TAZİYEM VAR

Kamhi Leonard

Anu_ŞaVaN
Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 887
değerli dostlarım yapışkan andız otu varmış bu otu bulan bilen kimse var mı çevrenizde yada bana yollayacak biri bizim bölgelerde bulamadık...doktor da bu otu tavsiye etti..

OTUN ADI__YAPIŞKAN ANDIZ OTU
DUYAN BİLEN VARSA BANA YOLLAYA BİLİR Mİ...
Dostum bu ot
manisada bir amca toplayıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyordu
yılın belli aylarında toplanıp muhafaza edilmesi gerekir
ve bu amca bir şekilde yolunu bulmuş hangi ayda toplanması gerektiğini ne kadar sürede ihtiyaç sahibinin kullanması gerektiğini
zaten kendisi söylüyormuş nasıl kullanılacağını
googleden arastirirsan bulursun kolaylıkla bulamazsan haber ver

Mushap

Kayıtlı Üye
Bu otun tohumu kökü vs. Bir şekilde yetiştirebileceğim bir parçasını bulursam sizin için eker büyütürüm bölge ve toprak yapısı ve iklim şartları müsait bi araştırayım ustam ilerleyen zaman içinde belki yine ihtiyaç hasıl olur aramak durumunda kalınmaz inşaallah.

Mushap

Kayıtlı Üye
Yapışkan Andız Otu, Akhisar Kanser Otu, Kansere İyi Gelen Ot nedir; Yaklaşık 100 tür ile Asya, Afrika, Avrupa ve ağırlıklı olarak Ege ve Akdeniz Bölgesinde sık yetişen, ülkemizde de 27 türü bulunan bir bitkidir. Yaprakları testere dişi görünümünde, üzerinde tüycükler barındıran ve bu tüylerden salgıladığı reçine sayesinde yapışkan bir özelliği olan, temmuz ayında papatyaya benzeyen çiçekler açan bitki dağda, bayırda hatta yol kenarlarında da karşımıza çıkar. Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz’in batı kıyılarında doğal olarak yetişir. Antalya, Balıkesir, Manisa, Çanakkale, Kastamonu, Hatay, Zonguldak, Muğla ve İçel yaygın yetiştiği illerimiz arasındadır.Yapışkan özelliğinden dolayı yol kenarlarında yetişenlerin tozu pisliği tutacağından kullanılması tavsiye edilmez. Ülkemizde ‘Yapışkan Andız Otu’ olarak bilinen, bilimsel adı “Inula viscosa L” bitkisidir.
Fotoğraflarını yedekledim bulursam bahçeye ekecem bol bol ticari değil bi faydası olsun.

Kaynak

Yorumlarım Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Kayıtlı Üye
Yapışkan Andız Otu, Akhisar Kanser Otu, Kansere İyi Gelen Ot nedir; Yaklaşık 100 tür ile Asya, Afrika, Avrupa ve ağırlıklı olarak Ege ve Akdeniz Bölgesinde sık yetişen, ülkemizde de 27 türü bulunan bir bitkidir. Yaprakları testere dişi görünümünde, üzerinde tüycükler barındıran ve bu tüylerden salgıladığı reçine sayesinde yapışkan bir özelliği olan, temmuz ayında papatyaya benzeyen çiçekler açan bitki dağda, bayırda hatta yol kenarlarında da karşımıza çıkar. Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz’in batı kıyılarında doğal olarak yetişir. Antalya, Balıkesir, Manisa, Çanakkale, Kastamonu, Hatay, Zonguldak, Muğla ve İçel yaygın yetiştiği illerimiz arasındadır.Yapışkan özelliğinden dolayı yol kenarlarında yetişenlerin tozu pisliği tutacağından kullanılması tavsiye edilmez. Ülkemizde ‘Yapışkan Andız Otu’ olarak bilinen, bilimsel adı “Inula viscosa L” bitkisidir.
Fotoğraflarını yedekledim bulursam bahçeye ekecem bol bol ticari değil bi faydası olsun.

Faide bulanda oldu bulamayanda.
Öncelikle sebeplere sarılmak lazım.
Rabbim Şafi ismiyle tüm hastalarımıza şifa versin.

@aga_0021
Ege ünv onkoloji Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Bunun bir kitabı var orada hangi türlere hangi bitkiler bilgi vermiştir.

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Baba başınız sağ olsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun acınız büyük bilirim peşpeşe bir haftada yengen ve dayın vefat etmiş Allah sabırlar versin size ve yakınlarına hakkaten çok üzüldük

Son düzenleme:

Mushap

Kayıtlı Üye
hastalık vesilesi ile günahları dökülmüş affedilmiş olarak vefat etmişlerdir inşaallah .
Meyveleri olgunlaşmış bir ağacı silkmekle nasıl meyveleri düşüyor; sıtmanın titremesinden günahlar öyle dökülüyor.” (Buharî, Merdâ: 3, 13, 16; Müslim, Birr: 45)
“Ateşin altın ve gümüşün paslarını giderdiği gibi, bîr müslümanın hastalığı da onun günahlarını giderir " (İbn Mace, Tıb 18)
Başka bir hadiste ise Allah'ın en çok sevdiği kullarına, en ağır ve şiddetli musibetleri verdiği bildirilmektedir:
“İnsanların en çok musibete uğrayanları evvela peygamberlerdir, sonra derecelerine göre (veliler ve salihler) gelir. Kişi dinine göre bela ve imtihanlara maruz kalır. Eğer dine bağlılığı varsa, belası daha da artar. Fakat dininde gevşek yaşıyorsa ona göre musibetlerle karşılaşır. Kişiye belalar gelir gelir de artık onun üzerinde hiçbir günah kalmaz.” (Tirmizi, Zühd 57; Ahmed b. Hanbel, I/172, 174)
"Bir kul kendisi için (cennette) hazırlanmış olan makama ameliyle erişemeyecekse, Allah onun bedenine veya malına veya çoluk çocuğuna bir bela verir de bu belaya sabrı sebebiyle o makama eriştirilir." (Ahmed b. Hanbel, V/272)
Bu nedenle müminlerin başına gelen bela ve musibetlerin bir çok nedeni ve hikmeti olabilir. Ama hepsi de onun faydasınadır.
1. Bunlardan birisi işlediğimiz günahlar sebebiyledir.
"Size gelen musibet, işlediğiniz (günahlar) yüzündendir..." (Şura, 42/30)
"Sana gelen kötülük, kendindendir, (günahların yüzündendir)..." (Nisa, 4/79)
"...Bir millet, kendini bozmadıkça, Allah onların hallerini değiştirmez..." (Rad, 13/11)
2. Bela, hastalık ve musibetler, günahların kefareti (affolması) için gelir.
"Dünyada musibetlere maruz kalıp da güzelce sabreden kimse, ahirete günahsız gider veya günahları azalır."
"Her musibet, affedilecek bir günah için gelir." (Ebu Nuaym)
"Mümine gelen her sıkıntı, günahlarına kefaret olur." (Buhari)

"Müminin günahları affoluncaya kadar bela ve hastalık gelir." (Hakim)
3. Cennette yüksek derecelere kavuşması için mümine musibet gelir. Bunun için peygamberlere çok bela ve musibetler gelmiştir.
"En şiddetli bela, peygamberlere, velilere ve benzerlerine gelir." (Tirmizi)
"Nimete kavuşması için insana musibet gelir." (Buhari)
"Musibet, kavuşulacak bir derece için gelir."
(Ebu Nuaym)
Allah Teâlâ'nın hayrını murad ettiği kul, belaya maruz kalır." (Taberani)
"Kişi, hep sıhhat ve selamette olsa idi, bu ikisi onun helakı için kâfi gelirdi."
(İ. Asakir)
"Mümin, keler deliğine saklansa, ona, eza edecek biri musallat olur." (Beyhaki)
"Dünya, (cennetteki nimetlerin yanında) mümine zindandır." (Müslim)

"Allah’ı ve Resulünü seven, belaya (hazırlıklı olsun) zırh giysin!" (Beyhaki)
Demek ki belanın en şiddetlisi, Allah Teâlâ'nın çok sevdiği kimselere geliyor. Belalara sabır, sıddıkların derecesidir. Peygamber Efendimiz (asm), kendisine gelecek musibetlere karşı dayanma gücü vermesi için Allah Teâlâ'ya dua ederdi.

Kaynak

Yorumlarım Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Kayıtlı Üye
Gerek kalmadi o ota dostlar dayim da vefat etti bugun..yengemi de 4 gun once kalbettik ikiside kanserdi..

Başın sağolsun kardaşım geride kalanlara uzun ömürler diliyorum
Kederli ailesine sabır diliyorum.

Zor anlar.
Rahmetli babam
Acil serviste müşahade altındaydı
Birader içeri girdi olup biteni anlamak için babam kendisine el sallamış
Daha sonra bizimkiler dayanamadılar ve hastanenin bahçesine çıktılar kapıda ben kaldım
İçerden gelicek güzel bir haber bekliyordum...

Dr yakınlarına seslendi...
Burdayım dedim
Başınız sağolsun dedi.

Herşeyin bittiği bir andı.
Birgün önce muhabbet
birgün sonra...

Yalan dünya...

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Kayıtlı Üye
Üçüncü cenazemiz amcamin kizi 28 yasinda kanserden dun gece vefat etti dostlarım , rabbim cumlemize sifa versin...ve rahmet etsin...vallahi gucum kalmadi rabbim guc kuvvet versin

Kamhi Leonard

Anu_ŞaVaN
Kayıtlı Üye
Üçüncü cenazemiz amcamin kizi 28 yasinda kanserden dun gece vefat etti dostlarım , rabbim cumlemize sifa versin...ve rahmet etsin...vallahi gucum kalmadi rabbim guc kuvvet versin
Haspinallah ya Rasulullah ....
La ne oluyor ...tövbe bismillah
Gardas inan ne diyeceğimi bilmiyorum rabbim sabır versin
Mekani cennet olsun inan ne diyeceğimi bilmiyorum ????????????????

Mushap

Kayıtlı Üye
Ağam fatiha illaki okuruz Rabbim mekanlarını cennet komşularını peygamber efendimiz ve ashabı kiram eylesin amin. Hatimler okunacak olur ise haberdar ediniz kardeşim şu cüz veya cüzler sende oku demeniz yeterli inşaallah .