları gez. Bahceyi felan bulabilirsen bu kayadan basittir. Burdada Papaz var heralde Deli ama kolay iş degil. Yaparım dersen vidyo cek ama agır yavaş cek. Güneye dereye bakan tarafı cek kuzeyi boşver.

Son düzenleme:

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Eyvallah gardaşım mekana gitmedim siz değerli ustalarımın fikirlerini alayım dedim gider isem tafsiyelerini dikkate alacam inşallah

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Gerekeni üstadım fazlasıyla yazmış ????????????

Üst Alt