Sedegor üstat yardımın lazım yardımcı olurmusun

oymak beyi

Moderator
Beni kafayı yedi diye banladılar akıllılar heralde. Dünya düz dedim inanmadılar ))) halbuki daha dün dünya yuvarlak diyeni idam ediyordu bu zihniyet ))) iyi yaptılar ama ellerine saglık kim banladıysa ))) belki beni sahsımı degil sadece Sedegor nikini banlamak istediler ama yazan kalem sahipsiz olmuyor yazmıyor. Başka bir nick ile yazsam olmazdı. Neyse boş ver insanların kendine göre hesapları var işte. Küfür bilmezdim onuda ettirdiler banlanma sebebim kimi yerde Siyasi Sisteme sitem kimi yerdede Argo içerikli makaleymiş ))) Umrumda degil.
Kazancım hiç olmadı kaç defada sorguya cekildim bir başkasına yardım olsun diye yazdıgımdan. İyilikten maraz dogar. Nokta söylemişiz adam gidip kazmış haberim yok. Ama gelip yaptıgın iyilik seni bir yerde buluyor işte. Boş konuşup yazan korkmasın bir şey olmaz zaten sallıyor. Doluya konuşanı nerde olursa olsun buluyorlar. İlkinde havalimanında aldılar, yardım ettigim kişiyi vallahi hiç görmemiştim adam zengin olmuş bizim ismimiz ortada )))) yani haddini ve iyilik olsun diye yazdıgını her zaman tartacaksın. Kimse kimseyi korumuyor hatta Allah razı olsun bile demiyor. Her satırda bir adres var sanmaki ulaşamazlar.
düz dünya dedikleri zaman gülüyordum Bi ara, ama biraz kulak verince mantıksız konuşan bir kişi bile duymadım. sizin de böyle iddia da bulunduğunuzu duyunca sevindim açıkçası :) bu konuda ki düşüncelerinizi inşallah Bi konu açarak paylaşırsanız ihya ederseniz bizi üstadım. aslında iyi olmuş sizi banladikları öyle olmasaydı böyle olmazdı :) ileri geri konuşan yöneticilerin arasında verimli olmazdı zaten, burda ki ustalarimiz yöneticiler hem çok yardımsever hem anlayışlı hemde diyaloga açık, artis cümle kuran olmadı daha saolsunlar. sizi de seviyorlar sayıyorlar. bence çok harika bir noktaya geldi site. emeklerinin karşılıklarını da alırlar inşallah . saygılar

sedegor

Yetkili
düz dünya dedikleri zaman gülüyordum Bi ara, ama biraz kulak verince mantıksız konuşan bir kişi bile duymadım. sizin de böyle iddia da bulunduğunuzu duyunca sevindim açıkçası :) bu konuda ki düşüncelerinizi inşallah Bi konu açarak paylaşırsanız ihya ederseniz bizi üstadım. aslında iyi olmuş sizi banladikları öyle olmasaydı böyle olmazdı :) ileri geri konuşan yöneticilerin arasında verimli olmazdı zaten, burda ki ustalarimiz yöneticiler hem çok yardımsever hem anlayışlı hemde diyaloga açık, artis cümle kuran olmadı daha saolsunlar. sizi de seviyorlar sayıyorlar. bence çok harika bir noktaya geldi site. emeklerinin karşılıklarını da alırlar inşallah . saygılar
Yeni siteler hep böyle başlar ))) üyeler cogalır Adminler cogu kez arada kalır, milletin delisinin kahrını cekmek zordur. Adam içer siteye girer ))) Admin ne yapsın ))) bazen suçlu suzsuz sucsuzda suçlu olur. Büyüdükce site davranışlarda katılaşır ))))

Önemli olan reklamcılıktan ziyade dogru bilgiye sahip cıkmatır mesele. Birini ararsın cihazını ver reklam yapayım diye verecegi üç kuruş paradır ama kaliteye bakar aslında onun kalitesi hakkı olmayan bir cihazı göklere nasıl cıkarırsın sitede o ortam varmı ona bakar. Dogru yazıp cizen site ise yanlız kalır fakir olur üyeside az olur.

Ben çok görüşmüştüm hak etmeyen bir site için cihaz firmalarıyla hemen hepsini tanırım. Biri bir digerinin reklamı var diye vermedigi olurdu ))) yaw neler var bu alemde.Sadece dogrulara ve Dogruya yer yok dünyada.

Diger bir konuda Admin arkadaş konu açmış Süper mod ol diye sagolsun layık görmüş. Ama benden olmaz ))) ben zarar veririm üyenin biri konuşur önemli degil ama yönetimden biri ekmek yedigi tekneye laf edince olmaz o iş )))

Son düzenleme:

GÜLBAHÇELİ

Kayıtlı Üye
en son görüştüğümde koronoya yakalanmışlar kayın pederinin durumu kritik dediydi agadan öğrendiğime göre 7 ay önce kayın pederi vefat etmiş o günden beri yok ortalarda anca aga ulaşabilir kendisine sanırım

sedegor

Yetkili
Abim benim ilk günden beri ben boşaltıyorum elenmiş toprak videosu var bende işaret falan yok tünelin girişi toprak boşalttığımız yerdir önünde botan çayı geçer güneş doğduğunda buraya vuruyor
Şiirtli konu karışıyor canında sıkılıyor )))
Daha çok boşaltacaksın zaten yumuşacık ve çok hafif toprak )))
O geniş yer yer varya işte orda duvarlara iyi bak toprakla kapalı seviyede işaretin cıkacak bu işaret genelde sol kolun tarafındaki duvarda olur ama bu kaide degildir. Duvarda o işareti bulana kadar devam et. Sonra konuya ekle konuşalım sonrasını.

sedegor

Yetkili
en son görüştüğümde koronoya yakalanmışlar kayın pederinin durumu kritik dediydi agadan öğrendiğime göre 7 ay önce kayın pederi vefat etmiş o günden beri yok ortalarda anca aga ulaşabilir kendisine sanırım
Bende son görüştügümde Coronaydı ona bir şey yapmazda bu illet. Başı sagolsun kayın pederini bilmiyordum.

Siirtli

Azimli Üye
ustam geniş yerde sarı toprağın üstü leğen büyüklüğünde yuvarlak çok güzel bi yuvarlak siyah toprak dökmüşlerdi bunun anlamı Bilgi verebilirmisiniz

Siirtli

Azimli Üye
İki tünele geldiğimizde soldaki geniş tünelin tam girişinde Küçükken annemizin içinde yıkadığı leğen büyüklüğünde sarı toprağın üzerinde siyah toprak vardı sağ tünelin köşesindede aynı siyah toprak ama tepsi büyüklüğünde toprak üstüne serpilmiş çok güzel yuvarlaklar siyah toprak vardı

sedegor

Yetkili
Siyah toprak Oyma içinde ise o topragın rengi Kandandır.Oymalar mezar işareti olsun diye degil mezarı kutsamak için yapılmıştır. İlk başta bu kutsama Sunu canagına kan akıtılarak yapılır. Belli günlerdede bu ritüel sürer. İşte o kan sunu cukurunda ne varsa zamanla simsiyah eder onu birazda şarap sunuldunmu yıllar sonra giden gören sadece siyah topragı görür bilmezki ardında ne hikayesi vardır.

Siyah toprak boşta ise bunun renginin kanla ilgisi yoktur. Siyah taş yada toprak definecinin bildigi gibi yol gösteren işaret degil. Aksine koruma ve kutsama için konulur. Su ve Siyah rengi bir ara uzunca yazarım niçin ve sebenlere dayalı olarak koruma içerir.

Sunu çanagı büyükse ve içinden çokca siyah toprak gibi şeyler yani sunu artıkları topraklamış şekilde çok çıkıyorsa bu oranın önemi ve rütüelin büyüklügünü gösterir. Kan akıtılan mezarlardan uzak durunuz uzun hikaye var ardında çünkü.

Kanın aktıgı yönmüşte yok su doldur döküldügü tarafmışta bu degil gercek. Basit degil yani, bilinen yanlışı düzeltmek bir dert gercegi yazmak başka dert.
Yaklaşmışsın ama yönü tuttur doguya yönel o geniş alanda eline bir şey geçmez. Daha var yolun en az 15-20 metre ve meyiili tabana ineceksin.

Son düzenleme:

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
@Siirtli Gardaş son yazılarını okudum dehşete düştüm biz herzaman deriz öncelik can güvenliği senin yazdıklarına bak gardaş yanlış yoldasın borçlar çalışılarak er veya geç mutlaka ödenir Allah gecinden versin canından olursan o borçları kim ödeyecek ardından kalanlara sıkıntı yaratacak sen bütün işini gücünü buraya bıraktıysan sana tek tavsiyem yanlış yoldasın öncelikle normal bir işe girecek çalışacan ekmeğini kazanacan çoluk çocuğunu kimseye muhtaç etmeyecen boş vaktinde böyle işlerle uğraşacan Allah nasip ederse bulacan gerisi boş

sedegor

Yetkili
Ustam ben çalışıyorum zaten 5 çocuğum var maaşım hacizli allığım maaş zaten karşılamıyor çocuklar hepsi küçük zaten iki tanesi okula gidiyor.üç tanesi çok küçük maaşım 4/1 kesiliyor Allah bana hepimize sabır versin ne yapayım kendimi bildim bileli çalışıyorum içkim sigaram yok sonuç borçluyum bankalara ????
Gelir gecer hayat inişli cıkışlıdır. Demek kolay deme. Bizimde geçtigimiz yol. Define bulup borç ödenmez. Define bulunmaz demiyorum. İstedigin zaman olmaz. Hem ugraştıgın yer define yeride degil. Mezar işi başka ugraştıgın yer bambaşka. Umdugunu bulamayabilirsin orda riski bulacagından çok. Define işi bambaşka bir şey, küple kazanla en azından keseyle gömülen altına define bunu arayana defineci derim ben. Bir dehlizden sansına cıkacak mezar hediyesini elinden cıkarmak bile dert inan borclu olmak o kadar dert degil onun yanında.

DELİ FIRAT

DOĞACI
Kayıtlı Üye
Ustam ben çalışıyorum zaten 5 çocuğum var maaşım hacizli allığım maaş zaten karşılamıyor çocuklar hepsi küçük zaten iki tanesi okula gidiyor.üç tanesi çok küçük maaşım 4/1 kesiliyor Allah bana hepimize sabır versin ne yapayım kendimi bildim bileli çalışıyorum içkim sigaram yok sonuç borçluyum bankalara ????
Gardaş üzüldüm Allah yar ve yardımcınız olsun yanlız senin mekan öyle kolay bir yer değil tecrübe ustalık ve sabır ister daha kolay yerlere bak

Siirtli

Azimli Üye
Ustam bu mesajınızı yeni okudum size saygılarımı sunarım yaş olarak benden büyüksünüz elleeinizden öperim çok kaklısınız hırs yapmam yalnış kabul ediyorum girişte hiç birşeye denk gelmedim ben acemi oldupum için olabilir yeni video şimdi yüklerim.

Medd

Kayıtlı Üye
u
Beni kafayı yedi diye banladılar akıllılar heralde. Dünya düz dedim inanmadılar ))) halbuki daha dün dünya yuvarlak diyeni idam ediyordu bu zihniyet ))) iyi yaptılar ama ellerine saglık kim banladıysa ))) belki beni sahsımı degil sadece Sedegor nikini banlamak istediler ama yazan kalem sahipsiz olmuyor yazmıyor. Başka bir nick ile yazsam olmazdı. Neyse boş ver insanların kendine göre hesapları var işte. Küfür bilmezdim onuda ettirdiler banlanma sebebim kimi yerde Siyasi Sisteme sitem kimi yerdede Argo içerikli makaleymiş ))) Umrumda degil.
Kazancım hiç olmadı kaç defada sorguya cekildim bir başkasına yardım olsun diye yazdıgımdan. İyilikten maraz dogar. Nokta söylemişiz adam gidip kazmış haberim yok. Ama gelip yaptıgın iyilik seni bir yerde buluyor işte. Boş konuşup yazan korkmasın bir şey olmaz zaten sallıyor. Doluya konuşanı nerde olursa olsun buluyorlar. İlkinde havalimanında aldılar, yardım ettigim kişiyi vallahi hiç görmemiştim adam zengin olmuş bizim ismimiz ortada )))) yani haddini ve iyilik olsun diye yazdıgını her zaman tartacaksın. Kimse kimseyi korumuyor hatta Allah razı olsun bile demiyor. Her satırda bir adres var sanmaki ulaşamazlar.
üstadım . birak kafayi yemis desinler. :) bak pesinden kac insan geliyor . site site gezdim sizi bulmak icin cok cabaladik. sagolsun bi abi yardimci oldu simdide burdayiz . burdanda giderseniz yine sizi arar peşinizden gelen bi grup var anladigim kadariyla. ayagina tas degmesin. 300-500 yıl once yasamis olsaydiniz . kesin simdi sizinde kendinize ait bi KRAL odaniz olacakti ;)

Üst Alt