tarihi sütun

omgjensen

Kayıtlı Üye
selamün aleyküm herkese iyi forumlar..
Kendi arazimizde yağan yağmurdan dolayı olan sel sulama kuyusunun kenarını yardı ve topraktan sütun düştü 1 metre boylarında altınde veya üstünde geniş şekilli parçalar yok
olayın üstünden 2 sene geçti üniversiteden dolayı bakamadım babamda pek ilgilenmez şimdi parçayı çıkarmak istiyorum
tarlanın özellikle bir bölgesinde sürekli kiremit parçaları çıkıyor bazen desenli parçalar çıkıyor
değerli bilgilerinizi beklerim

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
öncelikle hoş geldin arkadaşım sutun çıktıysa müzeye haber ver derim eski yaşam yeridir sutun işine yaramaz birileri şikayet ederse kaçakcı damgası yeme dedöktörün varsa orda araştırma yap metal olarak birşeyler varmı bak

Son düzenleme:

TEVFİK

VİP Üye
S.a. Sitemize Hoş Geldiniz
Sayın Ustamında dediği gibi güzel bir araştırma yapıp situnuda müzeye bildirmekte fayda var olacağını düşünürüm Kolay gelsin

omgjensen

Kayıtlı Üye
öncelikle hoş geldin arkadaşım sutun çıktıysa müzeye haber ver derim eski yaşam yeridir sutun işine yaramaz birileri şikayet ederse kaçakcı damgası yeme dedöktörün varsa orda araştırma yap metal olarak birşeyler varmı bak
Anladım ustam çıkan sütunu çıkarmak istiyorum ama müseuede
Müzeye bildirildiği zamanki adımlar nedir çünkü çiftçilik yapıyoruz ve araziyi ekiyoruz bir zararı olur mu ayrıca sütunu çıkarıp evime götürsem bir zararı olur mu

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
arkadaşım müzeye bildirdiğinde birşey olmaz korkma tarlanıda elinden almazlar sütunu teslim edersen müzede senin adın yazılır teslim ettiğine dair bir belge iste bu sana lazımolur bir durum olduğunda sutunu eve götürürsen kaçakcı damgası yersin kendine zarar vermiş olursun onun için müzeye haber ver gelip baksınlar selametle

TEVFİK

VİP Üye
.Bu taşın iki anlamı olabilir bulunduğu yerde herhangi eski tarih bir yapı varmıdır,uzak yakın çevrede antik medeniyet yaşantısı varmıdır,mezarlık alanı varmıdır,??,,Bulunduğunuz mühitin geçmiş tarihini araştırın,okuyun..
...İkincisi bu tarlaya geçmişde ya bir amaç için getirilmiştir veya amaçsız bir işde kullanılmak için getirilmiştir,sonuçda tarihi eser niteliği taşımaktadır.( Biz hiç birşey bilmiyoz bilgimiz yok derseniz ) tarlada taşın çıktığı yeri ve uzak yakın çevre resimlerini çeker paylaşırsınız bizlerde bakarız,,Saygılar

Üst Alt