Bulduklarım Ve Müzeye Verdiklerim :))

Meltun

Kayıtlı Üye
DSC01065.jpgDSC01065.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baykan

Kayıtlı Üye
bu bulduklarım hepsi bir tek mezarda çıkmıştı oda güney doğu bölgesinde mağaranın içinde girişte sağ tarafta horasan sıva ile kapatılmış bir mezardı...Mağaranın girişinde sağda çekiç işareti vardı
ÇEKİÇ İŞARETİ
Ekli dosyayı görüntüle 682

Ekli dosyayı görüntüle 671Ekli dosyayı görüntüle 672Ekli dosyayı görüntüle 673Ekli dosyayı görüntüle 674

BU PARANIN KİME HANGİ ZAMANA AİT OLDUĞU HALA SIR OLARAK DURUYOR..MÜZE BU PARAYI TAM 1,5 AY ARAŞTIRDI AMA SONUCA ULAŞAMADI...
Ekli dosyayı görüntüle 675Ekli dosyayı görüntüle 676Ekli dosyayı görüntüle 677Ekli dosyayı görüntüle 678
Mezardan çıkanlar güzelmiş tebrikler ustam.

Meltun

Kayıtlı Üye
Muzeciler atmışlardır bir köşeye emin olabiliriz bundan çünkü değer vermiyorlar tarihi eserlerimize....
Tarihi eserlerimize ilgisizlik maalesef düşündüğümüzden de fazla vede çok haklısınız atmışlardır bir köşeye,daha önce medyadan bilgilendiğimiz bir olayda ne yazık ki bir başka müze müdürünün çekmecesi köşe olmuştu vede yakalanmıştı

Mushap

Kayıtlı Üye
Ok ucunu biraz araştırmıştım daha sonra bir TV programında yayınlandığını gördüm verdiği hasar kimlerin kullandığı ve çıkartmaya çalışırken vereceği hasarı ölçüyorlardı .aklıma geldikçe bakıyorum konuya tekrar eline sağlık ağam .
Üstteki kolye için ise orta asya da bayan ların genelde bayramlarda ve özel günlerde giydiği kıyafetler ile şapka kenarı süsler ile birlikte boyna asılan süs eşyalarına çok benziyor ve değerli olanları gümüşten oluyor muş benzerini yerel kıyafet giyen kazakistan lı bayan sanatçıların videolarında görmek mümkün.kolyenin takım olduğunu tek olmadığını genellikle küpesi ve 4 yüzükteki zincir ile birleşen bir bileklik ile takım olduğu söylendi.

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
????????????????????????

Üst Alt