Whatsapp sözleşmesi geri alınır mı? Whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir? Whatsapp yerine hangi uygulama kullanılmalı?

Defineci

Yönetici
YÖNETİM
Arkadaşlar definecilikle pek ilgisi yok ama bu konuyu ele almak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Son zamanlarda internette en çok konuşulan konulardan bir tanesi Whatsapp'ın kullanıcılara yönelik dayattığı ve tepki çeken sözleşme onayı oldu. Facebook'un Whatsapp'ı almasıyla Whatsapp'taki bilgilerimizin Facebook ile ve 3. kişilerle paylaşılması için izin istediği sözleşmeyi bazı kullanıcılar farkında olmadan direk güncelleme zannederek sorgusuz sualsiz kabul ettiler. Bazı kullanıcılar ise Whatapp'ı telefonlarından silerek diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına gittiler. Bu konuyu dilimizin döndüğü, aklımızın erdiği ve klavyemizin yazdığı kadar bir de biz konuya alalım istedim.

Günümüzde bilgiye ulaşmak ne kadar kolaysa, doğru bilgiye ulaşmak da bir o kadar zor oldu desek yeridir. Dolayısıyla bu Whatsapp konusunda da durum aynen bu. Her şeyden önce sunu söylemek isterim ki, eğer bir ürünü para vermeden kullanıyorsanız, ürün sizsinizdir. Milyonlarca dolar harcanarak oluşturulan ve bünyesinde yüzlerce insanı çalıştıran bu uygulamalar bize ücretsiz sunuluyor. Kimse bunu elbette babasının hayrına yapmaz değil mi? Adamların bir çıkarı olmasa nasıl bu kadar çok para kazanabilirler ve yeni yatırımlara para harcayabilirler? Demem o ki arkadaşlar onlar zaten bizim her türlü bilgilerimize sahipler. İnternette ne aradığımıza, neye baktığımıza, kimle ne yazıştığımıza her şeye ama her şeye hakimler. En basitinden bir örnek verelim. Diyelim ki ben Google’da uçak bileti aradım. 3-4 tane farklı sitelerden uçak bileti fiyatlarına baktım. Ardından definenoktasi.com’a girdim. Karşıma uçak bileti ile ilgili reklamlar çıkar. (Çünkü biz de Google reklamlarını kullanıyoruz. Akmasa da damlayacak. Şuan damlamıyor bile. J ) @Gülbahçeli ustam da definenoktasi.com’a girmeden önce Google’dan cep telefonlarını araştırdı. Ardından siteye geldi. Sitede aynı reklam yerinde aynı zaman diliminde bana uçak bileti reklamı görünürken @Gülbahçeli ustama cep telefonu reklamları görünecektir. Bu sadece işin en basit kısmıdır arkadaşlar. Gerisini varın siz düşünün. Peki şimdi ne olacak, ne yapacağız bu sözleşme işini? Hadi birlikte ona bakalım.
whatsapp sözleşme iptal etme.jpg

Whatsapp sözleşmesini nasıl iptal edebilirim?

Arkadaşlar şuan için bu konuyla alakalı yapabileceğiniz bir şey yok. Güncelleme zanedir sözleşmeyi kabul etmişseniz yapacağınız şey Whatsapp’ı silmektir. Ancak unutmayın ki bizim bilgilerimizi bilen sadece Whatsapp değildir. Ayrıca Google da, Facebook da, Instagram da (ve diğerleri de J ) zaten bizim bir çok bilgimize sahipler. Hatta bunu öyle sonradan felan değil üye olurken kabul ettirdiler adamlar bize. Dolayısıyla eğer kabul etmişseniz Whatsapp sözleşmesini nasıl iptal edebilirim diye endişelenmenize gerek yok. Olan çoooktaaan olmuştu zaten. Peki bu kadar tantana neden çıktı o zaman. Aslında olay şu Facebook, Whatsapp’ı satın alınca aslında tamamen illegal olan bir şeyi bizden izin isteyerek legal bir hale getiriyor. Daha önceden, yani Whatsapp Facebook’un olmadan önce Whatsapp, Facebook ile bilgileri paylaşmıyordu. Şimdi ise ikisinin sahibi tek adam ve dolayısıyla ilerde karşılarına çıkabilecek davaların önüne geçmek için böyle bir şey yapmak zorundalar. Çünkü kaybettikleri her bir davada sadece kendinden davacı olan kişilere tazminat ödemekle kalmıyorlar ayrıca borsadaki hisseleri de milyonlarca dolar değer kaybediyor.

Whatsapp sözleşmesini iptal etmek için yapmanız gereken tek şey şimdilik uygulamayı tamamen kaldırmak gibi görünüyor. İşin özeti bu arkadaşlar.
whatsapp sözleşmesi nasıl geri alınır.jpg

Sözleşmeyi kabul etmedim, Whatsapp yerine hangi alternatif kullanılmalı?

Arkadaşlar bunun bir sürü cevabı var aslında. Ama size hangisi kolaysa onu kullanın derim. En çok konuşulan uygulamalardan bir tanesi de Telegram. Telegram bir Rus uygulamasıdır. Dolayısıyla Amerika’nın yeteri kadar bildiği bilgilerimize biraz da Rusya ulaşsın istiyorsak Telegram kullanabiliriz. J Tekrar ediyorum bir ürüne ücret ödemiyorsanız ürün sizsiniz. J Bir diğer uygulama ise BİP. BİP yerli bir uygulama evet ancak sonuçta o da bizim bilgilerimize ulaşacak haliyle. Bana kalırsa herhangi bir mahkemelik durumda (herhangi sosyal paylaşımınız vs. olabilir bu) BİP ile size ulaşmaları çok daha kolaydır. Tabii birilerine sövüp saymıyorsanız, illegal işler çevirmiyorsanız, devlet büyüklerine hakaret etmiyorsanız hiç korkmayın. Size kolay kolay bir şey olmaz BİP’te

Evet whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir, whatsapp yerine ne kullanmalı gibi konulara değindiğim bu yazım oldukça uzun oldu. Umarım birilerine faydamız olur. Saygılar…

TEVFİK

VİP Üye
Selamunaleykum.sayın ustam bende WhatSapp kapattım ve ben telegrama girdim.yanlız güzel bir konuya değinmişsiniz ellerinize sağlık .Saygılarımla.

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
bence hala güvenilir çünkü dünya tepki gösterdi....o yüzden sıralamadanda düştü ve yok olacak dereceye geldi bu sebeple geri çekilecektir...