orjinal ayak işareti diyarbakır gezimden

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
SIRALI OYMA
DSC00953.JPG

SIRALI OYMANIN ÖNÜ
DSC00951.JPG

SIRALI OYMANIN SAĞ TARAFINDA YILAN BAŞI
DSC00952.JPG

OYMALARIN GÜNEY DOĞUSUNDA 10 MT UZAKLIKTA HARİTA KAYA YERE SABİT...
üzerinde el işareti var işaret parmağı yok,kaplumbağa var sırtında bir küçük kaplumbağa daha var ve sırtında kalp var, kapumbağanın iki arka ayağı yok ve sol ayağı yok..sağ ayağı tek var..derenin butun detayları kanal olarak verilmiş,
DSC00937.JPG

HARİTA KAYANIN 5 METRE GÜNEYİNDE DERENİN ORTASINDA AYAK İŞARETİ...BU AYAK 4 CM BÜYÜKLÜĞÜNDE

DSC00941.JPG

AYAĞIN 1 ADIM ÖNÜNDE BU İŞARETLER VAR
DSC00945.JPGDSC00946.JPG

YUKARDAKİ İŞARETLERİN 7 ADIM ÖNÜNDE BU YARIM ( D ) OYMALAR VAR
DSC00949.JPG

( D ) OLAN OYMALARIN 7 ADIM SU AKAR YÖNÜNDE DE BU KADEH İŞARETİ VAR...ONUDA TESADÜF ÜZERİNE SU DÖKÜNCE GÖRDÜM YOKSA GÖRÜNMÜYORDU.
SP_A0031.jpg
BU KADEH İŞARETİNİN HEMEN 2 ADIM ÖNÜNDE DE İLK RESİMDEKİ SIRALI OYMALAR MEVCUT..

Hadi değerli dostlarım biraz pratik yapalım ufkumuz şenlensin...bu yer hala açılmadı ve duruyor

deniz_efe

Kayıtlı Üye
İlk fotoğrafta sol üst köşedeki yosunlu taşın üzerini temizleyip dikkatle incelemek lazım.
Ayak işareti ve diğer siyah kayaya işlenmiş işaretlerin bulunduğu kayalar seyyar mı, yerli mi belli olmuyor.
Mümkünse tüm alanın geri plandan geniş açılı fotoğraflarını ekleyin.
Kaplumbağa dediğiniz işaret daha çok salyangoz sembolü gibi tekrar değerlendirin bence.
Son fotoğraftaki kadeh işareti biraz eğreti duruyor, tekrar değerlendirin bence.
Favorim D oymalar.

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
İlk fotoğrafta sol üst köşedeki yosunlu taşın üzerini temizleyip dikkatle incelemek lazım.
Ayak işareti ve diğer siyah kayaya işlenmiş işaretlerin bulunduğu kayalar seyyar mı, yerli mi belli olmuyor.
Mümkünse tüm alanın geri plandan geniş açılı fotoğraflarını ekleyin.
Kaplumbağa dediğiniz işaret daha çok salyangoz sembolü gibi tekrar değerlendirin bence.
Son fotoğraftaki kadeh işareti biraz eğreti duruyor, tekrar değerlendirin bence.
Favorim D oymalar.
kayaların hiç biri seyyar değil dostum....tüm alanın geri planı yok nede? cünkü bukadar işaret 50 mt kare alanın içinde..

Baykan

Kayıtlı Üye
SIRALI OYMA
Ekli dosyayı görüntüle 686

SIRALI OYMANIN ÖNÜ
Ekli dosyayı görüntüle 687

SIRALI OYMANIN SAĞ TARAFINDA YILAN BAŞI
Ekli dosyayı görüntüle 688

OYMALARIN GÜNEY DOĞUSUNDA 10 MT UZAKLIKTA HARİTA KAYA YERE SABİT...
üzerinde el işareti var işaret parmağı yok,kaplumbağa var sırtında bir küçük kaplumbağa daha var ve sırtında kalp var, kapumbağanın iki arka ayağı yok ve sol ayağı yok..sağ ayağı tek var..derenin butun detayları kanal olarak verilmiş,
Ekli dosyayı görüntüle 690

HARİTA KAYANIN 5 METRE GÜNEYİNDE DERENİN ORTASINDA AYAK İŞARETİ...BU AYAK 4 CM BÜYÜKLÜĞÜNDE

Ekli dosyayı görüntüle 689

AYAĞIN 1 ADIM ÖNÜNDE BU İŞARETLER VAR
Ekli dosyayı görüntüle 691Ekli dosyayı görüntüle 692

YUKARDAKİ İŞARETLERİN 7 ADIM ÖNÜNDE BU YARIM ( D ) OYMALAR VAR
Ekli dosyayı görüntüle 693

( D ) OLAN OYMALARIN 7 ADIM SU AKAR YÖNÜNDE DE BU KADEH İŞARETİ VAR...ONUDA TESADÜF ÜZERİNE SU DÖKÜNCE GÖRDÜM YOKSA GÖRÜNMÜYORDU.
Ekli dosyayı görüntüle 694
BU KADEH İŞARETİNİN HEMEN 2 ADIM ÖNÜNDE DE İLK RESİMDEKİ SIRALI OYMALAR MEVCUT..

Hadi değerli dostlarım biraz pratik yapalım ufkumuz şenlensin...bu yer hala açılmadı ve duruyor
Ayağın 10 adım veya 10 mt önünde mezarı var ustam onu bulun.

kaan5557

Kayıtlı Üye
Gördüğüm en bariz belirgin ayak işareti..
bu ayak işareti alanın dışına çık mezarlar dışarda buralarda ara saygida kusur etme..gibi bir anlammi taşıyor acaba...fikriniz nedir ustalar..

Meltun

Kayıtlı Üye
aslında bu kaya uzerinde doğal görünümlü çatlakta yapılmış ayağın baş parmak bölümünün üzeinden geçiyor_____???????????
Çatlak veya derin çizgiler genelde akarsu "nehir,ırmak,dere veya kurumuşsa yataklarını çevrede bulunan namlı yolu ayni zamanda vadiyi işaret eder.İkinci bir işaret yok ise bunların güzergahında araştırma yapılması hususunda uyarır.Varsa ikinci işaretin ifadesi yönünde hareket edilir.

Kaynak

Yorumlarım Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Kayıtlı Üye
Ayak işareti çoklu oyma ile parelel oluşu bize bölgenin nekropol alan olduğunu göstermektedir.
Tek ayak ve tek oyma olsaydı tek hedef simgelerdi.
Ayak işareti doğu istikametine bakıyorsa ?
Güney doğu yönü şüphe arz eder.
Haritalı taşında bu yönde oluşu şüphemizi kuvvetlendirmektedir.
Değerli tesbiti ve boşluk etütleri yapılmalı.