Define Tılısımı nasıl Çözülür

sedegor

Yetkili
Artık definede tılsım olurmu olmazmı tarafını belli tecrubeyi kazanmış kişiler sormaz. İnanmayan varsa zaten bu işle yeterince haşır neşir olmamış demektir.
Tılısım bir kaç sebeble ortaya çıkar, malzeme çoksa bunun enerjisi bulundugu ortama göre degişerek salınır ve bu enerjiden faydalanmak isteyen Cinler mekanı ve malı sahiplenirler. Burda bir ayrıntı var oda kendilerinin sahiplendirdigi yerler genelde kapalı mekanlar olur, oda mezar olur magra olur burası. Ve metan gazı kesin olur. Altın metan gazı üretmez diyende Altını kuyumcudan tanır, gömüde yanındaki diger metallerle etkileşime girdiginde yanındaki diger metallerin gaz üretimi katlarca fazla olur. Öylesi ortamda atın kendiside gaz üretmeye başlar. Cevresindeki agaç ve bitkilerde ise erkicilik ortaya cıkarır salınım yaparak.Bu durum nadiren gömüde definede olsada aslında maden yataklarında mikro altında çok gözlenir konu bu degil ama.

Şayet acıkta arazide ise ve tılısımlı ise buda gömen kişilerin yaptıgı korumadan kaynaklıdır, kezâ kapalı mekanlarda olan gömü içinde koruma yapılabilir elbette.

Kendileri tarafından sahiplendirildiyse alan, savaş acılarak kazanan alır. Bu çok zor degildir. İmanın gücü öne cıkar elbette savaşı acan kime savaş açtıgını bilmeli tanımalıdır.

Lakin gömen kişi bir ritüel ile koruma yaptıysa bu zordur. Bunun için hacı hoca yada papaza başvuranlar genelde kazanamaz. Ben yaparım çözerim diyen çok olur takii mekana varana kadar. Ama bu tür kişiler genelde mekana gitmez gidemezler geriden cözdüklerini iddia eder definecinin üç kuruş parasını alır dolandırırlar.

Bunun tek ve kesin cözümü varsa oda elinde yazılı belge bilgidir. Çünkü gömen kişi definenin nerde kaç metrede gömüldügünü kayda aldıgı gibi varsa bir tılısım çözümünüde aynı belgeye kaydetmiştir. Yani orjinal belge varsa kesin cözüm budur.

Enterasandır, benim karşılaştıgım tüm çözümler Kuran ve Ayetler üzerinedir. Gömen kişinin inancına nedense zıttır. İlla Kuran vardır işin içinde. Hem inanmıyor hemde Kuransız yapamıyorlar zaten :(

Bir örnekle konuyu kapatayım.

Yer nokta mevki yazmaya gerek yok, düz bir yerde toprak altında bir odada yüklü malzeme oldugu bilgisiyle tılısım çözümü şudur.

Bir Cuma gecesi havanın berrak oldugu gecenin yarısında dolunay gözükmek kaydıyla, üç papaz odanın başına saç ayagı şeklinde oturur ve 1001 defa İsmi Azam duasını okursa tılısım bozulur.

Yanlış anlayıpta her tılısımda bunu uygulamayın :(
Her yerin Tılısımı Ritüeli ve cözümü gömüyü yapan kişiye göre degişir. Başta söyledigim gibi bilgi belgeye ulaşamayana yalancı üfürükcü çoktur. Her yerin tılısım çözümüde aynı degildir. Bu bir anahtardır ve tek anahtar her kapıyı açmaz açsa hırsızlar her evde her gün cırıt atardı demi :(

Son düzenleme:

oymak beyi

Moderator
Artık definede tılsım olurmu olmazmı tarafını belli tecrubeyi kazanmış kişiler sormaz. İnanmayan varsa zaten bu işle yeterince haşır neşir olmamış demektir.
Tılısım bir kaç sebeble ortaya çıkar, malzeme çoksa bunun enerjisi bulundugu ortama göre degişerek salınır ve bu enerjiden faydalanmak isteyen Cinler mekanı ve malı sahiplenirler. Burda bir ayrıntı var oda kendilerinin sahiplendirdigi yerler genelde kapalı mekanlar olur, oda mezar olur magra olur burası. Ve metan gazı kesin olur.

Şayet acıkta arazide ise ve tılısımlı ise buda gömen kişilerin yaptıgı korumadan kaynaklıdır, kezâ kapalı mekanlarda olan gömü içinde koruma yapılabilir elbette.

Kendileri tarafından sahiplendirildiyse alan, savaş acılarak kazanan alır. Bu çok zor degildir. İmanın gücü öne cıkar elbette savaşı acan kime savaş açtıgını bilmeli tanımalıdır.

Lakin gömen kişi bir ritüel ile koruma yaptıysa bu zordur. Bunun için hacı hoca yada papaza başvuranlar genelde kazanamaz. Ben yaparım çözerim diyen çok olur takii mekana varana kadar. Ama bu tür kişiler genelde mekana gitmez gidemezler geriden cözdüklerini iddia eder definecinin üç kuruş parasını alır dolandırırlar.

Bunun tek ve kesin cözümü varsa oda elinde yazılı belge bilgidir. Çünkü gömen kişi definenin nerde kaç metrede gömüldügünü kayda aldıgı gibi varsa bir tılısım çözümünüde aynı belgeye kaydetmiştir. Yani orjinal belge varsa kesin cözüm budur.

Enterasandır, benim karşılaştıgım tüm çözümler Kuran ve Ayetler üzerinedir. Gömen kişinin inancına nedense zıttır. İlla Kuran vardır işin içinde. Hem inanmıyor hemde Kuransız yapamıyorlar zaten :(

Yer nokta mevki yazmaya gerek yok, düz bir yerde toprak altında bir odada yüklü malzeme oldugu bilgisiyle tılısım çözümü şudur.

Bir Cuma gecesi havanın berrak oldugu gecenin yarısında dolunay gözükmek kaydıyla, üç papaz odanın başına saç ayagı şeklinde oturur ve 1001 defa İsmi Azam duasını okursa tılısım bozulur.

Her yerin Tılısımı Ritüeli ve cözümü gömüyü yapan kişiye göre degişir. Başta söyledigim gibi bilgi belgeye ulaşamayana yalancı üfürükcü çoktur. Her yerin tılısım çözümüde aynı degildir. Bu bir anahtardır ve tek anahtar her kapıyı açmaz açsa hırsızlar her evde her gün cırıt atardı demi :(

kıymetli ustam bu tılsım denen olayın, metan gazına maruz kalmakla, yapılan işin resmi olmadığı için korkunun had safhada olmasıyla bundan dolayı bir panik halinin ortaya çıkmasıyla, beklentinin yüksek olması sebebiyle görülebilecek en ufak biseyin tansiyonu yukselebileceginden VS olması mümkün değil mi? bizim köyde adamın teki bahçesinin yanında ki dereyi düzluyor muş, taşkın olmasın diye. biraz eseleyip duzlerken koca bir küp denk geliyor. adam küpü açınca orada can veriyor.. dedikodu lar başlıyor, tılsım Di, cin çarptı falan. yani bu adamın beklenmedik bir anda böylesi değerli bir gömü ile karşılaşınca heyecandan kalbi durmuş olma ihtimali yok mu? küpü açınca içinde ki gazdan zehirlenmiş olamaz mı.? evet şükür mistik olayla karşılaşmadım ama bunlar sanki olayı daha mantıklı ve tutarlı kılıyor... bunları siz tabiii defalarca tahlil ettiğiniz bir muhakkak, sizin bu noktaya geldiğinizde göre ciddi şeylere şahit olmuşsunuz. benim gibi düşünenler olaya nasıl yaklaşmali ustam, yani ben bir cinin yüzlerce binlerce yıl Bir yere iki adamın ritueline bağlı kalmasını düşünemiyorum hayal edemiyorum. işi gücü yok mu bu mahluklarin falan diye soruyorum kendime

Defineci

YÖNETİM
kıymetli ustam bu tılsım denen olayın, metan gazına maruz kalmakla, yapılan işin resmi olmadığı için korkunun had safhada olmasıyla bundan dolayı bir panik halinin ortaya çıkmasıyla, beklentinin yüksek olması sebebiyle görülebilecek en ufak biseyin tansiyonu yukselebileceginden VS olması mümkün değil mi? bizim köyde adamın teki bahçesinin yanında ki dereyi düzluyor muş, taşkın olmasın diye. biraz eseleyip duzlerken koca bir küp denk geliyor. adam küpü açınca orada can veriyor.. dedikodu lar başlıyor, tılsım Di, cin çarptı falan. yani bu adamın beklenmedik bir anda böylesi değerli bir gömü ile karşılaşınca heyecandan kalbi durmuş olma ihtimali yok mu? küpü açınca içinde ki gazdan zehirlenmiş olamaz mı.? evet şükür mistik olayla karşılaşmadım ama bunlar sanki olayı daha mantıklı ve tutarlı kılıyor... bunları siz tabiii defalarca tahlil ettiğiniz bir muhakkak, sizin bu noktaya geldiğinizde göre ciddi şeylere şahit olmuşsunuz. benim gibi düşünenler olaya nasıl yaklaşmali ustam, yani ben bir cinin yüzlerce binlerce yıl Bir yere iki adamın ritueline bağlı kalmasını düşünemiyorum hayal edemiyorum. işi gücü yok mu bu mahluklarin falan diye soruyorum kendime

O kadar çok malı ben de görsem ben de kalpten giderdim heralde diye düşündüm bir an üstat. @sedegor ustam eline sağlık.

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
hocayım deyipde onların dayağını yiyip sabaha kadar baygın yatan larda yok deyil tılsım işi herkezin harcı deyil bilmeyen anlamayan uzak durmalı

Kamhi Leonard

Anu_ŞaVaN
Kayıtlı Üye
Tılısım bir kaç sebeble ortaya çıkar, malzeme çoksa bunun enerjisi bulundugu ortama göre degişerek salınır ve bu enerjiden faydalanmak isteyen Cinler mekanı ve malı sahiplenirler. Burda bir ayrıntı var oda kendilerinin sahiplendirdigi yerler genelde kapalı mekanlar olur, oda mezar olur magra olur burası. Ve metan gazı kesin olur.

Emeğine sağlık çok özel noktalara deyinmissin üstüne eklenecek birşey kalmamış umarım bu yazı metnini görüp okunyanlarin kafasındaki soru işaretleri
Kalkar temennim bu yönde ..
Tekrar emeğine sağlık Can ????

sedegor

Yetkili
Küp içindeki altında metan gazı olmaz. Az olan yada tek başına yanında başka metal olmayan altın stabil kalır. Altın gaz üretmez diyende altını kuyumcudan tanır.İki şey öne cıkar burda biri adamın heyecandan kalbi durması,ikincisi ise altınların zehirli olması. Bu zehirde iki şekilde etki yapar. Birincisi gömü olan kap ilk acıldıgında acan kişiyi öldürür ve etkisi bir iki dakika sonra gider yani beş dakikada sonra altının yanına gelen hatta temas edene bir şey olmaz. Burdaki sır nedir biliyormusun ? Gömü yapan kişiye olasılık o ki biri işcence etti yeri söyletti zorla nokta ögrenen işte o an ölüme gitti. Define yine gömen kişiye kaldı.
Digeri ise temas ederek öldüren zehirdirki bunuda yıkasan zor gecer. Şayet ölen adamdan sonra altına temas edene bir şey olmadıysa diger hususlar öne cıkar. Aşırı heyecan yapan cok olur . Birde ilk nefesi alan, bu nefes küptede olur, kaya mezarı kapılarındada olur en tehlikelisi oda mezar kapılarıdırki kapıyı acan ilk kişilerin yaşama şansı sıfırdır adam tecrübelidir havayı sızdırarak alır ayrı konu. Ama olaya maruz kalan kişiyi görsen zehirlenmiş demezsin yanmış dersin. 5 dakikada mosmor olur sonra siyahlaşır vucut o an ölüdür o kişi zaten.

Define işi bulana kadar yaklaşana kadar basit gibi gözüksede insanlara, Allah göstermesin bu olaylarla karşılaşana kadar anlamak istemiyorlar. Yüzleşincede can kayıpları oluyor.
Gercek şu ki her definede tılsım yada zehir olmaz binde bir olasılıktır bu. Lakin her definede tılısım ve zehir var diye düşünerek calışmak ugraşmakta en dogrusudur. Elinde bilgi belge yoksa neyle karşılaşacagın belli olmaz. Bilinçsiz kişi için ölüm yoludur define . Dibi gözükmeyen suda yüzmek üstüne birde kafan üzeri dalmaya benzer bu iş.

Son düzenleme:

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Emeğine sağlık ustam değerini bilene Süper bir konu olmuş evet yigido karşılaşmayan tılsımda sahiplenmede yok der

sedegor

Yetkili
Küçük definelerde asla tılısım olmaz bunuda ekleyelim konuya. Küçükten kastımız bir kese, bir canak, bir küptür. Bu oran yukarı cıktıkca bir çok küp gibi, kazan yada kazanlar gibi bu durumda tılısım olasıgı artar hatta vardır diyebiliriz. Bu oranların üzeri ise define degil hazinelerdir kiii tılısım ve zehir kesin vardır diyebiliriz. Ayrıca malzemenin büyüklügüne görede derinlik artar. Ülkemizde en büyük defineler 4 metre gibidir. Nadirende olsa 5-6 metre gözlenebilir erezyon varsa hesap edilmeli yerine göre erezyonla düşer yada artar. 7 metre ve üzerinde define olmaz. Bu derinlikte ancak mezar odaları Tümülüsler, mahsen dehlizler olur, yada işin ucu hazineye gider.

Ugraşılacak ideal gömü derinlikleri ise 2 metredir. Her ne kadar Ülkede 4 metreye kadar sinyal alan cihazlar olsada zordur 4 metreye inmesi. Cihaz sahipleri ise cogu kez sallarlar cihazı oldugundan fazla gösterir metreler derinlikler havada ucuşur. Piyasasaki en pahalı cihaza 2 metre derinlik coktur bile. Metal bir ucak kadar büyük olsa bile 4 metre ve üzeri tesbiti zordur.
Şunuda unutmayın arayandan çok bulan kişi sayısı aslında tesadüf bulanlardır. Bunada nasip dersiniz yada sanş her neyse işte. Hatta arayıp bulan birse tesadüf ettiren 20 kişidir. Bilinçsiz ve kaynaksız aramadan dolayıda kaynaklanırken bilgi ve belgeye ulaşmakta zordur. Definecinin en cok ugraştıgı ise mezarlardır aslında, çünkü bariz işaretler vardır mezar yakınlarında oda defineciyi mezara götürür. Halbuki define dedigimiz aslı altın zihnet sikke olan çömlek küp kazan içindeki gömülerin yüzeyde arazide nirengi noktaları olsada çogu kez işaretleri toprak altında yada her geçenin göremeyecegi yerdedir işareti.

Diger bir önemli hususta şudur. Bu adam ustadır üstadtır işi bilendir diye güvendiginiz kişilerdir. Defineciler bulundukları ortamda muhabbet define ise üstünlügünü sergilemek için her duydugunu her okudugunu sergilerler işi bilmeyen ise konuştuguna bakar ve kişiye umut baglarlar. Halbuki taşıma suyudur o kişideki aslında. Tarihi ve tarihteki din kültür ve örfü bilmeyen kendini geçmişte yogurmayandan defineci olmaz.

Öylesi kişilerin konuştugu lafla görünümü bile tutarsızdır. Lafına baksan Ustaların ustası cebine baksan zügürt agâdır. Laf kişinin ayinesi degildir . Kendine faydası olmayandan kimseye fayda gelmez. Bu kişiler defineci adayları için zarardır hatta şansızlıktır ama akıl tutulması yaşayarak umut kaynagı yaparlar bunları. Hatta becerizlikleri işbilir yönleriyle öne cıkar benim gibi çok yazanlar asıl defineci degildir :( yani
Adam kanal kurmuş, cubuk satarmış yok olmadı yuotup kanalı açmış bunlar ticaretiyle ugraşandır. Bilse konuşmak yerine gidip bulacak sessiz sedasız yiyecek, bilmedigi için kendini egosunu böyle tatmin eder coguları. Bilen kişide azdır bilene ulaşmakta zordur. Ortalık dingonun ahırıdır ve boş muhabbetir çogu kez. Severler yani konuyu boş olsada konuşurlar. Kimsenin agzıda torba degil böyle gelmiş böyle gider.
Acemiler yem kaynaklarıdır onlar usta diye gördüklerinden bir çift laf duymak için ugraşırlar. Ama o alacakları bir cift laf acemiyi nereye götürür aceba bunu dahi hesap etmezler. Asıl acemi aslında acemiyim diyeni hesapsız kitapsız yola salandır. Söz gümüş ise sukut altındır diyen boşuna dememiştir. Bazen susmak bile dogru yola itmektir. Boş konuşulan yerde zaten çokluk olur buda bir gercektir :(
Neyse hele bu kadar yeter bir ara giremem siteye işlerim var sağlıcakla. Kitap yazıyorum :( okunurmu basılırmı bir gün bilmiyorum :(

Son düzenleme:

oymak beyi

Moderator
Küçük definelerde asla tılısım olmaz bunuda ekleyelim konuya. Küçükten kastımız bir kese, bir canak, bir küptür. Bu oran yukarı cıktıkca bir çok küp gibi, kazan yada kazanlar gibi bu durumda tılısım olasıgı artar hatta vardır diyebiliriz. Bu oranların üzeri ise define degil hazinelerdir kiii tılısım ve zehir kesin vardır diyebiliriz. Ayrıca malzemenin büyüklügüne görede derinlik artar. Ülkemizde en büyük defineler 4 metre gibidir. Nadirende olsa 5-6 metre gözlenebilir erezyon varsa hesap edilmeli yerine göre erezyonla düşer yada artar. 7 metre ve üzerinde define olmaz. Bu derinlikte ancak mezar odaları Tümülüsler, mahsen dehlizler olur, yada işin ucu hazineye gider.

Ugraşılacak ideal gömü derinlikleri ise 2 metredir. Her ne kadar Ülkede 4 metreye kadar sinyal alan cihazlar olsada zordur 4 metreye inmesi. Cihaz sahipleri ise cogu kez sallarlar cihazı oldugundan fazla gösterir metreler derinlikler havada ucuşur. Piyasasaki en pahalı cihaza 2 metre derinlik coktur bile. Metal bir ucak kadar büyük olsa bile 4 metre ve üzeri tesbiti zordur.
Şunuda unutmayın arayandan çok bulan kişi sayısı aslında tesadüf bulanlardır. Bunada nasip dersiniz yada sanş her neyse işte. Hatta arayıp bulan birse tesadüf ettiren 20 kişidir. Bilinçsiz ve kaynaksız aramadan dolayıda kaynaklanırken bilgi ve belgeye ulaşmakta zordur. Definecinin en cok ugraştıgı ise mezarlardır aslında, çünkü bariz işaretler vardır mezar yakınlarında oda defineciyi mezara götürür. Halbuki define dedigimiz aslı altın zihnet sikke olan çömlek küp kazan içindeki gömülerin yüzeyde arazide nirengi noktaları olsada çogu kez işaretleri toprak altında yada her geçenin göremeyecegi yerdedir işareti.

Diger bir önemli hususta şudur. Bu adam ustadır üstadtır işi bilendir diye güvendiginiz kişilerdir. Defineciler bulundukları ortamda muhabbet define ise üstünlügünü sergilemek için her duydugunu her okudugunu sergilerler işi bilmeyen ise konuştuguna bakar ve kişiye umut baglarlar. Halbuki taşıma suyudur o kişideki aslında. Tarihi ve tarihteki din kültür ve örfü bilmeyen kendini geçmişte yogurmayandan defineci olmaz.

Öylesi kişilerin konuştugu lafla görünümü bile tutarsızdır. Lafına baksan Ustaların ustası cebine baksan zügürt agâdır. Laf kişinin ayinesi degildir . Kendine faydası olmayandan kimseye fayda gelmez. Bu kişiler defineci adayları için zarardır hatta şansızlıktır ama akıl tutulması yaşayarak umut kaynagı yaparlar bunları. Hatta becerizlikleri işbilir yönleriyle öne cıkar benim gibi çok yazanlar asıl defineci degildir :( yani
Adam kanal kurmuş, cubuk satarmış yok olmadı yuotup kanalı açmış bunlar ticaretiyle ugraşandır. Bilse konuşmak yerine gidip bulacak sessiz sedasız yiyecek, bilmedigi için kendini egosunu böyle tatmin eder coguları. Bilen kişide azdır bilene ulaşmakta zordur. Ortalık dingonun ahırıdır ve boş muhabbetir çogu kez. Severler yani konuyu boş olsada konuşurlar. Kimsenin agzıda torba degil böyle gelmiş böyle gider.
Acemiler yem kaynaklarıdır onlar usta diye gördüklerinden bir çift laf duymak için ugraşırlar. Ama o alacakları bir cift laf acemiyi nereye götürür aceba bunu dahi hesap etmezler. Asıl acemi aslında acemiyim diyeni hesapsız kitapsız yola salandır. Söz gümüş ise sukut altındır diyen boşuna dememiştir. Bazen susmak bile dogru yola itmektir. Boş konuşulan yerde zaten çokluk olur buda bir gercektir :(
Neyse hele bu kadar yeter bir ara giremem siteye işlerim var sağlıcakla. Kitap yazıyorum :( okunurmu basılırmı bir gün bilmiyorum :(
kitap mı ????????????????

oymak beyi

Moderator
okuyan olur mu olmaz mı bilmem usta ama ilk alıcısı ben olmak istiyorum. şöyle imzalı olandan ????????????????

timu54

Kayıtlı Üye
bir imzalı kitapda ben alırım Sedegor abi

sedegor

Yetkili
İşaretli define yerleri.
Bir yerde işaretiniz varsa yada işarete istinaden bir gömü bulduysanız. Bu sadece müjdesidir.

Ana malzemenin işareti yüzeyde olmaz asla. İşte ana malzemeye götürecek yegane unsurda müjdenin taaa kendisidir.

Ana malzeme çoksa tek bir yere saklanmaz. İki çogu kezde üçe bölünür.

Açıktaki işarete bakıp, çözüp küçük müjdesini bulduysanız bu müjdenin ya üstünde bir taşta ya altında biraz daha veya sagında solunda lakin mutlaka toprak altında ve müjde yanında tabirle dibinde bir işaret cıkacak.

Bu işareti çogu kez es gecer millet, ya buldugu o küçük gömünün işareti zannıyla yada bir kapaktır olmadı üzerine bindirilmiş bir taş diye ve yahut o anki hecayla yada bilinçsizlikle o işaretli taşı kaldırır atarlar. Yerinden oynadıgı an büyük malzemeyi bulmak samanlıkta igne aramak gibi olur.

Bir çogu parayı harcar para bitince aklına gelir bir işaret vardı aceba neydi diye işte o işaret neydi biliyormusun üç kuruş için gözünün dönüp heyecan panik yaparak koca bir zenginligi fırlattıgın şeydi. O bir taş degildi tır dolusu paraydı :(

Arkadaşlar bu işler gercekten sıradan insanların yapacagı şey degildir. Evet büyük bir gömüde müjdeyi alacak kapasite olabilir. Amaaaa o büyüklere gidecek alacak tecrube veya bilgi az insandadır. Burda insanları hâkir görmek için yazmıyorum. Kopyala yapıştır yada klavye defineciligi yapan içinde yazmıyorum. Bu bir gercek ve planlı akılcı sistemli görmüler. Sıradan insanlar asla gömü yapmaz ve sıradan insanlar asla o gömüleri bulamaz.

Elindeki kıyrırık cihaza güvenirsende seni özerinde boş dolaştırır. Zaten cihaLa define bulunmaz ama yanında yardımcı alet edevat olarak taşınır. Gömüden kastımızda üç beş işe yaramayan yüzeydeki tek tek işi degildir. Ben eminim şu alemde üzerine oturmuş üzerinde cihazla cubukla gezmiş ama alamamış çok insan var hemde haddi hesabı yok.

sedegor

Yetkili
Konuda şununda altına vurgu yapalım. Metan gazı varsa Cinlerin sevdigi ortamdır orası.
İllâ tılısım mühür baglama olacak diye bir kaide yoktur orda, gaz varsa bu varlıklar orayı bulur ve oradan beslenirler. Beslenme denilince yeme içme gelmesin aklınıza. İnsanda aynı şekilde havadan oksijenden hatta cevredeki bir çok pozitif enerjiden beslenir. Yada güneş ışıgından.

Dünya var olurken bu denli oksijenli bir ortam yoktu zaten. Her taraf patlıyor yanar daglar fışkırıyordu. Ve o gün İnsan dünyada yoktu, lakin dünyada yaşam vardı ve bunlar Cinlerdi.

Dünyanın oluşumu tamamlanıp ortam insana hazır edilince insan Oglu, dünyaya gelmiştir. Bizden önce onlar vardı yani. Zamanla metan gazları yerini Oksijene bırakınca onlarda kendilerine yaşam alanları şeçti. Kimi kavim su kenarında kimi kavim yeraltı yada magralarda, kimi harebelik yerlerde, bize göre yaşama elverişli olmayan pis dedigimiz yerler onlara göre güzel yerlerdir.

İşte Cinlerin altınla defineyle ne işi olur diyene güzel bir açıklama, koluna boynuna süs olarak takacagından degil. Az yada çok cıkan biriken gazdan faydalanma derdinde onlarda.

Altını gümüşü yiyen içen insanda çoktur. Ortamı ayarlayıp yüzyıllarca bekletebilseler cıkacak gazıda orantılı şekilde belki teneffus edecek bazı kesim insanlar. Altının çeşitli yönleri insanın dahi ömrünü uzatır, hücreleri yeniler.

Yani bizde durgunluk yapar zamanı gevşetir. Cinlerden ise aşırı hıza enerjiye sebeb olur. Altının bilinmeyen çok etkisi ve özelligi oldugu gibi Altın üzerinde çok planlar vardır. Örnek uzay denilince her sahasında altın olmazsa olmazdır. Üç beş alt tabaka insanın gösterişinden çok daha ihtivası önemi vardır.

Üst Alt