Anlayan anlatsın işareti

Siirtli

Azimli Üye
Sedagor usta uzun zamandır bırakmıştım bu işleri ama karşıma bu işaret çıktı yardımcı olurmusun

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
siirtli bu kayanın cevre resimleri varmı varsa ekle daha ayrıntılı yorumlar alırsın birde yönleri belirtirsen ve cevresinden bahsedersen daha iyi olur

Siirtli

Azimli Üye
yarın hepsini yüklerim bu gün tesadüfen Kardeşim çekmiş yarın ben gidip hepsini çekecem bi anlamı varmı yoksa doğal mı acaba

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
gidip incele orjinalmi yoksa sonradanmı yapılmış birde bolca cevre resimlerini çek etrafı iyice incele not al

Siirtli

Azimli Üye
Orjinal olduğu her halinden belli de bu işaret şekline ilk defa rast geldim manası ne acaba sedagor usta gelse bizi aydınlatır

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
u işareti genelde mağara der fakat mekana göre deyişebilir u nun ağzı açık tarafında ne var göremediğimiz için bir şey diyemiyorum birde kayanın bitimini kanal vermiş ters tarafa mezar der gibi açıkcası çevresi görünmeden birşey demek zordur

sedegor

Yetkili
Sedagor usta uzun zamandır bırakmıştım bu işleri ama karşıma bu işaret çıktı yardımcı olurmusun
ben bunun işaret oldugunu sanmıyorum. elinle gözünle iyice bir yoklasana dogalmı diye. dogal degil dersen su dök 5 dakika bekleyip resimle

dur yukarda yazdıgımı unut.

bal gibi işaret inceleyice oldu şimdi. 50 metre capını resimle yada mezarları kendin bul

Son düzenleme:

Siirtli

Azimli Üye
ustam hoşgelmişsin yarın detaylı fotoğraflar atarım doğal olduğu çok belli bu işaretten ilk defa gördüm. Böyle işaret şekli hiç varmı ustam

Siirtli

Azimli Üye
Sedagor ustam bu işareti hangi zamanda kullanmışlar bilginiz varmı

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Çevre resimlerini görmek lazım özelikle fotonun sağ tarafına doğru çevreyi incelemekte fayda var

Son düzenleme:

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
La gardaş 14 sn çekim yapmışın çok zor bir çekim olmuş herhalde ???? vicdansız çekim paralımıydı ????????????

sedegor

Yetkili
Sedagor ustam bu işareti hangi zamanda kullanmışlar bilginiz varmı
dönem şöyle kanın diyet oldugu ara yani o işaret dedigin aslında işaret degil . sunu taşı yanı hayvanı yatırıp kestikleri kan akıttıkları taş. yani define işareti degil mezarı kutsadıkları ritüel yaptıkları sunu yeri . bizim defineci avanesi bu tür taaş görünce gider altını kazara bu işaret yuvaklak oymadan önce kullanılandı hoş yuvarlak oymayı görende o taşın altını yoklarda tek Tanrılı kesmine ait olmayan bir mezarlıgı gösteriyor. fark eden tek şey inaç aslında tek tanrılı degil yani o mezarda yatanlaropragı. Şamanların ataları onlar.
sana etrafı cek dedik sen yine işareti cekmişşin işin yok o taşla.
dur yorulma yada.
orda gözüne hitap eden bir şey yoksa 50 metre captaki yerde düz topraktan başka şey görmüyorsan eline bir şiş al topragı şişle bir karıştan 40 cm en fazla yarım metrede bazı yerlerde mezarları bulursun yüzeyde taş koyup mezarı ele vermez bunlar. içindende her mezardan bir şey cıkmaz cıkanda şansına zengin etmez seni ama neyle tatmin olacagınıda biz bilmeyiz sans işi mezar işi. hafif cöküntüler olur şişle istersen cihazdan iyidir bu yöntem yani kıytırık cihazlardan elinde iyisi varsa başka mesele. cubukta bulmaz o mezarları boşluk olmaz. vlf hiç kullanma.

Siirtli

Azimli Üye
Ustam kardeşime git çekim yap gel dedim yaptığı çekime bak en güzel yerleri bura kestiğim yerler var ayağından başka bişi çekmemiş ben gidince geniş çaplı çekim yaparım

Üst Alt