Bu Modern zamanlarda

Kafkasli

VİP Üye
Bu Modern zamanlarda artık Müslümanlar İlm-i hâlini öğrenmeden dünyalar kuruyor, dünyalar yıkıyor. Kelâm ilminin, i'tikâd ilminin en çetrefilli meselelerine dalıyor. Eline alıyor bir Kur`ân meâli onu baştan sona okuyor, altlarını çiziyor, kenarına notlar alıyor. Ama adam ilm-i hâlini bilmiyor. Bir sohbetde de böyle bir tecrübem oldu. İki saat mezhepler üzerine sohbet ettikten sonra gencin birisi söz istedi ve “Hocam güzel anlattınız, istifade ettik de, bir de bize şu demokrasi şirkinden bahsetseniz. Niye anlatmıyorsunuz insanlara? Demokrasi şirktir. İnsanlar demokraside yaşayınca şirke düşüyor” dedi.
Bunun üzerine ben de “bahsedeyim ama senden bir ricam var. Şurada az önce bir namaz kıldık. Sen bana bu namazın vaciplerini bir sayar mısın?” dedim, sayamadı elbette. "Kıldığın namazın şartını, vacibini, sünnetini bilmiyorsun, amentü ilkelerini bilmiyorsun, sana birileri bir şey ezberletmiş ve şimdi gündeminde bu var. Dini ideolojileştirme gibi bir tehlike var. Din yaşanan bir şey değil, anlatılan bir şey, satılan bir şey olmuş, tabir-i caizse."

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
????????????????????????????????????????????????????????

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
Bu Modern zamanlarda artık Müslümanlar İlm-i hâlini öğrenmeden dünyalar kuruyor, dünyalar yıkıyor. Kelâm ilminin, i'tikâd ilminin en çetrefilli meselelerine dalıyor. Eline alıyor bir Kur`ân meâli onu baştan sona okuyor, altlarını çiziyor, kenarına notlar alıyor. Ama adam ilm-i hâlini bilmiyor. Bir sohbetde de böyle bir tecrübem oldu. İki saat mezhepler üzerine sohbet ettikten sonra gencin birisi söz istedi ve “Hocam güzel anlattınız, istifade ettik de, bir de bize şu demokrasi şirkinden bahsetseniz. Niye anlatmıyorsunuz insanlara? Demokrasi şirktir. İnsanlar demokraside yaşayınca şirke düşüyor” dedi.
Bunun üzerine ben de “bahsedeyim ama senden bir ricam var. Şurada az önce bir namaz kıldık. Sen bana bu namazın vaciplerini bir sayar mısın?” dedim, sayamadı elbette. "Kıldığın namazın şartını, vacibini, sünnetini bilmiyorsun, amentü ilkelerini bilmiyorsun, sana birileri bir şey ezberletmiş ve şimdi gündeminde bu var. Dini ideolojileştirme gibi bir tehlike var. Din yaşanan bir şey değil, anlatılan bir şey, satılan bir şey olmuş, tabir-i caizse."
eline sağlık gurban

sedegor

Yetkili
Daha bu günler başlangıç. Eskiden parasızlıktan alınamayanlar bundan sonra parayla alınamayacak. Olmayan kıtlık yaşatılacak. Halklarla Devletler karşı karşıya getirtilecek. Her devlet kendi iç savaşını yaşayacak. Yaratılan Kaostan yeni dünya düzeni cıkarken domino taşı gibi Zaten Olmayan sözde Ulus devletler yıkılacak. Hesap bu. Başarırlarmı ? İnsanlar bu denli kör ve cahil olmaya devam ederlerse mümkündür. Çünkü son kuşak yalan dünyanın daha yalan tarafında yaşıyor. Eskiden Akıl bizden fikir elden yaşardık şimdi ne akıl bıraktılar ne fikir hepsi elden. Allaha sıgının demek kolaydı, şimdi cogu Allaha sıgınıyorum diye İblisin hizmetkârı oluyor. Şeytan en çok Sırat-ı Müstakim üzerinde duruyor, bu aralarda yolu kapamış tamamen aklı olmayanın işi zor. Çıkıp adamlar devleti hükümeti suçlayacak kiii bu süreç başladı. Birazda Devlet olayı bilmeyip yada İblisin kaşıgını calınca işler içinden cıkılmaz hâle geliyor. Eski Eskide kaldı Türkiye bile eskidi Yeni Türkiye diyorlar. Eskiyi kimseye anlatamazsın Millet aya marsa cıkıyor diğer taraftan. Akıllı denilen her içat insanı akılsız yapmak içindir. Eskiden mektup vardı iyiydi. Buda başlangıç zekalı robotlar yarı insan yaratıklar, metawörs derken Şeytan ahdini yerine getirmeye calışırken, insanlık Allahtan uzak ve habersiz. Dünyada Şeytanın Cennetinde yaşamak için ellerinden geleni yapıyor millet. Öyle ya kolay para hatta beleş hayat, huriler yeni dünyada Şeytana karşı duran ölecek, yanında olan yasak elmayı ısıran belki bir müddet mutlu olacak. Büyük hamlesini başlattı insanlık ise hazır. Bir Süleyman daha gerekir en son kalkışmasında O yenmişti. Açlık insanı her yola düşürür şimdiki insan tokken bile doyumsuz, Rabbim affedip ıslah etsin, yoksa aklını başına alacagı yok Ümmetin yada insanlıgın. Gelen Şerri Seviyor istiyor insan Şehvet var çünkü , bu gün para diye ağlayanlara bakma sadece boyalı kagıt yerini digitale bırakacak bu günler bir arefe. Uyarsan akıllı cihazlar üzerinden rakamın önemi olmaz.Uyumsuz olursan sefalet bekliyor mükafatatı çok olur heralde ahirette.

Son düzenleme:
Üst Alt