Hayal Perestler Çok

sedegor

Yetkili
Bu gün biriyle karşılaştım adam sözde defineci. Sözde diyorum çünkü defineci olmak çok başka şeydir. Kazma kürek alıp kazı yapıp kurda kuşa tuzak kurmak başka şeydir.

Muhabbet açıldı, defineci oldugumdan dolayı, bir yıldır aynı yeri kazdıklarını, sonuca ramak kaldıgını söyledi. Hayırlısı olsun deyip konuyu kapamak dogrusu olsada. Bir yıllık kazıyı insan merak ediyor . Neye istinaden yapılıyor bu kazı diye , tabii sorduk.

Ruh deligi varmış, ayrıca uydudan saglam adamlara ücretli kaç defa baktırılmış 25 metrede oda oldugu söylenmiş, üstüne ismi cismi mechul cihazlar getirilip baktırılmış, üstüne hacı hoca işin içerisinde.

Şöyle durup adamın haline bir daha baktım hayırlısı olsun demek geldi içimden. Ama insan duramıyor işte.

Uydu işi , kim nerden bakarsa baksın, kimligi, rütbesi, statüsü ne olursa olsun yalandır desemde şimdi diyeceksinki adamlar saglam başkaları gibi degil. Aynen dedi.

Evet bu tecnoloji var definecinin ugraştıgı Surfer boyaması gibi degil. Varsayalım ulaştı baktırdı.

Gelelim cihazlara, bu Ülkede 25 metreden görüntü verecek, sinyal alacak üç beş tane cihaz ya vardır ya yoktur. Adam cıkacak defineden daha kiymetli milyonluk cihazı getirmez bir ruh deligi var diye. Desemde, yok üç beş cihaz aynı yeri vermiş. Buda cihazcıların bir tür yöntemi kiiiii elinde vlf olanda aynı noktayı aynı derinligi verir akıl sır ermez işlerine, her gelenin cihazı daha üstün, daha iyidir :(

Hacı Hoca zaten cabası. Bire bir her şeyi tarif etmiş birde tılısım için koruma yapmışlar. Gaybı Allah bilir dese tutar elini öperimde :( bu define tarif ediyor, hadi namaza desen, abdest alamayacak, sakal varda. Yaw tipine şekline şemaline baksan O gaybın acılacagı varsada açılmaz yaw.

Şöyle bakıyorum insanlara, gün geçtikce akıllları azalıyor ne hikmetse.Var hikmette bellide konu uzar şimdi . Yada Hayelleri mantıklarının önüne geçiyor demek dogrumu ?

Defineci kimdir ? Yaptıgı işi bilinçli yapandır. Var sayımlara yer bırakmayan, net olan adamdır. Yaw hadi her şey dogru, bir kaya mezardan ne cıkacakki sen bir yıldır masraf edip zaman harcıyorsun ....

Deyince, gelip bir bakmamı istedi. Şimdi gidecegim söz verdim. Gitmeden sonucu size söyleyim. Yalan üzerine, kurulan kocaman bir Hayal.

İnsan ne ederse kendine eder. Gelmişsin altmış yaşına, kırk yıldır defineciyim diye dolaşmıssın. Ama boş dolaşmışsın. Onun yerine birazcık araştırmacı olsan, zamanını yalana, hayale degil. Gercegi bulmaya ugraşsan, gercegi bulmak evet zordur, ama sadece bulabildigin az gercekle yola cıksan, bu kadar zamanı hiç ugruna harcarmıydın ?

Gecen bir yere gittim hoca getirmişler, sordum bu adam kim ? Bu işin piri dediler. Sustum ! Cihazla cekim yaptım, hiç bir şey olmayan yere beş metrede malzeme var tanımlayamadım hoca bu nedir diye sordum. Başladı atmaya sallamaya. Bardaktaki çayım bitince, böylesi şarlatanlar oldugu sürece ne bu devletin ne bu milletin beli dogrulmaz dedim yüzüne ve ayrıldım ordan, tabi bir şey olmadıgınıda söyledim.

Arkadaşlar definecilik basit bir iş degildir. Her adımda her yerdede define olmaz. Farz edin on bin yerde şüpheniz var sadece birinde binde bir umut vardır.

Dagda taşta iz işaret aramayla define bulunmaz. Define yerleri ortada gezen saçma bilgilerden çok uzaktır. Cogunun işareti, nirengi noktasıda kaybolmuştur.

Tesadüfi bulan arayarak bulan sayısından çok çok fazladır. Buda defineciyim diyenin, bilgisizligini ortaya koymaktadır.

Gercekler ne parayla satılır nede dosta düşmana dagıtılır.

Biri size bilgi paylaştıkca artar diyorsa bir kaç site var bu sloganla yola cıkan, inanın paylaştıkca artan tek şeyleri yalandır.
Ben bir çok sitede dogruyu yazdıgım için banlabdım. Adama yazıyorum özelden Yaw kardeş degermi üç kuruş reklam parası için yada bir cihaz firmasından gelecek üç kuruş için binlerce insanı yalanla daga taşa göndermeye, degermi diyorum. Evet çok haklısın diyor, velakin ardından beni banlıyor. Lan adam olda bari aynı niki kullanıp banla, beni banlarken bile hile yapıyor. Sebebi başka şey gösteriyor.

Yaw arkadaş bu tür konuların sonunda şu kanıya varanada şaşıyorum, benlik yapıyor bencillik yapıyor, ben biliyor, başkası bilmiyor, bilgi bende , sizde yok, ben vermem, söylemem. Yaw bunlar degil benim yaptıgım benim yazdıgım. Anlamak isteyene şunu yazıyorum ben. Dünya yalan degildir. Yalanı dünyada insanlar yaşatır ve yaşar. Yalan olan yerde şeytan baş roldedir. Yalan olmayan bir yerde gercegi bulmak zaten zordur, yalanın oldugu yerde ise gercege ulaşmak imkansızdır. Bu gün defineciligin her yeri her alanı yalanlar içerisinde evrim yaşamıştır :( gercek definecilik bu degildir.

İşaret mana anlamı yalandır, cözüm alakasızdır. cihazlar yalandır, tecnoloji yalandır, insan kendini yalan yapmıştır. Bu yalanların içinden az olan gercegi ayırt etmeden kimse define bulamaz. Bir Hayal içinde kendine yazık eder. Gercegi bulmak zor degil desemde, definecilere baktıgımda demekki cok zor. Yada defineci kendi istegi ile yalan tarafı seciyor, sırf biraz mutlu olmak için kandırıldıgını biliyor ama bu kendisine iyi geliyor. Yoksa insan bu kadar aciz olamaz.

Gercekler söylenemez, çünkü dünyayı sallar, agır gelir hem gercegi taşıyana hemde söylenen tarafa.
Milyonlar yalanlarla daga taşa cıkarken. Ülkede ve Dünyada gercek bilgi gercek belge ve gercek tecnoloji ile insalıgın gözü önünde soygun yapıyor. Yargı yok kanun yok onlara. Ve sadece gercekler var, kazı sonunda ihtimal yada boşta yok. Yalanın serbesttir halka, gercek ise yasak. Gücü olana ise kanun bir hiçtir bu Ülkede.
Şimdi sen yiyecek ekmek derdine düşmüşken, define bulup zengin olmak hangi akla hizmet ediyor. Tabiki hayalperestlige. Hayal olmadan hiç bir şey olmaz evet ama dozunu ucuk tutmaki yayalin projeden gercege verilebilsin. En azından derinlerde degil yüzeye yakın yüz bogulmadan.

Son düzenleme:

oymak beyi

Moderator
insanlar çıkarı söz konusu olunca Allahı kitabı onuru şerefi kaldırıp attığını görünce insanlardan tiksiniyorum usta. hiç bir insan evladından hayır görmedim desem yeridir. bir ay önce kredi çekip araba aldım çok pis dolandırıldim ustam ya, daha bi tiksindim insanlardan. o yüzden ölene sürünen geberene ağlayana acımıyorum, beter olsun böyle insanlar o kadar belalar musibetler hala akillanmiyorlarsa iyi dilek yada iyi niyet iyiliğe haksızlık olur diye düşünüyorum. bulsaydım şu mereti bi çiftlik kurup kapanacagim uzak dursun insan görünüp ne olduğu belli olmayan bu mahluklar

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Emeğine sağlık usta yine bandan vurmuşsun ????

sedegor

Yetkili
Emeğine sağlık usta yine bandan vurmuşsun ????
He özledigimden aradıgımdan degil vallahi ban yedigim yerlere girip göz atıyorum bazen cıgrından çıkmış adamlar. Hava ucuyor her şey, bilmeyip okuyan yarın zengin olacak kişi sayısını listeler. Ha birde tek şeye aklım calışmıyor dünyada yalanın oldugu yerde rağbet artıyor, oralara toplanan ne hikmetse çok oluyor (((

sedegor

Yetkili
Bence bu alandaki en gerçekçi yazılardan birini yazmışsın @sedegor üstat. Eline yüreğine sağlık.
Estağfurullah Gardaş ne demek, hep beraber bu tür gerçekleri yazar yalanı ötelersek, evinde oturana bile define buldurmuş sayılırız. En azından yalan bilgiler ışıgında adam cocugunun rızgını dagda taşta harcamaz. Oturdugu yerde zaten defineyi önüne koyuyoruz buda bir zenginliktir anlayana.

Anlamayanlara ise olmayan yerde küple altın var desen ve gitse kazsa boşta cıksa emek harcayıp yorulsada, yok demekten makbul geliyor ((( sen var de , önemi yok , o gider kazar, yalanla bile mutlu olur, çünkü alışmış, dünyası yalan olmuş. Gercege yer yok onun dünyasında. Var dersen, olmayanı tarif edersen senin siteden kalabalıgı olmaz haberin olsun. Ya sende banla beni yada az ve öz olmayı seç (((( bilmiyorum siteyi kim kurduda Kamhi çok ugraştı sonunda muradına erdi onu biliyorum (((

Son düzenleme:
Üst Alt