Uydudan yer bakalımmı ?

sedegor

Yetkili
Başlık hüsrana ugratacak kusuruma bakmayın ))))

Arkadaşlar bu surfer yada benzeri programlarla uydudan yer bakma işine gönül veren kişilerle aram hep bozuk. Uzatmaya gerek olmadan sadece arazideki görüntü üzerinde düştügünüz izlegin cıktısını alırsınız, aynı yere kırk defa aynı yöntemle bakın her seferinde başka görüntü alırsınız. Çünkü yaptıgınız izlek düşümü cıkardıgınız resimdir. Yerin altını bırakın üstüyle bile alakasızdır yaptıgınız iş. Haritalama ve kodlama yapılır sadece o ayrı konu.

Ana okuluna gidin bir cocuga karalama defterini verin bir şeyler karalasın size ve gidip onunla define arayınız mantıgınıza yatarsa en azından sabi cocugun belki gönlünden bir ilham cıkar. Durumun özeti aynen böyle. Daha şanlısınız belki )))

Bizim millet cahil okumaktan aciz hepinizin elinde bir pc yada akıllı telefon ama siz ön bahcede oynuyorsunuz belliki, bu işe gönül verenler. Kullandıgınız programların ne işe yaradıgını araştırırsanız anlayacaksınız. Her eline alan pc kullandıgını sanıyor.

Biz bu yolun hepsini yürüdük, bizde baktık baktırdık, benim yöntemim farklı diyenlerin yöntemlerinide denedik.

Bu iş nasıl cıktı ? Amaç işaretli önemli yerlerin kordinatını uydudan bakıyorum diye almaktı başta, aldılarda. Uzun bir süre kimseyle nasıl bakıldıgı paylaşılmadı. Ama akıllılar kendi içlerinde sorun problem yaşayınca servis ettiler, nasıl bakıldıgını. Yani kurmaca düzenbazlık ve yer nokta calma işiydi. Bu gün youtupta bir çok paylaşım ve güya başka başka yöntemler serviste. İçimizdede bakanmı dersin sözde geliştirenmi dersin çok.

İsteyen inanmayan devam edebilir. Bizim zamanımızı aldı, sizde boşuna umut baglamayın diye yazıyorum. Ben ömrümü harcadım bu işe paramıda harcadım belki harcadıgımı daha bulamadım )))

Site yeni kuruldu boş işler yerine, hurafeler yerine kayda deger önemli bilgi alışverişine hep beraber el atılırsa herkesin faydasına olur diye düşünüyorum. Önemsiz gibi gözüken iki satır sizin asıl aradıgınızdır bazen. Yanlışla dogruyu seçmeden başlayın işe, zaten her manada işin cılkı çıkmış gercegi dogruyu kirlilik sarmış dünyada.

Öte yandan Uydudan yere bakmak asılsız degildir. Bir ton gömü dahi olsa bulunmaz uyduyla. O uydularda sizin görüntü aldıgınız uydular degil.

Yer altında büyük maden ocakları, gaz, petrol gibi su gibi çok büyük rezervleri tesbit eder hatta fay hatlarını bile. Ama senin bir mezarın varmış hatta ve hatta üç beş ton altının varmış görmez arkadaşlar.Umumada açık degildir. Her Ülkede zaten yok, Türkiye C.devleti dahi istediginde ulaşamıyor, Abd ve Rusya da var. Devletin ulaşamadıgı devlette olmayan bir tecnolojiyi sen kullanıyorum dersen, ben egitim seviyeni sorarım kusuruma bakma.

Bu konuda isteyen iddiası varsa buyursun gelsin, karşımda köprüden aşagı düşer. Lakin kimsenin konusunada burnumu sokmayacagım. Malüm yönetim sarı yapmış ))) karıştırmayacagım ortalıgı. Ama lütfen kendi iyiliginiz için konuyu degerlendirin. Sadece ben degil sitede bu konunun aslını bilen arkadaşlar var @kaan5557 gibiler. Kendisi zaten cihazlar ve tecnoloji hususundada eşsiz bir arkadaştır.

İsteyen kaideye alır isteyen istedigi yöntemle ugraşır. Haaa işin özünü bilmeyen yok amaa geriden bakıp gülerler sadece, çünkü uydu işine saranlar ciddi bir kitle. Üye olsun kalabalık olsun varsın yanlış yöntemle ugraşsınlar.Sen karışma banı yersin diyenlerin sitesinden sözünden fayda gelmez insana.
Adım cıktı küfürbaza ama neden bambaşka, yerine göre degişsede neden dogruyu söylemek. Ben dogruyu yazayım varsın cizen cizsin. Bazen susmak iyedir çok konuşmaktan ))) susmustum ahanda devam ))))
Kimin haberi var daha gecen, gazete başlıklarında Türksat 5A fırlatılırken, bu kadar önemli haber yerine, Hülya Avşar vardı )))
Yine ümitlenmeyin 5A dahi sizin istediginiz özellik yok.
Evet gidemediginiz yerler için oturdugunuz yerden bakarsanız uydudan arazi nasılmış ön bilginiz olur sadece bu işe yarar gezinmeye yarar sadece.

Uydudan bakılan yerden oda cıkar define cıkar bununda uyduyla görüntüyle alakası yok.Zaten isaretli şüpheli yerdir o yüzden.Salıcakla.

Not: Niyetim sataşmak degil. İsteyen konu açıp uydudan yer bakıp ögrenip istedigini yapar. Bulaşmamda konuya. Nasıl olsa gün gelir akıl başa devşirilir.

Son düzenleme:

kaan5557

Kayıtlı Üye
Sanıyorum eskisi kadar rağbet görmüyor...
Millet biraz uyandı....Uydudan yere bakmakla yüksek bir apartmanın aşagıdaki bahçesine bakmak arasında hiç bir fark yok...
uydu yer altina nüfus edecek elektromanyetik frekans göndermiyorsa ki göndermiyor bir anlamı yok...Yeralti anomaliklerini tespit etmek için toprak altına yerküre içine nüfus edecek frekans gönderilmelidir...Sedogor ustamın belirttiği gibi kordinat ve yükseklik alarak pc proğramlarıyla bu işler olmaz...

Bakınız...Surfercilerden bu soruya cevap alamadim....
Belli bir koordinatta yüksekligi aliyorsunuz...bir görüntü alıniyor...bu veri cepte okey...
aynı koordinatta yüksekliği deģiştirsek görüntü farkli olur mu? evet olur...
Peki 5 katli bir binaniz var...ve bahçede 2 metre derinlikte bir define var...5 kata ciktiginizda görüntü yok demek...3 kat yukseginde var demek ..2 kat yüksekliginde yok demek....ne kadar gercek olur...halbuki o yerde gömu var...farzedinki siz koydunuz...
uydu görüntüleri bir resimdir...sizin cok katli bir binadan aşaginin fotosunu cekmekle eşdegerdir..bu resimleri piksellerine parcalamak goruntu elde etmek...pc programlariyla olmaz....o sadece bir programdir....aman bosver...

TEVFİK

VİP Üye
Sanıyorum eskisi kadar rağbet görmüyor...
Millet biraz uyandı....Uydudan yere bakmakla yüksek bir apartmanın aşagıdaki bahçesine bakmak arasında hiç bir fark yok...
uydu yer altina nüfus edecek elektromanyetik frekans göndermiyorsa ki g????öndermiyor bir anlamı yok...Yeralti anomaliklerini tespit etmek için toprak altına yerküre içine nüfus edecek frekans gönderilmelidir...Sedogor ustamın belirttiği gibi kordinat ve yükseklik alarak pc proğramlarıyla bu işler olmaz...

Bakınız...Surfercilerden bu soruya cevap alamadim....
Belli bir koordinatta yüksekligi aliyorsunuz...bir görüntü alıniyor...bu veri cepte okey...
aynı koordinatta yüksekliği deģiştirsek görüntü farkli olur mu? evet olur...
Peki 5 katli bir binaniz var...ve bahçede 2 metre derinlikte bir define var...5 kata ciktiginizda görüntü yok demek...3 kat yukseginde var demek ..2 kat yüksekliginde yok demek....ne kadar gercek olur...halbuki o yerde gömu var...farzedinki siz koydunuz...
uydu görüntüleri bir resimdir...sizin cok katli bir binadan aşaginin fotosunu cekmekle eşdegerdir..bu resimleri piksellerine parcalamak goruntu elde etmek...pc programlariyla olmaz....o sadece bir programdir....aman bosver...
Selamunaleykum Sayın ustam. Çok haklisiniz.???? saygılarımla.

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
belki nasayla çalışıyordur yada ne biliyim uyduyu hack lemişlerdir bellimi olur :)