İmam-ı Rabbani Ve Zamanda Yolculuk

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Ahmed El Serhendi yani diğer adıyla İmam-ı Rabbani zamanda yolculuk etmeyi başardı mı? 2000 ile 2700 yılları arasında seyahatlar ve zaman yolculuğu yaptığını belirten Rabbani bu yolculuklarını 3 önemli kitapta topladı. Bu kitaplardan iki tanesi kayıpken bir tanesi ise önemli bir sahaf ve koleksiyonerin elinde bulunuyordu. Ahmet nedimin bu kitaba ulaşması ile 2000 – 2200 yılları arasında yaşanacak bir çok şey deşifre oldu. İstabul depremi, kanal istanbul, nükleer saldırı ve nüfusun büyük bir bölümünü yok edecek virüs salgını. Rabbani bu önemli kitapta deprem tahmini yaparak büyük istanbul depreminin net tarihini tahmin ediyor. Bu tahmin doğru çıkacak mı bilinmez. Yaşadıkları ve anlattıkları ise büyük sır.

Adsızçö ö l.jpg

Defineci

YÖNETİM
2020 sanki bunların habercisi gibi aga. Sonrasını elbette Allah bilir. Biz hepsini göremeyiz elbette ama şu resmi çıktı alıp bi köşeye koymak lazım. Bizden sonrakiler de görsün diye

oymak beyi

Moderator
Ahmed El Serhendi yani diğer adıyla İmam-ı Rabbani zamanda yolculuk etmeyi başardı mı? 2000 ile 2700 yılları arasında seyahatlar ve zaman yolculuğu yaptığını belirten Rabbani bu yolculuklarını 3 önemli kitapta topladı. Bu kitaplardan iki tanesi kayıpken bir tanesi ise önemli bir sahaf ve koleksiyonerin elinde bulunuyordu. Ahmet nedimin bu kitaba ulaşması ile 2000 – 2200 yılları arasında yaşanacak bir çok şey deşifre oldu. İstabul depremi, kanal istanbul, nükleer saldırı ve nüfusun büyük bir bölümünü yok edecek virüs salgını. Rabbani bu önemli kitapta deprem tahmini yaparak büyük istanbul depreminin net tarihini tahmin ediyor. Bu tahmin doğru çıkacak mı bilinmez. Yaşadıkları ve anlattıkları ise büyük sır.

Ekli dosyayı görüntüle 1509
imam i Rabbani. bu bahsedilen hadisenin gerçekliği sorgulanmalı, netice de kendisi İslam dini ve tasavvuf alanında hatırı sayılır bir kişidir. mektubati Rabbani ise pek meşhur bir eserdir. kanal İstanbul ibaresini görünce politik dokunuş mu var acaba diye düşündüm açıkçası o yüzden iyi araştırılması gereken bir bilgi. ancak benim aklımı karıştıran husus niçin imam i Rabbani? Ali veli değil de bu zat. kendisi şahsen çok sevdiğim, mektuba eserini okuduğum, gerçekten ilgin bgilere rastladığım bir zat. işin daha da garibi kesinlikle itimat ettiğim kişilerin itimat ettiği kişidir kendisi. zamanda yolculuk etmiş olsa bile bu işi kehanet dökmek inanç açısından doğru mudur?.. tekrar çok şaşırdım okuyunca Allah sonumuzu hayr etsin . deprep beklenen bu günle de konuyu güncellenmiş olalım. ☺

oymak beyi

Moderator
ve @sedegor ustama '' zaman nedir, zamanda yolculuk mümkünmüdür? '' diye sormak isterdim ???? hatta mümkünse konu açarak bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da bizi aydınlatmasını isterim

kaan5557

Yetkili
İMAMI RABBANİ AHMET FARUKI SERHENDI ELF_I SANI eyliya ve alimlerin söz birliğiyle göz bebeģi...2.bin yılın müctehidi mücrddidi...3 bin yılın aynı düzeyde en buyügu Mehdi aleyhisselam dersem umarım anlaşilir...daha fazla konusmayacam yoksa banada kahin dersiniz...anlayana cok sey söyledik...
Bu düzeyde alimler zamanda zaten yolculuk yapar ki bu cok aleni bayağı ve basit birseydir...mertebe olarak bir cok veli bile bunu yapar...ben sahsen bir kac kisi tanirim...haç mevsiminde oldugunu soyleyen kisiye hayir istanbulda ben gordum bir caminin bahcesini temizlerken...bunlar zaten zamanda yolculuktur...sizi sasirtan ne???
agizlarin acik kalmasi ana la tepkiler de ne oluyor ki....zamanda yolculuk yapmayan şehit mi var...evliya mi var...neyse ben biraz sakin olayim hayirli geceler... he bu arada imami rabbani ahmet faruki serhendi elfi sani hazretlerinin hic de boyle bir kitabi yok...yine ali cengiz oyunlari operasyon ameliyat faaliyetleri....

Son düzenleme:

oymak beyi

Moderator
ustam şahsımı şaşırtan :
1- imam i Rabbani yi haddinden fazla sevip tanıyan büyüklerimizden böyle bir kitap olayı duymadım.bir gazete köşesinde okuyunca şaşırdım.
2- imam i Rabbani nin zamanda yolculuk yapmasına şaşırmadım. onun kehanet te bulunmasına şaşırdım. gelecekten tarih vererek haberler vermek onun tarzı değil. hiç Bi Allah dostunun da adeti değildir.
3 - Söz konusu köşe yazısı yukarıda ki iki sebepten bana pek inandırıcı gelmedi, ancak niçin imam i Rabbani nin ismi kullanıldı? konun içeriği ile adı geçen kişi zıt kutuplar. acaba plan ne...
şaşırdığım hususlar bunlar, burda yazan isim bu mübarek dışında kim olsa şaşırtmazdi. yoksa bir evliya nasıl olurda zamanda yolculuk yapar diye şaşırmıyorum. onların işi de hali de farklı. saygılar

sedegor

Yetkili
Arkadaşlar Konuyu özet okudum şu kadarını yazayım. Gazali zamanın sapıklarını hizaya getirmek için çok ugraşmıştır. Yazdıgı bir çok kitapta ise sapanlara ithafen cümleler sarf etmiş, yani hem nasihat hem övüt hemde ders niteliginde karşılarına cıkmıştır.

Bu gün Gazalinin yaşadıgı ortamı devri, inanç ve hatta sosyolojik ortamını bilmeden onu anlamaya çalışmadan eleştiren çok insan var malisef. Nitekim türkcemizde lastik gibi her yere sünen bir dil durumuna gelince, Gazali gibi Alimleri anlamak zorlaşıyor gercekten.

Zamanda yolculuk meselesine gelince bu toplum abdest almayı unutmuş, tutupta Tayyi Mekanmı konuşalım şimdi. Eskiden varmış öyle insanlar. Şimdi Mossad Türkiyede 70 tane cemiyet tarikat fonluyor hepside sarıklı cübbeli hacı hoca sözde, lafta ucan kacan çok tabiiki. İnsanlar Ruhunu tanımıyor beden ne isterse onu yapmaya calışıyor. Hangimiz Ruhumuzla barışık insanlarızki, ruhumuz bedenimizi taşıyıp bir yerlere götürsün, küs olan iki kişi bile bir birine ırak olur.

Bu gün tabii biz müslümanın mümkün olmadıgına inandıgımız lakin böyle iken böyle oluyormuşşşş dedigimiz şeyin peşinde o inanmayan Gavur dediklerimiz belki İmanlarının gücü ile degil fakat imkanları gücü dahilinde, ister para de ister bilim. Ben yapacaklarınada inanıyorum çünkü azmediyorlar. Bizim gibi uyumuyorlar. Evet bilimsel acıdan mümkün olmayan hiç bir şey Kuran ve Sahih hadiste yer almaz. Kimi Ucurulur kiminide Ucar. Bizi aşar gardaş bu konular. Günah işlemeyelim kâfi diyorum ben yoksa sevap bile zor iş oldu. Kazasız araçla ucakla gidebilirsek bir yere ona şükür ))))

Son düzenleme:

oymak beyi

Moderator
Hangimiz Ruhumuzla barışık insanlarızki, ruhumuz bedenimizi taşıyıp bir yerlere götürsün.... çok dokunaklı oldu be ustam ????????

sedegor

Yetkili
Hangimiz Ruhumuzla barışık insanlarızki, ruhumuz bedenimizi taşıyıp bir yerlere götürsün.... çok dokunaklı oldu be ustam ????????
İşte merak ettigin konunun kilit noktası bu. Yürek ne derse vicdan ne derse, akıl ve beyin ne derse o bizde. Sanıyoruzki zeka beyindedir. Ruhsal yönümüze bakmıyoruz. Beden degil O senin dedigin yolda önce ruh yogrulacak. Çünkü Allah ile kontaga iletişime gecen sadece Ruhun ve Ruhsal yönündür. Biz bedenimizin insanıyız.

Ben .çogu kez yazarım deli der gecerler. Ne yaparsan yap önce kendini tanımakla başla işe. Kendini keşfedemeyen ne yaparsa yapsın boşunadır.

Örnekmi sen kendinin ne oldugunu potansiyelini, nasıl bir makina nasıl bir kusursuz cihaz oldugunun farkında degilsen. Eline en pahalı en iyi cihazı verelim iş yapamazsın gibi )))) kendini bilenede olsa olsa yardımcı bir gereç olur cihaz. Yani defineyi cihaz bulmaz.

Son düzenleme:

oymak beyi

Moderator
maalesef ki öyle ustam, bedenimizin insanıyız, çünkü ruhumuzu aydınlatacak işler zor geliyor. ağır geliyor. en basit ikindi namazını kılarken peygamber ikindi namazının sünnetini terketmistir diyoruz, sanki mübarek ömür boyu terketmis gibi bidaha da ikindi namazının sünnetini kılıyoruz. namaz için uykusuz kaldığı gecelerdennhaberimiz yok tabi, terketigini biliyoruz, yaptığını bilmiyoruz.. ah bu nefis ah, cehenneme götürecek beni.

sedegor

Yetkili
Zamanda yolculugu bu gün herkes yapıyor )) geçmişe yönelik tabiiki. Ama gelecekte bocalıyorlar. Onuda yaparlar Hayat bir matematiktir her şey matematiktir. Ugraşıyorlar, iki carpı iki dört eder demekten vazgecene sorun olmaz.

Sen geçmişe bak gelecegi az çok öngörürsün zaten. Ben çok denedim en basit yolu böyle buldum )))

Bak örnek, bir göze araştırıyordum, ögrendimki kazılmış )))) cevresiyle ugraşılmış. Demin uydudan bir on yıl önceki görüntülere baktım , nerde agaç varmış nerde taş varmış gördüm ordan ))) ölcülerinide aldım ))) tecnolojii işte geriye gidip ögrendik şükür. Gelecek zor iş.

Sen böyle konuları sorma bana ))) Sen benden daha delisin heralde. İyi geceler.

Son düzenleme:

oymak beyi

Moderator
hemfikiriz ustam. zamanda ileri yada geri yolculuk mümkündür ancak olaylara müdahale mümkün değildir. tıpkı bir film izlemek gibi. olaylara katılmak değil de seyirci olarak mümkün. diye düşünüyorum. nasıl mümkündür sorusu ise şimdilik yanıtsız. bence alet edavat ile değil de daha çok zihinsel gibi görünüyor

oymak beyi

Moderator
aslında işi yapacağım noktada sanırım korkuyorum, ne olduğunu nasıl olduğunu sonucunun ne olacağını bilememek sanırım tedirgin ediyor, o yüzden netice alamıyorum.

oymak beyi

Moderator
valla ustam yol yorgunuyum, şahsen kapatıp yatmıştım ama siz burda olunca ' yatacak zaman mıdır bre densiz' deyip tekrar açtım ????her zaman görüşmek mümkün olmuyor o yüzden görünce bırakmak zor oluyor.

oymak beyi

Moderator
Bir iki seferde olmaz. Hemde içten istemen lazım. Basitte degil evet cok denemen lazım. Odada yanlız ve sesiz ortamda şart.

Dahası yok iyi geceler gardaş iki deli buldu bir birini ))))
hipnoz da biri uyandırıyor ya ustam, bu işte de aynısı söz konusu mudur? bide ondan korkuyorum. yani biri müdahale etmezse uyanamamak yada uyansam da uyandığımın idrakinde olmamak, yada uyku hali devam edip te uyandığımı sanmak.. mümkün mü böyle bir tehlike?

sedegor

Yetkili
hipnoz da biri uyandırıyor ya ustam, bu işte de aynısı söz konusu mudur? bide ondan korkuyorum. yani biri müdahale etmezse uyanamamak yada uyansam da uyandığımın idrakinde olmamak, yada uyku hali devam edip te uyandığımı sanmak.. mümkün mü böyle bir tehlike?
Çok derin sulara giriyorsun ben uyuyorum. Bogulurum o sularda ben ))) iyi geceler.

TEVFİK

VİP Üye
Selamunaleykum, ben bu sayfayı daha yeni görüp bir kısmını okuyabildim gerisinide yavaş,yavaş okurum gari, başta ağam olamak üzere hepininizin Ellerinize ve emeklerinize sağlık der.Saygılarımı Sunarım.

Üst Alt