DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Selam aleyküm kıymetli ustalar ????Bahçeli abim çay kokusunu aldım iş yerindeydim malum akşam saatlerinde biraz yoğunluk vardı hakını helal et geldim

oymak beyi

Moderator
fırat sende de cugara düşürme hastalığımı başladı yoksa donup kalıyonmu çay kokusunu almadınmı daha kaan ustam hoş geldin sende oymak beyi siirtli saolun sizde bizleri yalnız bırakmıyorsunuz
Ne demek ustam, memnuniyetle buradayım ben.. bu caydanlikla en son rahmetli dedemin 1930 larda yapılmış evde içmiştim, belki yirmi sene oluyor içeli, parmak kalınlığında is vardi caydanlikta, elin değmeye görsün hemen bulaşır di simsiyah olurdu. kulpu da yamulmustu, içeride ocağın başında ateş çıtırdısı eşliğinde, tabi ışık ta yok, ateşin ışığında, artık kimler var ise yanımızda, sohbet muhabbet ben söze karışmadan ateşin içinden ucu yanmış ve yanmaya devam eden ince bir çöp alıp ucunda ki yanan ateşi sağa sola sallarayarak söndürüp çıkan dumanın yukarı doğru çıkışını izlerdim.. çok hoşuma giderdi o dumanla oynamak

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
o kara çaydanlığın çayının tadı bir başka olur hele arazide olursa

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
bu virüs yüzünden kimse araziye çıkamaz oldu çıkamayınca paylaşımlarda pek olmuyor durumlar düzelesiye kadar çay sohbetle idare edeceğiz gurbanlar ;)
b0fbab50-3b60-11e9-9080-025c4c6e7a28.800x600.jpg

TEVFİK

VİP Üye
bu virüs yüzünden kimse araziye çıkamaz oldu çıkamayınca paylaşımlarda pek olmuyor durumlar düzelesiye kadar çay sohbetle idare edeceğiz gurbanlar ;)
Ekli dosyayı görüntüle 1915
Selamunaleyküm; Amanin Allah'ım bu çaylar nekadarda güzel bu çaydan ben İçmezsem Öbür Tarafa gözüm açık gider..:cry: ve bende bunun için hemen mutfağa koşturup bir tatil çayı içeyim.Saygılar.