Barnabas İncili

sedegor

Yetkili
Barnabas İncili nedir ne degildir konuyu okuyanlar araştırabilir. Ben işin o yönüne deginmeyecegim. Lakin bu günlerde Sedat Peker Büyük Mafya babası olayı kendi çıkarı için kaşıyor.

Elbette yolsuzluklar Kara para esrar eroin konuları alıp gitsede başını vidyolarda, benim gibi definecilerin ilgisini olaydaki tarih cekiyor.
Diger iddialar dogrumudur yargı karar verir. Lakin Ülkemiz bir geçiş güzergahıdır, pis pazarlıklarda vardır Ülkeye sokmadan bulaştırmadan kontrollü geçişi yapılmalıdır, o pazarada kimsenin dur diyecek gücü yoktur. Durmasını isteyen çoktur ama. İnşallah bir gün o güçte oluruz ve durda deriz. Öte yandan her devlette böylesi pazarlar vardır. Ülkemiz şu an bu konuyla yıpratılmak istetilsede, tek suçu yol üstüdür. Geçmişte Pkk vardı başında bu günde belki ondan biraz iyileri Peker gibiler. Ama başında illâ biri olacak. Millet karar verse buna belki şu anki ele verir yine kontrolü.

Siyasete girmeden Barnabas inciline girecegim. Siyasette temizde vardır piste yargı ve en önemlisi millet karar verir.

Barnabas incili tek degildir bildigim kadarıyla üç nushadır. Biri daha bulunmadı öyle biliyorum.

Biri bizim doğuda bulundu, bir aşiret satmak istedi asker el koydu ve meşhur odaya konuldu. Fetö bunu o dönem ele geçirmek istedi meşhur odaya baskın yaptıysada İncil odadan güvenli yere alınmıştı. Emanetci canını verir emanete sahip cıkardı nitekim öyle oldu.

Sonuç Muhsin Yazıcıoğlu şehit edildi. Bunu ben o günde söylemiştim, bu gün davanın seyri dava yeniden açılarak o yöne gidiyor.

Gelelim diger bulunan öbür Nushaya kiii buda Kıbrısta bir kilise mahseninde bulundu. Bulanlar hep defineci bu arada.

Kitap elden cıkarılmak istenilince Mossad ve Vatikan pazarlıgı yaptı teslim almak için Kıbrısa gittiler.

Bizde Mit bu günkü gibi degildi. Haberi sonradan aldı. Devletin tek gücü Muhsin Yazıcıoğlu ve dava arkadaşlarıydı. Asalayı bile bitirmişlerdi. O günde taşın altına elini koymuş dava arkadaşı Abdullah Çatlıya görevi vermişti.
Görev başarıyla tamamlandı. Kitap Mossad ve Vatikanın pazarlık sırasında elinden alındı.

O günlerde Kıbrıslı bir gazateci olayın iç yüzünü bilmeyerek haberler yapıyor kilise soyuldu diyordu. Defalarca uyarıya rağmen yazıya devam ediyordu. Belki Ülkesini seviyor ama Ülkenin başına ne çorap örecek onu bilmiyordu. Nitekim belki Vatikan belki bizim Türk tarafından susturuldu.

Şimdi bir mafya bozuntusu cıkmış, kendi cıkarı ve menfaati için ortalıgı kaşıyor. Bir Sivaslı daha yokki sütliman etsin ortalıgı. Evet Sedat Pekere iyi de demem kötüde ama günü geldiginde açıklanacak şeyleri düşmanın ardına saklanıp agzında gevelememeli , anlayan anlıyor verdigi mesajıda hainlik başka şeydir, Adam olan bildigini Vatan için anlatır anlatması gerekiyorsa, karısı yada kızı ardınada sıgınmaz. Menfaat bitince Devlete Hainlik edilmez.

Bu tür kitaplar çoktur, bu Barnabas olur yada ismi başka şey, önemli olan içerisindeki diger din ve ögretileri boşa cıkaracak bilginin olmasıdır. Elindekinin ne oldugunu bilmeden satmaya calışmak ise aptallıktır. Mesele para olmamalı akıllı davranmak nefsine yenik düşmemek devleti her daim karşına degil yanına almaktır önemli olan. Bu sadece kitap degil diger tarihi eserlerdede gecerlidir. Elinde Ülke menfaatine bir şey varsa önce vatan demesini bilmelisin.

Keza binlerce örnegi vardır para yerine kafasına kurşun yiyen, Ülkedeki düşman dışardan çoktur her zaman. Dikkatli ve akılcı sag duyulu olmanız dilegi ile. Definecinin tek dostu devlettir. Devleti ise üç kuruşluk capulcular çürütemez içerde pislik oluşur elbet ama temizlenir gençleşir tekrar.

Kıbrısa kardeşini göndermişler gazateciyi öldür diye hadi ordan senin yaptıgın pis işlerdir, gazateciyide bu devlet öldürmemiş engel olmaya calışmış ama malisef başka mahfiller tarafından katledilmiştir.
Olayın kahramanı Catlı ise Susurluk kazasında şehit olmuştur.

Lan bir tarafta Ülkesi için Şehit olan kahramanlar diger tarafta mafya bozuntusu Eroinci esrarcılar. Sonra çıkıp Turanı kuracagız diyor, gidip Vatan düşmanlarına sıgınarak.

Neyse konu Peker degil, bulundugunuz bulacagınız şeyin ne oldugunu bilerek hareket etmeniz temennisi idi kısaca, örnek cok bu hususta geçenlerde içeri alınan Mossadın elemanı dansözcü hoca gibilerin elindede çok definecinin kanı vardır. Mesele bulmak degil Gardaş ne yaptıgını bilmektir. İşin en basiti bulmaktır. Devlet belki para vermez belki gücü azdır ve az para verir, ama hiç bir müze devletimiz kafana sıkmaz. Saglıcakla.

Son düzenleme:

Defineci

YÖNETİM
TEşekkürler üstat güzel yazı olmuş. Lakin güncel konulara ben uzun zamandır yorum yapmıyorum. Buna da yapmıcam. Nedeni ise ben bu ülkede artık neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar da veremiyorum aklım da ermiyor. :D

Üst Alt